1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A lengyeleknél azért van beragadva a pánikgomb, mert:
    1. Az oroszok...
    2. Mert még mindig 27 Mig-29-es és 18 Su-22-es van az inventoryban, ebből a 29-esek peregnek lefelé, mint a ősszel a legyek. Legutóbb biztonsági okokból 1 évig álltak a betonon.
    3. Már a meglévő F-16 C/D-ik is jóval használtabbak, mint a mieink, mivel jódarabig nekik kellett a hátukon vinniük a teljes légtérvédelmet. Sőt nekik sokkal több BAP-juk is volt, ráadásul azokat egyedül tolták, nem másik 1-2 nemzettel, mint mi.
    4. A jelenlegi helyzetben berendelt 32db F-35 valószínűleg nem is lesz elegendő, így további F-16-osokat is kell venniük. Már letárolt használtak (A-k) átvétele is szóba került.

kamm and tonyo like this.
  2. pöcshuszár

Már miért ne kötnénk? Mikor tudtommal kimagasló a hadrafoghatóság, és eddig a kezdeti nehézségek ellenére is tudták garantálni a vállalást. Ráadásul már van egy kialakul, jól működő munkakapcsolat.
    A szerződés miatt van még mindig 14 gépünk, és nem 13.
    Vagy tudsz olyan alternatíváról, hogy 2026-ig kiépítünk egy Gripen alkatrészgyártó és nagyjavító kapacitást? 14 gépre?
    A dél-afrikaiak is megpróbáltak okosak lenni, aztán 1 év után rájöttek, hogy nem is történhetne jobb dolog velük, mint a SAAB szerződés. Pedig nekik azért ott a DENEL is, ami meg komoly repülőgép beszállítói kapacitással rendelkezik (bár már lehet hogy múltidő, mert csődvédelembe menekültek).

kamm likes this.
  3. Irsai Olivér

Irsai Olivér Well-Known Member

Nem velem vitatkozol.
    Csak azt citáltam ide, amit Blogen írt.
    Már bánom, hogy belefolytam.

Bizonyára így van és nem szeretnék az ördög ügyvédje sem lenni, de úgy korrekt, hogy (legalábbis itt) ezt írta:

SilvioD likes this.
  4. papi

papi Well-Known Member

Másnap nem lenne tűzoltó, rendőr aki felvenné a szolgálatot, de igazából az összes állami alkalmazott necces lenne, ráadásnak az adófizető zsebében is jogosan nyílna a bicska, hogy az új elitnek minden ingyen van. Így is nagy a szakadék, nem kéne ezt tovább mélyíteni. Tisztességes fizetés, rendes munkakörülmények a többi nem az állam dolga.

endre and alali77 like this.
  5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Álmodozni lehet. Viszont túlzásba vitt álmodozásal már szerintem át lehet esni a ló túlsó oldalára.
    F-35 öt személy szerint irreálisnak tartanám. Max valamikor 2030-2035 után esetleg. Akkor is átgondolva felvetni a kérdést. Nem fejest ugrani a mélyvízbe. Mert előbb szerintem épüljön ki minden. Laktanyák, rendszerek, humán erőforrások pótlása, személyi felszerelések........... ja a dandárok is legyenek rendbe mindenbe.
    Mekkora öszegbe fájna ez így? Na ha ezek meglesznek akkor felölem jöhetnek az 5 il 5+ gen gépek.

tong djagbu likes this.
  6. pöcshuszár

Blogen képzelődik.
    Hogy a retekbe ne menne az azonnali F-35 beszerzés a Z2026 célkitűzésinek rovására?
    Még a lengyeleknél is a rohamtempójú haderőfejlesztés rovására megy, pedig náluk a hajlandóság már évek óta az egekben van.
    Aztán nézd meg, hogy milyen tankjaik vannak. Hogy áll az IFV csere programjuk. Hogy mikor fognak elbúcsúzni a Mi-24-esektől (náluk már biztos a modernizáció). Nézd meg hogy hogy áll a flottájuk. (per pillanat használt svéd tengeralattjáróra alkudoznak, meg a kiszuperált NDK-s gyorsnaszádokat fogják toldozni - már másodszor)

kamm likes this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Én úgy tudom, hogy a Kelet-Nyugat irányú közlekedésnél ígyis-úgyis hanyagolnák a meglévő Duna hidakat és inkább pontonozás lenne.
    Aztán lehet, hogy azóta meggondolták magukat...

Küzdőtér. Szerintem rendben van.

Papa azt mondta, hogy már nem szeretnének ilyennel vacakolni, inkább adnak hozzájárulást, aztán oldd meg magadnak.

És ha két gyártósoron megy?

8. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Bocsi,de lehet,hogy félreérthető voltam, de ki beszél itt kétféle üzemeltetésről? Én 2026-30 után értettem. Én nem szenvedek megalomániában, nem lebecsülve egyik fegyvernemet sem, de a szárazföldi technika az szerintem fontosabb. A Griffekre visszatérve tudom,hogy 2026-ban már a mieink lesznek, viszont már nem mai csirkék lesznek,úgyhogy ne is olvasd tovább a előző hozzászólásom,nem rád értve, egyeseknek már a fegyverbeszerzéshez a politika is hozzákavarodik, az már magas. Remélem, nem vetted ezt személyesedésnek.;):) Mert gondolom ez a fórum azért van, hogy megvitassuk, mi hogyan lenne jó, mert ha mindenki egyformán gondolkodna,az már rég rossz lenne. :eek::D:p:p

L.O.B likes this.
  9. pöcshuszár

Nem vagyok benne biztos, hogy egy Rába H-ban a kabint küzdőtérnek hívják. Ok, hogy a BTR-ben az a neve, de ez az M3 tulajdonképpen egy kétéltű teherautó egy 3 (?) fős kabinnal.
    Olyan szót akartam találni, amelyik lefedi mind a BTR küzdőterét, mind a kabint.
    A lényeg az, hogy megértettétek.
    A lényeg, hogy az M3 kabinja/küzdőtere a vízvonal felett van. Vízbe merülésnél csak akkor kerülhet víz alá, ha drasztikusan megsérülnek a ponton úszó elemek.
    A BTR esetében a merülési vonal alatt van a küzdőtér oldalsó ajtajai, amiket ráadásul gyakran nyitogatnak. A benne lévő tömítés könnyen károsodhat. Egy tömítési hiba a jármű 2/3-adát eláraszthatja vízzel.

Itthonra 2? A németeknek is összesen van annyi! :eek::D

kamm likes this.
  10. emel

emel Well-Known Member

Ez kizárólag két dolgon múlik:
    - MI akarunk-e kötni ilyen szerződést
    - meg tudjuk/akarjuk-e fizetni azt az árat amit a svédek kérnek ezért
    Ha mindkettőre pozitív a MI válaszunk, akkor szerintem a svédek nem lesznek olyan csökkentek, hogy elhajtsanak bennünket - főleg ha belengetjük, hogy utána/mellé pár év múlva jöhet plusz egy századra való Gripen E, meg esetleg két mini-AWACS is tőlük.

endre and kamm like this.
  11. borisz

borisz Well-Known Member

Pedig rendes gyerekek.:rolleyes:

Azzal jól lehet támogatni.
    57mm az mégis csak 57mm. :D

12. pöcshuszár

13. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A nagy frászt.. Ne álmodozz.

kamm and tong djagbu like this.
  14. Parapitecus

Nem.

kamm likes this.
  15. Parapitecus

Nem tetszik tudni számolni. 2026 a Griffek magyar tulajdonba kerülnek, de ez nem azt jelenti, hogy mennek a kukába.

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem csak arról lehet szó hogy mivel a speciális tartalékosok, több szerződésesnek jelentkezők kiképzése elindulhatot, így oda vonultatják be őket ahol ép van rá lehetőség az alapkiképzésre.

17. emel

emel Well-Known Member

Csak kellene hozzá egy Rudel is ...

18. dudi

dudi Well-Known Member

Nem maradnak ott akiket ott kepeznek ki.Egesz egyszerűen ott van szabad kapacitás alapképzésre.
    Azért 56 fő mert ennyi van.

19. pöcshuszár

Értem. Én úgy tudtam, hogy minden alakulat magának képez egy ideje. Köszi.

20. dudi

dudi Well-Known Member

Szinte soha nem volt ilyen az elmúlt 10 évben.

Ezen oldal megosztása