1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Fordítva. A PUMA 50-50%-os. A Boxernek nagyobb része RM.

2. Negan

Negan Well-Known Member

Lengyelek,bolgárok megcsinálták NATO szabványban is.(különben bulesz se egy népes ország,és van önálló fegyvergyártó képességük....).De végül is,bár a legjobbnak találták,az amcsik se rendszeresitették.
    A lényeg az,hogy az FN MAG egy jol bevált,stabil fegyver.Fedélzeti gp-nak,álványos gp-nak ma is ideális.Könnyű rajfegyvernek kicsit nehéz,a legtöbb felhasználó rendszeresitett mellé valamilyen golyószórot.Mivel azok általában kiskaliberüek,muszály is volt.

vasszekely likes this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Nem, azok cipelik, akiket fizetnek erte, masok meg eldontik, mit.

4. kamm

kamm Well-Known Member

Az en idomben meg a suppression, nagyobb tuzero - gyorsabb es atloni vele dolgokat - es a tavolabb is betakar volt a lenyeg.

En eddig csak MG5 videokat lattam.

Ugyanazt lovi, mint a rajok - ket lovesz tobbet tud loni, mint egy LMG...

5. kamm

kamm Well-Known Member

En meg mindig remelem, hogy nix Boxer. Nehez, nagy dog, meg gazlokepessege sincs, viszont legalabb mocskos draga.

tong djagbu likes this.
  6. Anti

Anti Well-Known Member

En biztos voltam benne hogy lesz egy Patriat, ne Boxert komment toled. :p:D

En orulnek egy Puma-Patria vagy Puma-Rozsomak vonalnak is.

endre, Terminator, kamm and 1 other person like this.
  7. kamm

kamm Well-Known Member

Szo nelkul rabolintok a Pumara a Lynx helyett, ha cserebe lesz Patria-Rosomak es fog uszni. :D

Amugy ha jonne, akkor legjobb lenne a lancossal egyezo 35-os toronnyal, viszont azt azert inkabb a finnekre biznam, hogy integraljak, mint a lengyelekre, hogy oszinte legyek. ;)

Anti likes this.
  8. Kishuszár

Kishuszár Active Member

Majd belerakjuk egy kis strandúszógumiba és akkor mindenki megnyugodhat az úszó párti táborból ;)

9. krisss

krisss Well-Known Member

Kezded kapisgálni a dolgot.
    Hát én úgy vagyok vele, hogy úszás nélkül is inkább Patria mint boxer.

tong djagbu and Kishuszár like this.
  10. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Egy párszor leírták, hogy a rendszerben gondolkozunk , mivel sajna a Patrianak nincs láncos változata, én szerintem így a legvalószínűbb a Puma, mert úgy tudom, hogy hamarosan leáll a megrendelt darabszám a német hadsereg számára, úgyhogy még tudtommal, megrendelésük nincs. Az tény és való,hogy a Boxer drága, de szerintem a Patria nem sokkal olcsóbb. Mivel én úgy saccolom, hogy 132 Puma ,200 Boxer. Mondjuk a Boxer és Patria esetén pár százezer, max 1 millió eltérés árban, az már nem is kis pénz, mert valahogy nem érzem a levegőben ezt a Patriat. Mivel mostanság a finnekkel sem nagyon tárgyalunk , legalábbis nyilvánosan, a Rozsomak mondjuk nem tudom, hogy áll a megrendeléssel, de lehet, hogy ők is még a lengyel igényeket nem tudják kielégíteni. A litvánok jövőre kapják meg az utolsó Boxert,a 81 darabból, amit rendeltek. Ha jól tudom,az ausztrálok rendeltek 400 darabot, az angoloknál pedig saját gyártás lesz,ha minden igaz. Szerintem APC verzióból könnyen előfordulhat, hogy lesz még 8x8-as Pars,hogy egyáltalán ideérjen még valami beszerzés. A láncosra visszatérve, a másik a KF41-es, ha első megrendelők lennénk, akkor egy Boxerrel párosítva, lehet, hogy kompenzálná a Boxer és Patria árkülönbséget.

11. vasszekely

vasszekely Member

Szetintem lesz ez is, az is, mindkét kaliberű.
    Lehet Minimi 5.56, MAG 7.62, vagy Minimi 5.56 és 7.62.
    Csak legyen már végre új cucc :)

12. vasszekely

vasszekely Member

Puma-Boxer vagy Puma-Patria, vagy kevésbé valószínű, de CV90-Patria kombó is jöhet.
    Csak több törököt neeee!

endre and ibanez de bobadilla like this.
  13. blogen

blogen Well-Known Member

Pedig a Boxer az erős páncélzat miatti nagy tömege ellenére mozgékonyabb a jóval komolyabb motorja miatt a Patriánál. Helyhiány sincs egyikben se, az biztos, szóval miért?

ibanez de bobadilla and megazez like this.
  14. vasszekely

vasszekely Member

A PKM- re milyen kiegészítőket lehet pakolni? A nyugati fegyverekre nagyon sokféle kiegészítő cucc pakolható.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs szabály arra,hogy overálon derekszíjat hogyan kell viselni meg melyik derekszíjat.

krisss likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Volt szerencsém Patriát és Boxert is látni nehéz terepen (takony nagy sár) és hát a Boxer akkor nem szerepelt túl veretesen. (meg amúgy a Patriánál is van erősebb motor csak azzal kell rendelni)

Igazából ami objektív vélemény az itt ért véget. Amúgy meg szimplán jobban átjön a Patria esztétikája.

alfa74, Tegin, tong djagbu and 8 others like this.
  17. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Egy kis adalék a 7.62 NATO és 7.62x54r vitához:

18. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Ez a felállítás sem rossz, nekem tetszene de vannak tőlünk jobban hozzáértők, egy párszor leírták már, hogy a CV90-es drága, meg régebbi konstrukció.

19. Anti

Anti Well-Known Member

Akkor 2.8 milliard egyetlen tetelre(csak IFV) nem lenne tul sok?

20. papi

papi Well-Known Member

Ha kerül rá sin, akkor bármit. Hátránya, hogy a tokfedél nyitogatása miatt soha nem lesz az igazi a dolog.
    Ilyen szempontból ez a fasza megoldás.

Ezen oldal megosztása