1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Látszólag közvetlenül nem idekapcsolódik, de sztem ez fontos hir.
    Szijjarto ma!
    Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy minden magyarországi beruházás esetén a kormány a beruházás összegének 50%-val beszálljon felső értékkorlát nélkül.
    Ez eddig tiltott állami támogatás volt. A koronavírusra hivatkozva 3 hónap alatt sikerült kilobbizni a módosítást.
    Most indulhatnak a komoly bizniszek!!!

alfa74, tindalos, LMzek 2.0 and 8 others like this.
  2. kamm

kamm Well-Known Member

A CV90 az otodik generációnal jar, dehogy régi. Régóta van, de folyamatosan ujratervezik, upgradelik stb:

Visznt a csehek szerint pofatlanul draga is, gondolom emiatt.

endre and vasszekely like this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Ezt irja kb mindenki, aki valaha latta a Boxert, hogy messze nincs olyan kezelhetősége, mint gondolnad...
    A Patria meg mondjuk mar bizonyitott, a Rosomak kapott hideget-meleget az afganoktol, de IED, sot, RPG utan is labon hazagurult, Atlasba befer, tud uszni, minden cuccot integraltak mar ra es igen, jobban nez ki. :)

tong djagbu likes this.
  4. kamm

kamm Well-Known Member

Ehhez kapcsolodva: Bitter divisions over the rule of law haunt EU recovery fund talks - https://on.ft.com/3gjzoFR via @FT

Merkelen all vagy bukik a renitens kaeu tagok penzugyi szankcioja EUs jogi alapelvek megsértése esetén... lehet, mégiscsak gyorsan berendelunk mindent a németektol? :D

5. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

alfa74, Parapitecus, honved and 2 others like this.
  6. blogen

blogen Well-Known Member

Miért kék?

7. SilvioD

tindalos and ibanez de bobadilla like this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez a jóváhagyás csak Magyarországra vonatkozik vagy minden EU tagra egységesen?

9. Anti

Anti Well-Known Member

Meg jo hogy nem bojler.

borisz and Parapitecus like this.
  10. SilvioD

Faszom, át akartam írni, csak az asszony magyarázott.:)

11. ravenlord

Gondolom így volt olcsóbb.
    Egy megveszekedett fegyverállvány sincs rajta, nemhogy kevlárpanelek, védendő a deszantot.
    De nem baj.
    A magyar bakának így is jó lesz.
    Temetésben, megemlékezésben amúgy is profik vagyunk.

Kishuszár likes this.
  12. SilvioD

Hát, én nem hinném, hogy velünk kivételeznének, főleg pozitív irányban.
    Viszont úgy láttam ezt a módosítást mi nagyon erőltettük és lesznek a fiókban előkészített szerződések.

Terminator likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Te miről beszélsz?

14. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Ez egy kis hajó, nem egy romboló. Ráülnek a katonák és elviszi oda ahová kell, nem folyami csatákat fognak vívni vele.

kamm likes this.
  15. leplezo

leplezo Well-Known Member

A google fordító hibája, hogy mind a harckocsi, mind a tank megfogalmazást konzekvensen tartálynak fordítja. Ezért nem érdemes fordítóval olvasgatni, mert ez csak a legfeltűnőbb hiba, de tele van rengeteg kevésbé feltűnő félrefordításokkal. (Ugyanis szavakat és szó összetételeket fordít, de nem tudja figyelni a szövegkörnyezetet.)

16. ravenlord

honved, Kishuszár and Ocses like this.
  17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem vitatkozni akarok most veled.
    Egyetértünk, csak megvilágítanék egy másik aspektust:
    Nekem eléggé az jött le, hogy rendszerben gondolkodnak a Z2026 kitalálói.
    Szerintem az egy nagyon fontos dolog, hogy egy honvédelmi rendszerben olyan elemek, gyártók kerüljenek bele, amik ésszerűvé teszik a logisztikát, és a beszerzést.
    Az, hogy a CZ szinte teljes termékpalettáját átvettük ezt mutatja, hogy kompletten nagyjából egy időben azonos gyártótól szereztük be a helikoptereinket, szintén. Hogy a Leoprad 2 alapon szereljük fel a teljes nehéz dandárt Wiesentestül, Leguanostul, PZH-stól, ugyan ez. Hogy a Nuroltól vesszük a páncélozott 4x4-eket szintén. Nem tudom, hogy mi lesz a GBP programmal, de ott is azonos platformban fognak gondolkodni.
    Bár lehet, hogy az A4 tetején megvillant FN MAG-ból még túl korai ilyen jellegű következtetést levonni, de ha kiválasztjuk az FN-t mint céget, és esetleg kapunk valami gyártási lehetőséget, akkor velük megoldható az egész MH géppuska szükségletének kielégítése. Amennyire a CZ nem gyárt géppuskát, úgy nyilvánvalóan kell egy olyan gyártó, akitől mindent beszerezhetünk. Nekik meg van minden LMG (Minimi, Maximi), GPMG (FN MAG), HMG (M3/M3), de még automata gránát vető is (M19).
    Nekünk csak a darabszámokat kell megmondani, és a csomagáron alkudozni. Később pedig a logisztikai támogatás is egyszerűsödik.

alfa74, Parapitecus and Negan like this.
  18. pöcshuszár

Hiába! Az 54r egyszerűen nem opció. :cool:

endre likes this.
  19. ravenlord

A probléma az, hogy rossz rendszerben.
    Sok évtizedes, 60-70 éves szabványok alapján akarjuk fejleszteni a jövő hadseregét? :confused:
    Sok szerencsét hozzá, szükség lesz rá...
    Nem inkább a jövő szabványain kellene első körben elgondolkodni és dönteni?
    A Böröndy kijelentette, hogy a minőségi fölényt állandóan fel kell tartani, mert csak így biztosítható az elrettentés, mert mennyiséget nem tudunk produkálni (vagy valami hasonló).
    Na akkor kérdezem én, hogy milyen minőségi fölényünk van a géppuskák terén ha nekünk is - mint mindenki másnak 7.62 NATO géppuskája lesz? Ami ráadásul 60%-al nehezebb, mint a jelenlegi PKM és 80-100 méter felett már kisebb a mozgási energiája, mint a 7.62x54r-nek?

Más soxor leírtam itt és más topikokban, hogy semmi értelme a jelenlegi NATO karabély és puskalőszerre alapozni.
    Érdemleges ellenérv nem érkezett, csak annyi, hogy ez a NATO sztenderd és kész.
    Mindeközben zajlik a 6.8 GP lőszeres gépkarabélyok tendere az USÁban (2023-tól sorozatban gyártják) és az US SOCOM megrendelte a MG338-at...
    És akkor csak a gépkarabélyokról és géppuskákról beszéltem, de ugyanez van a 40 mm-es gránátvetőkkel, nehézgéppuskákkal, más gyalogsági tűzfegyverekkel.

Luthero likes this.
  20. pöcshuszár

Kettő nem zárja ki egymást.
    Mondjuk ahhoz elég vastag bőr kell, hogy EU-s KEHOP keretbôl finanszíroztuk! o_O:hadonaszos:
    Meg lehetne próbálni egy második KMW csomagot is megfinanszíroztatni velük! :p:D

borisz, honved and Blitz97 like this.

Ezen oldal megosztása