A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 495
113
A törökökröl mindig elfeledkeztek pedig ott aztán van fegyver gyártási kultura, de még talán izrael is üzletelne velünk, meg persze a svédek.
 
T

torsen

Guest
Sajnos ez van fiúk, valahová tartozni kell, túl kicsik vagyunk egyedül! És ha eldöntöttük, hogy hová, akkor ki kell tartani mellette...Ausztria, Finnország nem jó példa, mert az USA és a SZU KÖZÖSEN egyeztek meg a státuszukról, ezzel együtt a létezésüket is garantálták. Mi a vonalon erről voltunk, és nagy nehezen kerültünk a túloldalra. Akkor MINDENKI erre vágyott, pedig riogattak minket sok szörnyűséggel (kezdve a Coca-Colaval..)

Az EU-ból, bármily fájdalmas is egyeseknek, mi nettó pénzkivevők vagyunk. Akik fizetnek meg elvárnának némi lojalitást, és én úgy gondolom, hogy ez a lojalitás csak az ifjabbaknak tűnik szolgalelkűségnek. Bizonyos magyar politikusok azt magyarázzák, hogy Brüsszel ugyanúgy dirigál és ugyanolyan hangon beszél, mint anno Moszkva. Aki élt már akkor, az tudja, hogy a NÉP soha nem tudta, hogy mit mondott Moszkva, csak azt vette észre, hogy egyes emberek "eltűntek" a politikából, de még a földi létből is. És ahhoz nem kellett hangosan bírálni Moszkvát, elég volt a munkahelyen, halkan...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
<blockquote rel="pela3">A magyar vezetést zsarolni? Nem gyökérnek kéne lenni és a tendereken + pót alkatrészeket is kéne venni.

Már pedig lehet. Csak azt nem kürtölik világgá.
A gyökérség az ha, rá akarom erőltetni az akaratomat a másikra, ellene cselekszem, lehallgatom. Annak ellenére, hogy "szövetségesek", úgymond.
A fegyverlobbi egyébként is minden elképzelhető és elképzelhetetlen eszközt felhasznál - bárki ellen.
Pótalkatrész ? Hogy idézzek egy klasszikust: Miből direktor úr kérem, miből ?</blockquote>

Pf tiszta amit mondasz,de én csak eszközbeszerzésről beszélek, tudom ezt is meglehet nyomni ilyenekkel,de kérdés,hogy mondjuk német tech mellett mekkora lenne az ellenszenv, én pl örülnék az EC/AH 2 típusának. Amúgy lehetne balanceolni,mert a kitiltási botrány kapcsán is hallgat a júeszéj.
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Észak-Koreai rakétákhoz csak annyit, hogy az amerikaik szerint az Amerikai Nyugati partot elérheti Észak-Koreai rakéta:
http://www.youtube.com/watch?v=VhkpLQ9t4cs

Ahogy néztem Yugoimport csak Oroszországtól rendel. Ennyi erővel rendelhetünk Oroszországtól egyből....

Afganisztán NATO jóváhagyásával Oroszországtól vett MI-17 helikoptereket. Hogyha igazán szeretné a NATO, akkor Ukrán határ Japánnal lenne közös....

NATO-val csak egy probléma van, hogy Oroszország elleni háborúban Ukrajna is alig kap támogatást... Ugyanúgy jár,mint Magyarország. Európából megígérnek mindent és támogatásként alig adnak valamit és annak is megkérik az árát. Ukrajna már szerintem úgy 100 évre előre felvette a hiteleket....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
<i>JF-17 repülőgépről olvastam, hogy eladáskor felmerült Egyiptom kapcsán a közös gyártás. Szerintem érdemes lenne megpróbálni Pakisztántól/Kínától venni Tank és Repülőgép gyártási technológiát saját hasnzálatra....</i>

Gripent és F-35-öt is lehetne közösen gyártani, nem kell ahhoz olyan messzire menni. A gond, hogy miből?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Azt az ukrán-japán közös határt egyszer CCCP-nek hívták és az oroszokon kívül,kétlem,hogy bármelyik szomszédos ország visszakívánná,nem hogy a NATO... azt is tisztázzuk,hogy Moszkvát még senki sem foglalta el,huzamosabb időre, az amcsi partokon meg nem is volt igazi háború. Szerintem a NATO tudja mivel játszik,nagy valószínűséggel tudja a határokat,hogy melyik ponttól lenne rossz a főkolompos usának.

Nekünk az üzemeltetési kultúránk miatt ruszki cucc kéne, vagy pedig nyugit,lízingre. Bár én is jobban örülnék egy közép-európai katonai szövetségnek, egy real V4-nek. Nyugat felé Németországig,kelet felé Magyarország,Lengyelország,Baltikum vonalon,míg délre Magyarország,Horvátország,esetleg Bosznia vonalon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
off

...
Az EU-ból, bármily fájdalmas is egyeseknek, mi nettó pénzkivevők vagyunk.
...

Csak a felzárkóztatási alapból kapunk több pénzt mint amit befizetünk. De ettől még nem leszünk "nettó pénzkivevők"! Ez csak az aprópénz. Más csatornákon ennél sokkal többet kilapátolnak az országból. Számunkra anyagilag bukó az eu:

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Pogatsa_Zoltan_-_1resz_4
http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Pogatsa_Zoltan_-_2resz_2

on
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 825
65 390
113
Srácok kínáról elfeledkeztek. Se nem orosz se nem nato/usa/eu vonal. Mindenki mélyen benyal nekik, a kínai minimálbér 1000 ft-al kevesebb mint a magyar, testvéri hun nép is félig.:) Szóval nekik is eladhatnánk magunkat ha már valahova el kell. Félig orosz cuccot gyártanak haditechnikailag, cserébe felzabálnák az éves mgi termelésünket. Persze ez csak álom mert a valóság a + 9 milliárd ft jövőre. Mondjuk megnézném mit szólna a drága brüsszel + washington ha kínai technikát vennénk.
 
T

torsen

Guest
zeal


off



Csak a felzárkóztatási alapból kapunk több pénzt mint amit befizetünk. De ettől még nem leszünk "nettó pénzkivevők"! Ez csak az aprópénz. Más csatornákon ennél sokkal többet kilapátolnak az országból. Számunkra anyagilag bukó az eu:



on

Megnéztem a videokat, kösz a linkeket. Élveztem mert higgadt, értelmes pasi, nem kever bele politikát, a lényeget mondja. Egy dolog foglalkoztat csak, ő folyamatosan GNI-ről beszél. Illetve arról, hogy a transfer pénzek az EU GNI 1%-t érik csak el. Ebből kapunk mi. Nos ezen elindulva utána néztem, hogy valójában mi is az a GNI illetve a GDP közötti különbség. Ezt a mondatot találtam:
"GNI: Bruttó nemzeti jövedelem: 1 év alatt az ország állampolgárai által az elsődleges elosztás keretében akár külföldről akár belföldről realizált bruttó jövedelmek összege.."
illetve:
"A GNI (gross national income, magyarul bruttó nemzeti jövedelem) a GDP-ből származtatott mutató. Számítása során figyelembe veszik a külföldről kapott jövedelmeket és a levonják a kiáramlott jövedelmeket."
Itt érdekes számokat láttam, mert pl. a nagy befizetők (D, GB, F) esetében a GDP és GNI között minimális a különbség (Pl. D: GDP 42000$/kopf a GNI 44500$, hasonló a francia és a brit is) addig pl a V4 országoknál erős eltérés látszik a GNI javára. H: 21000/12600$, PL: 22000/12700$, CZ: 25000/18600$, SLO: 25500/17000$. Fejtsük már meg, hogy akkor ezekbe az országokba beáramlik pénz, vagy kiáramlik belőlük? Szerintem beáramlás van. Forrásai?
Jut eszembe, a Zorbán is azt mondta, hogy 7 év alatt 17000Mft-ot sikerült megkaparintani. Ez most az egyenleg (bejövő mínusz kimenő pénz) vagy netto bejövő?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
<i>Mondjuk megnézném mit szólna a drága brüsszel + washington ha kínai technikát vennénk.</i>

Kb olyasmi lene mint a török rakátavásárlás körül.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
,hogy akkor ezekbe az országokba beáramlik pénz, vagy kiáramlik belőlük? Szerintem beáramlás van. Forrásai?
...
P.Z. is említi az interjúban, hogy szinte lehetetlen kiszámolni a pontos összeget, de nem nagyon részletezi mert nincsenek ilyen hivatalos számok. Azért ne legyenek illúzióink. Nyilván nem fektetnek be egy centet sem ami nem térül meg nekik.

A pénz be- illetve kiáramlása, a GDP, GNI pedig csak számok. Egy 18. századi klasszikus gyarmat esetében is pont ilyen szépen alakulnának... :)
 
T

torsen

Guest
A pénz be- illetve kiáramlása, a GDP, GNI pedig csak számok. Egy 18. századi klasszikus gyarmat esetében is pont ilyen szépen alakulnának... :)

:)
Hát igen. Churchill is azt mondta, "csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam!"
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Újabb képességgel erősödött a honvédelem. :)

http://mno.hu/belfold/aki-idot-nyer-eletet-nyer-1257644
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 825
65 390
113
BIG_0002207652.jpg