A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 118
119 437
113
Gyerekek! De megfagyott itten a levegő.:cool:
Ha ez tényleg így hangzott el, akkor azért az erősen érdekes.
Az A319-ekre az eposzi jelző a "csapatszállítók". Viszont a Falcon 7x ugye francia, és - tudtommal, de javítsatok! - az egyik gép (607) a Go Ahead Aviationtől érkezett. Az angol. A másik meg (606) talán svájcból, a Dasnair SA-tól.
Akkor vajon mire gondolhatott Benkő papa?
o_O:rolleyes:
Szeret hangzatosan fogalmazni. Pontosabban a szövegírója.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Hol keressük még a honvédelmi büdzsén kívül a fejlesztési pénzeket játék következő fordulója.

"Egy apró érdekesség a kormánybiztos tevékenysége kapcsán, hogy a Honvédelmi és rendészeti bizottság 2020. június 17-i ülésén, a 2021-es költségvetés bizottsági “vitájakor” az hangzott el, hogy “a hadiipari fejlesztés, a hadiipar fejlesztése a Zrínyi-programnak egy nagyon kardinális eleme, de az ehhez kapcsolódó források nem a XIII. költségvetési fejezetben, a Honvédelmi Minisztérium keretében terveződnek, hanem van egy kormánybiztos, aki a hadiipari fejlesztésekért és egyébként a haditechnikai fejlesztési irányok meghatározásáért felel. Az ő felelősségi körébe tartozik alapvetően a hadiipar fejlesztése, a magyar védelmi ipar feltámasztása és működtetése, de ő sem a XIII. fejezet forrásai között találja meg – illetve nem is keresi – ezeknek a forrását.”

Na de akkor hol találjuk ha nem itt?
 
W

Wilson

Guest
Hol keressük még a honvédelmi büdzsén kívül a fejlesztési pénzeket játék következő fordulója.

"Egy apró érdekesség a kormánybiztos tevékenysége kapcsán, hogy a Honvédelmi és rendészeti bizottság 2020. június 17-i ülésén, a 2021-es költségvetés bizottsági “vitájakor” az hangzott el, hogy “a hadiipari fejlesztés, a hadiipar fejlesztése a Zrínyi-programnak egy nagyon kardinális eleme, de az ehhez kapcsolódó források nem a XIII. költségvetési fejezetben, a Honvédelmi Minisztérium keretében terveződnek, hanem van egy kormánybiztos, aki a hadiipari fejlesztésekért és egyébként a haditechnikai fejlesztési irányok meghatározásáért felel. Az ő felelősségi körébe tartozik alapvetően a hadiipar fejlesztése, a magyar védelmi ipar feltámasztása és működtetése, de ő sem a XIII. fejezet forrásai között találja meg – illetve nem is keresi – ezeknek a forrását.”

Na de akkor hol találjuk ha nem itt?

Szerintem majd a Védelmi Beszerzési Ügynökség működési költségeiben lesz eldugva a forrás a 30.000ft/tekercs áru wc papír lesz a megoldás kulcsa:):):):)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 132
113
Hol keressük még a honvédelmi büdzsén kívül a fejlesztési pénzeket játék következő fordulója.

"Egy apró érdekesség a kormánybiztos tevékenysége kapcsán, hogy a Honvédelmi és rendészeti bizottság 2020. június 17-i ülésén, a 2021-es költségvetés bizottsági “vitájakor” az hangzott el, hogy “a hadiipari fejlesztés, a hadiipar fejlesztése a Zrínyi-programnak egy nagyon kardinális eleme, de az ehhez kapcsolódó források nem a XIII. költségvetési fejezetben, a Honvédelmi Minisztérium keretében terveződnek, hanem van egy kormánybiztos, aki a hadiipari fejlesztésekért és egyébként a haditechnikai fejlesztési irányok meghatározásáért felel. Az ő felelősségi körébe tartozik alapvetően a hadiipar fejlesztése, a magyar védelmi ipar feltámasztása és működtetése, de ő sem a XIII. fejezet forrásai között találja meg – illetve nem is keresi – ezeknek a forrását.”

Na de akkor hol találjuk ha nem itt?
ITM...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Gyerekek! De megfagyott itten a levegő.:cool:
Ha ez tényleg így hangzott el, akkor azért az erősen érdekes.
Az A319-ekre az eposzi jelző a "csapatszállítók". Viszont a Falcon 7x ugye francia, és - tudtommal, de javítsatok! - az egyik gép (607) a Go Ahead Aviationtől érkezett. Az angol. A másik meg (606) talán svájcból, a Dasnair SA-tól.
Akkor vajon mire gondolhatott Benkő papa?
o_O:rolleyes:

Nem tudom, de nekem mindig fura volt, hogy az Airbust igazából nem is lehet országhoz kötni, mint gyártó.Ha mondjuk A400M-et veszünk az német, francia vagy spanyol lesz? Mert ugye itthon az Airbus jellemzően amolyan németként él, miközben amúgy "francia" cég, de az A400M-ek meg Spanyolországban készülnek :)
Szóval amikor mondjuk arról beszélünk, hogy a németekkel haverkodunk katonai beszerzések terén(Leo2, PzH), akkor mondjuk egy A400M beszerzésnél kinél kell igazából "nyalni" a jó értelemben? Illetve az ilyen vásárlásokkal pontosabban kivel leszünk jóban? :)
A H145-nél is ugye erős volt a német vonal, de ott csak gyártják.A cég ugye a franciáknál van, mégis az is a németekkel való üzletekhez tartozik.
Nekem a NASAMS esetében sem tiszta, hogy a norvégokkal kell jobban haverkodni vagy az USA-val, vagy esetleg mindkettővel.Mert mondjuk ott az egyikkel határozottan nem vagyunk jóban(bár ki tudja, hogy mennyire hajolnak le a sok pénzért).
 
  • Tetszik
Reactions: honved and kamm
K

kamm

Guest
A319-e utalt Benkő.

Gyerekek! De megfagyott itten a levegő.:cool:
Ha ez tényleg így hangzott el, akkor azért az erősen érdekes.
Az A319-ekre az eposzi jelző a "csapatszállítók". Viszont a Falcon 7x ugye francia, és - tudtommal, de javítsatok! - az egyik gép (607) a Go Ahead Aviationtől érkezett. Az angol. A másik meg (606) talán svájcból, a Dasnair SA-tól.
Akkor vajon mire gondolhatott Benkő papa?
o_O:rolleyes:

Szeret hangzatosan fogalmazni. Pontosabban a szövegírója.

Ja, de miert mondana ketszer ugyanazt, a kerdes ez...?

"Ezek mellett szállítógépek, többfunkciós helikopterek, csapatszállító repülők beszerzése is Németországból történt."


Nem tudom, en meg mindig abban bizom, megyeztek par Atlasra... :)
 
K

kamm

Guest
Nem tudom, de nekem mindig fura volt, hogy az Airbust igazából nem is lehet országhoz kötni, mint gyártó.Ha mondjuk A400M-et veszünk az német, francia vagy spanyol lesz? Mert ugye itthon az Airbus jellemzően amolyan németként él, miközben amúgy "francia" cég, de az A400M-ek meg Spanyolországban készülnek :)
Szóval amikor mondjuk arról beszélünk, hogy a németekkel haverkodunk katonai beszerzések terén(Leo2, PzH), akkor mondjuk egy A400M beszerzésnél kinél kell igazából "nyalni" a jó értelemben? Illetve az ilyen vásárlásokkal pontosabban kivel leszünk jóban? :)

Ott a nemetek azert ertelemszeruek, mert ok vastagon tulrendeltek magukat es valoszinuleg boldogan atadnak parat az 50 Atlasbol.

A H145-nél is ugye erős volt a német vonal, de ott csak gyártják.A cég ugye a franciáknál van, mégis az is a németekkel való üzletekhez tartozik.
Nekem a NASAMS esetében sem tiszta, hogy a norvégokkal kell jobban haverkodni vagy az USA-val, vagy esetleg mindkettővel.Mert mondjuk ott az egyikkel határozottan nem vagyunk jóban(bár ki tudja, hogy mennyire hajolnak le a sok pénzért).

A NASAMS inkabb norveg. A radar amerikai, no meg AIM-120 jon ki belole, de az utobbi sem orokke lesz az - smart money is on IRIS-T ;)...
Az integrator Kongsberg, radart meg valaszthatsz hozza masikat is, ha nagyon akarsz.
Ha az amerikaiaktol nem akarunk fuggeni, akkor SAMP/T biztosan jobb, raadasul messzebb lat, tavolabbra megy, minden ellen jo, ami kiloheto, csak ugye 2x lenne az ara es nem lehet annyria szettelepiteni, ha jol ertem - legalabbis a finneknel anno ilyesmi volt az arany es az dontott, hogy az elnyult hataraik miatt ok a szettelepitheto NASAMSra szavaztak, inkabb lemondtak a nagyobb hatotavolsagrol, balllisztikus, aerodinamiakai elonyokrol...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and KoviUbi
W

Wilson

Guest
Ja, de miert mondana ketszer ugyanazt, a kerdes ez...?

"Ezek mellett szállítógépek, többfunkciós helikopterek, csapatszállító repülők beszerzése is Németországból történt."


Nem tudom, en meg mindig abban bizom, megyeztek par Atlasra... :)

Nem kell sajnos többet belelátni egyrészt imádnak az A319-e mint csapatszálltókra hivatkozni a 319-t a német (csődbe ment) Air Berlintől vettük,valamint multidőben fogalmaz.Benkő papa még véletlenül sem kotyogna el olyan dolgokat amiről még nem lehet beszélni.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
A katonai tűzoltót nem mázolod vörösre, hogy lehetőleg minél messzebbről észrevehető legyen. A PTSZ is felesleges volt, csak ott legalább magyarázkodni lehetett. De itt még azt sem.
Ahol meg vegyvédelmi alakulat kell, oda civil járművet amúgy sem küldenek. Ahova meg mehet tűzoltó mint ember helyszínt ártalmatlanítani oda meg megint felesleges.
Ezeket valahova el kellett suvasztani, és ezért a tűzoltók kapták meg ennyi.
Mit gondolsz Kecskeméten, Szolnokon, Pápán milyen színűek a tűzoltó autók? Döbbenj meg, mert PIROSAK a katonai tűzoltó autók.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and tindalos
W

Wilson

Guest
Ott a nemetek azert ertelemszeruek, mert ok vastagon tulrendeltek magukat es valoszinuleg boldogan atadnak parat az 50 Atlasbol.



A NASAMS inkabb norveg. A radar amerikai, no meg AIM-120 jon ki belole, de az utobbi sem orokke lesz az - smart money is on IRIS-T ;)...
Az integrator Kongsberg, radart meg valaszthatsz hozza masikat is, ha nagyon akarsz.
Ha az amerikaiaktol nem akarunk fuggeni, akkor SAMP/T biztosan jobb, raadasul messzebb lat, tavolabbra megy, minden ellen jo, ami kiloheto, csak ugye 2x lenne az ara es nem lehet annyria szettelepiteni, ha jol ertem - legalabbis a finneknel anno ilyesmi volt az arany es az dontott, hogy az elnyult hataraik miatt ok a szettelepitheto NASAMSra szavaztak, inkabb lemondtak a nagyobb hatotavolsagrol, balllisztikus, aerodinamiakai elonyokrol...

De ha SAMP/T veszünk minimum kétszer annyi politikai támogatást illetve szövetséget kapunk mellé (főként az Unióban) mintha Nasamst vennénk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 132
113
Kerestem ezt a sajtótájékoztatót, de per pillanat csak ezt találtam:
Mondjuk ebben nem sok új infó van, de azt kiemelik, hogy politikai okokból az európai haditechnikát részesítjük előnyben...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 132
113
Még valami Benkőtől idézve:
Az eddig elvégzett beszerzésekből és a hadiipari együttműködésből pedig látható, hogy a beszerzéseink jelentős részét - nagy többségét - eddig Németországgal oldottuk meg.
Tudnátok mondani olyan - eddig nyilvános - hadiipari együttműködést, amiből ez "látható". Mert a beszerzés az OK, de ilyen együttműködésről én még nem tudok?
Van ugye osztrák, török, cseh, talán lengyel is, de eddig a németektől csak egyirányú beszerzések történtek.

Szóval ebből a kis nyúlfarknyi anyagból ill. a megjelent sajtótájékoztató leiratból is, nekem több érdekes/furcsa/új szál kezd el kibontakozni.
 
W

Wilson

Guest
Még valami Benkőtől idézve:

Tudnátok mondani olyan - eddig nyilvános - hadiipari együttműködést, amiből ez "látható". Mert a beszerzés az OK, de ilyen együttműködésről én még nem tudok?
Van ugye osztrák, török, cseh, talán lengyel is, de eddig a németektől csak egyirányú beszerzések történtek.

Szóval ebből a kis nyúlfarknyi anyagból ill. a megjelent sajtótájékoztató leiratból is, nekem több érdekes/furcsa/új szál kezd el kibontakozni.

Természetesen sokféleképpen lehet értelmezni azt amit Benkő mondott,de az én véleményem az,hogy ez csak a szokásos semmitmondó sablonos protokoll szöveg a nyilvánosság számára, az azonban szerintem több mint biztos,hogy a színfalak mögött konkrét tárgyalások folynak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Természetesen sokféleképpen lehet értelmezni azt amit Benkő mondott,de az én véleményem az,hogy ez csak a szokásos semmitmondó sablonos protokoll szöveg a nyilvánosság számára, az azonban szerintem több mint biztos,hogy a színfalak mögött konkrét tárgyalások folynak.
Reméljük. Tipp. Amig nincs EU költségvetés megállapodás és EU-Covid hitel megállapodás nem hozzák nyilvánosságra, ha és amennyiben... :)
Nem vetne jó fényt a németekre a tárgyalások előtt ilyen alku. Persze mki ezt csinalja, de a látszat is nagyon fontos.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Reméljük. Tipp. Amig nincs EU költségvetés megállapodás és EU-Covid hitel megállapodás nem hozzák nyilvánosságra, ha és amennyiben... :)
Nem vetne jó fényt a németekre a tárgyalások előtt ilyen alku. Persze mki ezt csinalja, de a látszat is nagyon fontos.

Nézd attól még a színfalak mögött mindenben megállapodhatnak max majd az EU költségvetés és a covid hitel elfogadása után teszik hivatalossá.
 
K

kamm

Guest
Reméljük. Tipp. Amig nincs EU költségvetés megállapodás és EU-Covid hitel megállapodás nem hozzák nyilvánosságra, ha és amennyiben... :)
Nem vetne jó fényt a németekre a tárgyalások előtt ilyen alku. Persze mki ezt csinalja, de a látszat is nagyon fontos.

Ahem, ezt irtam szóról-szóra ket napja... :p