A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Mondjuk én csak licenc gyártott apróságokat vennék a honvédségnek. (ruha, lőszer, kézifegyverek)
A komolyabb dolgokból pedig csak olyat , ahol nagy az alkatrész szállítás valószínűsége. (Se nem orosz, se nem NATO, se nem kínai. )
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Rakétasorozatvetöket azért lehetne rakni rábára az igazán nem nagy zs.
Akár hazai fejlesztésü irányitott rakétákat is lehetne csinálni mit tudom én 3 jármüvön 1-1 teleszkópos rádiójeladóval. elsönek nem kellene tulbonyolitani (érdemleges zavaróeszkóz ugyse tartozik mindenszóbajöhető zászlóaljnál) majd késöbb ahogy a világ fejlödik mehetne a lézeres ir.
De sztem ha a mistralokat kombinalnank valami csövessel elöturnank a régi radarunk dokuit és amit lehet modern eszközzel helyettesitenénk is elörrelépés lenne ha mar ugyis hordjármü kell hozzá. Plusz idóvel kaphatna elektrooptikait kiegnek.

De tudom ien ugyse lessz mert olcsó és nekem nincs kennivaló pénzem.
 

vajk

Member
2012. október 23.
45
0
6
Mondjuk a szerbektől vehetnénk pár dolgot, ha a NATO vagy az orosz beszerzés gondot okozna.
https://www.youtube.com/watch?v=8yxw5Q0wNEA
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Akkor inkább valameik bedölt bolgár fegyvergyar licenseit gépeit lenne érdemes addig mig tart a felszámolás minden olcsó
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Azért elég nagy tragédia és leszereplés lenne, ha elveszne NATO és EU tagságunk, még akkor is ha mindkettőnek vannak nagy hátrányai, de nem kell atlantistának lenni, hogy lássuk az előnyöket is, és az elvesztés okozta behozhatatlan törést.

Egyszerűen nem értem az oroszokat imádókat, vagy a szemellenzős atlantistákat. Rég kiderült, hogy nincs fekete vagy fehér. De ha egyszer a Nyugat felé közeledtünk lehetne annyi kitartás bennünk, hogy kiharcoljuk az elismerésüket és nem vonakodó-különutas szövetségest játszunk. Mert Keleten is csak egy kis csatlós lennénk, ezért felesleges gyarmatozni....senkinek se legyenek Putyin jóindulatával kapcsolatos illúziói. Szóval lehet koporsószögekről álmodozni, és betyárosan mellett verni. Putyinban sincs több tisztesség, mint a köpködött USA-nak felénk. Miért is lenne?

Évek óta az a véleményem, hogy a megoldás egy erősebb Közép-Európai, harmadik út lenne a két világrend között. Afféle Duna menti köztársaság...:)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
vajk,, végignéztem a linkelt szerb videódat,,,, ámultam-bámultam,, mindezt a szerbek? Istenem, hol vagyunk mi ettől :/
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
A Yugoimport elméletileg tudja beszerezni. Nekik se biztos, hogy eladják ezeket a fegyvereket. Egyből a Horvátokhoz kerülne.....

Nem rég találtam a Lengyeleknek van komplett védelmi rendszere:
http://www.pitradwar.com/en/offer/anti-air-systems/defense/modular-air-defense-system-kobra/
Árat nem láttam, de talán olcsóbb mint az Atlas....

Ami még nem tűnik drágának Minotor Service Fehéroroszország foglalkozik régi ZSU-23 technológia felújításával:
http://www.minotor-service.com/en/zsu-23-4-shilka.html

Ami még olcsónak tűnik és nemrég találtam a CPWS-30 tornyot a BTR-re szerelve:
http://www.cmigroupe.com/en/news-view/505/eurosatory%3A-cmi-defence-presents-the-cockerill-cpws-20-25-30

Szerintem vannak megoldások, amivel a BTR-eket fel lehetne újítani.
A BTR és BPM-97 alap gyártás szerintem Magyarország számára is elérhető és tornyot lehet hozzá venni Európából....

JF-17 repülőgépről olvastam, hogy eladáskor felmerült Egyiptom kapcsán a közös gyártás. Szerintem érdemes lenne megpróbálni Pakisztántól/Kínától venni Tank és Repülőgép gyártási technológiát saját hasnzálatra....
Európai gyártókkal való együttműködéssel. Pl. Sukhoi-30 MKM, PT-91...

Észak-Korea-nak van már kezdetleges rakéta rendszere. Érdemes lenne legalább alap rakéta rendszert venni tőlük, amit tovább lehetne fejleszteni...
Űrprogram és a SCUD rendszerek....
 

vajk

Member
2012. október 23.
45
0
6
Űrprogramról már nem is beszélve. :)
Azért lenne jó a szerbektől shoppingolni, mert nincsenek lekötelezve egyetlen nagyhatalommal sem szövetségi szinten. Azaz független államnak tekinthetők és ráadásként szomszédok is. S jó sok mindent gyártanak, ahogy a videóban is látható volt. Tankot, tüzérségi eszközöket, harci szállítójárműveket, kézifegyvereket, szóval mindent, amiből a honvédség nagyon, de nagyon hiányt szenved. S mivel hazai hadipar nem úgy tűnik, hogy felvirágozna elgondolkodhatnának ezen az ötleten a fejesek. Már mint ha lenne eszük.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Igen, egy szomszédos országgal kéne összeállni, vásárolgatni, akár a szerbekkel is. Van azt hiszem önálló PSZH fejlesztésük is. De nem tudom jelenleg milyen a viszony a szerbekkel. Bár elég nyugisnak tűnik.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Oh, hat most nagyon jo a viszony, mert szeretnenek EU tag lenni... :)
Az orosz fegyokkal meg nem hiszem, hogy gond lenne, ha elotte/mellette vennenk par Blackhawk-ot is pl...
A NATO-bol meg nem hiszem, hogy olyan konnyen kirugnanak. Azert elegge nyitottnak latszik meg az ukran kerdes ahhoz, hogy a ruszkiknak egybol odaadjak ezt is... :)
Amugy meg ha nyilvan nem a jelenlegi helyzetben, de annyira nem volna rossz az sem, ha a kesobbiekben semleges orszag lennenk.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Nem tudom, lehet én vagyok ennyire parás, de ha háborúba kerülnénk,valamelyik szomszéddal, akkor szerintem a szerbek szívesen szállítanának nekünk harceszközöket, sőt katonákat is, esetleg 1-2 bázist is építenének... :) A vörösök is szívesen hozták a technikát,meg az állományt.... Amúgy eléggé meglepett szerb színvonal, de érdekel,hogy pontosan miből, hány is van rendszerben!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
A közeljövőben kizártnak tartom, hogy Magyarországnak bármilyen korszerűbb fegyvereket eladnának a NATO berkein belül. Ahhoz túlságosan renitensek vagyunk.

És pénztelenek. NE feledjük ez a NATO csati miért volt. A fegyver az egyik legnagyobb biznisz és egy politikai függéshez bőven elég a fő fegyverrendszerek lecserélése "nátókompatibilisre".
Ezzel pluszban gyönyörűen lehet zsarolni az aktuális kormányzatot.
A "renitensség"-et én a jó értelmében fogom fel, vagyis a magyar nemzeti érdek nem egyezik meg az atlantista újgyarmatosító harácsoló szövetségeseinkével.
Mi nem akarunk, csak békét, ukránnal, orosszal, kínaival, jenkivel, afgánnal, kereskedni velük a kölcsönös előnyök alapján.
Az amcsi ezzel szemben tökéletes szervilitást vár el, (mint a szovjet anno) a mi anyagi és nemzeti érdekeink feladását az övéinek érvényesítéséért.
Hát nem. Ha ez az ára a NATO-nak akkor dobjanak is ki.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
A magyar vezetést zsarolni? Nem gyökérnek kéne lenni és a tendereken + pót alkatrészeket is kéne venni. A másik,az pedig a vezetés hozzáállása... nem hiszem, hogy nagyon lenne mivel őket zsarolni..
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<i>"NATO tagként alapból nem szerencsés orosz cuccot venni. A krími események óta meg kifejezetten ellenjavalt."</i>

22-es csapdája. Mert a NATO erős országai meg nemigen mernének nekünk korszerű technikát eladni, attól való betojásukban ,hogy nehogy az oroszok kezébe kerüljön, vagy ellenük használjuk. :)
Most senki nem tud okos lenni, nincs senkinél a bölcsek köve.
A NATO-ból lehet kitesznek előbb utóbb bennünket.
Az Unio-ból nem tudnak talán, de az meg, esetleg 8-10 év és vége lesz magától is, vagy magunktól lépünk ki.

Ha nem adnak el nekünk korszerű technikát, akkor a másodvonalbéliért kifizetni egy rakat pénzt meglehetősen amatőr dolog lenne, sztem ezt egyik újonnan csatlakozott ex-szoci ország se tenné. Kemény dollárokért minden vevő a legjobbat várja, és tegyük hozzá jogosan. Még egy afrikai ország is így járna el.
Az unió bomlásának a jelei már mutatkoznak, a hajszálrepedések akkor fognak szakadékká válni, amikor elkezdik beszüntetni a kohéziós alapok és ezzel együtt a keleti államok szponzorálását. Márpedig a politikai nyilatkozatok erre utalnak, francia, német vezetők már meglengették, a következő 7 éves költségvetési ciklusban csökkenteni fogják az "adagot". A recesszió egyenes következménye, hogy a nyugaton azt fogják mondani, van én nekem elég kiadásom, miért fizessék ezeknek a senkiháziaknak ?
Az apanázs minimalizálása után pedig keleten egyből elolvad a csillagos-kék zászló támogatottsága.
Egyedül kilépni dőreség lenne, ha csoportérdekek találkoznak, az volna az igazi ütőkártya. Mivel nyitott gazdaságunk van, ahhoz hogy talpon maradjunk, egy kiváló, bejáratott exportpiacot kell találni. Az unión kívül, mert a tagság tíz éve bebizonyította, hogy nyugatra egyáltalán nem kellenek a mi saját termékeink.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
A magyar vezetést zsarolni? Nem gyökérnek kéne lenni és a tendereken + pót alkatrészeket is kéne venni.

Már pedig lehet. Csak azt nem kürtölik világgá.
A gyökérség az ha, rá akarom erőltetni az akaratomat a másikra, ellene cselekszem, lehallgatom. Annak ellenére, hogy "szövetségesek", úgymond.
A fegyverlobbi egyébként is minden elképzelhető és elképzelhetetlen eszközt felhasznál - bárki ellen.
Pótalkatrész ? Hogy idézzek egy klasszikust: Miből direktor úr kérem, miből ?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 076
24 927
113
Nem kell itt lenni sem orosz fannak, se atlantistának, egyszerűen magyar érzelműnek, aki reálisan látja a helyünket és lehetőségeinket a világban. Sajnos a nagyobb pártok is szépen szétzilálták ezt a társadalmat 25 év alatt, akik kivétel nélkül csak saját maguk gazdagodásával voltak elfoglalva és akkor még a 2010 utáni éveket nem is ecseteltem.
Szerintem egy finn, vagy osztrák semleges politika lenne a legjobb és a két nagy oldalról kellene szétnézni és rendszeresíteni eszközöket (a gazdaságban is), mert így mindig lenne utánpótlás, akár Indiát is vehetnénk alapul.