1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. kamm

kamm Well-Known Member

2. megazez

megazez Well-Known Member

3. kamm

kamm Well-Known Member

Igen, en sem hallottam rola semmit, pontosabban altalaban semmi nesz barmifele lengyelekkel torteno egyuttmukodesrol, hiaba a politikai kozelseg...
    Az en tippem szerint a lengyelek egy ponton vilagossa tettek, hogy ok az amerikaiak valagaba fognak bujni most, mert az oroszok iranti paranoia total csucsra van futtatva arrafele, ami elegge limitalja az egyuttmukodesi lehetosegeket, ha Orbanek - nagyon helyesen - alapvetoen europai rendszerekben gondolkodnak.

tindalos and megazez like this.
  4. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Lassan a drón-pilóta (egészen más) kategóriáját is lehet számításba venni.

u.i: másnak is eszébe jutott ( a valasz után vettem észre);

5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Egyértelmű ha mi egyáltalán együtt működünk valakivel ezen a téren azok a csehek lesznek.

ravenlord likes this.
  6. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

bocs, de nem mehet... :D

Parapitecus and Schurrer like this.
  7. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

T 72 egy darabig még meg lesz, utána kuka.

8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Pedig jó lenne egy normális másodvonalat is kiépíteni valamilyen szinten. Felőlem ez mehetne normális tartalékos erőkre is valamikor a jövőben. Ide viszont valamilyen olcsóbb vasak mehetnének. Pl török IFV,APC..... ugyan ez atgm meg támogató fegyverzet esetén is. Ha csak nehéz valamint közepes dandár szinten akarnánk megfelelni az szerintem valamilyen szinten hiba lenne. Mert lehet hogy furán hangzana de még akkor se készültünk fel bármilyen helyzetre. És itt nem csak közvetlen háborús tényezőkre gondolok. Hanem minden szarra amit egyes helyzetekből adódhat majd. Főleg nagy hatalmi háttér kavarásokra a szomszédoknál stb........
    Ja a 72 re már én se költenék.

9. Parapitecus

Repülőgép hordozókat a Balatonra és 300 darab kefír, valamint az usákok által selejtbe dobott 200 B-52. Ez vicc volt.

kamm, honved, Nemerson and 1 other person like this.
  10. Parapitecus

Ezen repülőtereket mostanság láttad? Elcsodálkoznál rajta, ahogy kinéznek. Rettenetes összegbe kerülne a rendbetételük.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Lesz másodvonal,úgy hívják,hogy Leopard 2A4...

krisss and Parapitecus like this.
  12. Wilson

Wilson Well-Known Member

A 300 db Kefírt mi is letudjuk gyártani már várom mikor fog megjelenni az Indexen,hogy hadiüzemmé nyilvánított az MH egy tejüzemet:):):)

13. Parapitecus

T 72 kuka lesz, amint beérkeznek az A7-esek.

14. Terminator

Terminator Well-Known Member

És mondtak már olyat is, hogy venni akarnak még egy "Airbus méretű gépet" és hogy elektronikai felderítő- és egyéb speciális feladatokra is akarnak gépet... de hogy ez egy gépet jelent vagy többet és hogy mikor, azt nem tudjuk.

pöcshuszár likes this.
  15. Wilson

Wilson Well-Known Member

SIGINT/ELINT gépből minimum 2db kellene.

borisz likes this.
  16. Parapitecus

Mindent is szeretnénk. Két század F-35, vagy ugyanannyi Griff -E, plusz két három légtér ellenőrző. Szerintem gondolkodjunk el egy keveset. Hajózók, műszakiak, éves költségek? Az usákoknak ez nem pénz, de nekünk kidobott pénz. Mindenkivel is akarunk háborúzni? El kellene költöznünk a jelenlegi helyünkről, mert itt a körülvevő népeink imádnak minket.

17. Parapitecus

Minek is?

18. Parapitecus

Venni kellene három ezred F--15-öt kezdésnek, esetleg tengerészeti járőrgépeket, hiszen már van tengeri kikötőnk.

kamm likes this.
  19. Wilson

Wilson Well-Known Member

Hátha normális légtérvédelmet akarunk akkor ez a képesség elengedhetetlen,természetesen a megfelelő adatfeldolgozási ifrastruktúrával együtt és ez a képesség a meglévő Gripenjeik harcértékén is nagyot dobna.Minimum két gép azért kell mert ha pl az egyik gép váratlanul meghibásodik vagy időszakos karbantartáson/javításon van akkor a másik gép veszi át a helyét.

20. honved

honved Well-Known Member

Nem tudom hol a Bakonyban, de valamikor régen, egyik tv csatornán bemutattak egy orosz bunkert. Valami vezetési központ lehetett, atombiztos. Csodálkoztam kissé, hogy nyilvánosan mutogatják. A Honvédségnek nem kellett semmi, amit az oroszok kénytelenek voltak itt hagyni ? Repülőterek, ilyen atombiztos bunkerek, stb. ?

Ezen oldal megosztása