A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
391
1 005
93
Az hogy a magyar honvédség a térség meghatározó ereje lesz, az azt jelenti hogy nagyságrendekkel erősebb lesz mint most. Semmi többet. De ezek után is a legtöbb környező ország hadereje mennyiségileg felül fogja múlni a miénket.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
onnan hogy tegnap ppen emiatt vesztem össze kb 20!!! emberrel egy helyen, akiknek az volt a lényeg hogy pumped gabo miert nem megy a tv-ben. én meg álltam ott egy darabig aztan eltört a bicska..:)) szidták orbánt meg a vn faszokat (40+) hogy miéert nem jo ami lenne az eu-ban...stn..ez a jövő..sajnos.a vegen ki lett osztva 3-4 maflas de szerintem nem tanultak belőle. sőt!!!
Itt fanok vannak. Jellemzően aktív vagy volt katonák, de minimum hazaszeretők..Kint a "piacon" meg tobzódik a csürhe...sajnos.Jó lenne ha nem csak én pofozkodnék néha:)) de félre a viccet..ez az uj generáció y-vagy minek hivják magukat, azt se tudja mi az a trianon...mi meg ezekre akarunk fegyvert venni..
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
onnan hogy tegnap ppen emiatt vesztem össze kb 20!!! emberrel egy helyen, akiknek az volt a lényeg hogy pumped gabo miert nem megy a tv-ben. én meg álltam ott egy darabig aztan eltört a bicska..:)) szidták orbánt meg a vn faszokat (40+) hogy miéert nem jo ami lenne az eu-ban...stn..ez a jövő..sajnos.a vegen ki lett osztva 3-4 maflas de szerintem nem tanultak belőle. sőt!!!
Ha másképp gondolkodik vki mint te azt lecsapod? Jó lehet veled beszélgetni. :cool:
De ki az a pumpd gabo? Amúgy meg ne általánosíts sztem, sok fiatal van, akit érdekel pl Trianon.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
onnan hogy tegnap ppen emiatt vesztem össze kb 20!!! emberrel egy helyen, akiknek az volt a lényeg hogy pumped gabo miert nem megy a tv-ben. én meg álltam ott egy darabig aztan eltört a bicska..:)) szidták orbánt meg a vn faszokat (40+) hogy miéert nem jo ami lenne az eu-ban...stn..ez a jövő..sajnos.a vegen ki lett osztva 3-4 maflas de szerintem nem tanultak belőle. sőt!!!

Figyelj öreg, nagyon szépen kérlek, hogy az ilyen off topic dolgokkal ne szemeteld már tele a fórumot!
Megértettük, nem szereted, ha OV-t és a köreit szidják. Amúgy meg elfogadhatnád, ha más talán másképp gondolkodik a közéletről. Tovább léphetnél végre, hogy a beszélgetés a megfelelő mederben folyjon....
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Itt fanok vannak. Jellemzően aktív vagy volt katonák, de minimum hazaszeretők..Kint a "piacon" meg tobzódik a csürhe...sajnos.Jó lenne ha nem csak én pofozkodnék néha:)) de félre a viccet..ez az uj generáció y-vagy minek hivják magukat, azt se tudja mi az a trianon...mi meg ezekre akarunk fegyvert venni..
Szóval Németh Szilárdnak: "Hiszek egy Istenben",stb..vissza de marha gyorsan az oktatásba..mert a kadét iskolák kevesek lesznek ha mi kihalunk..a 40. 50+-osok..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Figyelj öreg, nagyon szépen kérlek, hogy az ilyen off topic dolgokkal ne szemeteld már tele a fórumot!
Megértettük, nem szereted, ha OV-t és a köreit szidják. Amúgy meg elfogadhatnád, ha más talán másképp gondolkodik a közéletről. Tovább léphetnél végre, hogy a beszélgetés a megfelelő mederben folyjon....
Figyelj Villám..majd a törzsfőnök eldönti hogy szemét-e amit írok.amíg nincs bünti , addig is vélemény.köszi.
 
W

Wilson

Guest
Egy időben olyan hírek jelentek meg, hogy a cseheknél nagyon esélyes az ASCOD, mivel a katonáknak nagyon tetszik. A másik,hogy a CV90-es nagyon drága,de gondolom a Pumánál nem drágább . Jó,tudom a Puma újabb konstrukció , számomra nyilvánvaló, már csak a nagy politika miatt is, hogy Puma és Hiúz lesz, itt már csak a mennyiség kérdéses. Ha veszünk valami 8x8-ast is, szerintem az is biztos,hogy Boxer lesz. Még egy dolog: szerintem francia vagy olasz vonalról is valamit be kellesz szereznünk, már csak a politika végett is.

A CV90-t is folyamatosan fejlesztik persze a politika is közrejátszik de a cseheknél nagyobb szerepet játszik az,(az áron kívűl) hogy a beszerzés értékének 40%-n a győztesnek be kell vonni a gyártásba cseh cégeket.Nagyon valószínű,hogy csak 40% feletti ajánlattal lehet nyerni a tenderen.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 917
113
A német gazdasági és energiaügyi minisztérium adatai alapján Magyarország 1,76 milliárd euró értékben vásárolt fegyvereket Németországtól 2019 első félévében, ebből körülbelül 1,39 milliárd eurót költöttünk az A0006-os kategóriába tartozó eszközökre, ami páncélozott harcjárműveket és támogató járműveket, illetve ezek tartozékait jelenti. Magyarország összesen új 44 Leopard 2A7+ harckocsit vásárolt Németországtól, ezen kívül 12 felújított Leopard 2A4 érkezik kiképzési célokra. A harcjárművek mellett beszerzésre kerülnek még Wisent 2-es műszaki járművek, illetve Rheinmetall HX és TGS logisztikai járművek is. https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...kerulhettek-magyarorszag-uj-pancelosai-440704
Aha ebből hogy jön ki a 400M$/24db pzh 2000-re?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ha másképp gondolkodik vki mint te azt lecsapod? Jó lehet veled beszélgetni. :cool:
De ki az a pumpd gabo? Amúgy meg ne általánosíts sztem, sok fiatal van, akit érdekel pl Trianon.
Csak neked a válasz, ne legyen uj hozzászólás. Alapból nem csapok le senkit, de ha valami nyikhaj köcsög aki életében nem dolgozott meg semmiért s a haverjai azt tartják jópofának ma Budapesten hogy niggereket éltessenek, meg standard hogy a magyarságot szidják, , nos azoknak nálam kijár a pofon..azaz--IGEN. az ilyeneket azonnal lecsapom mint a szart.OTT, HELYBEN! Azt se nézem van-e rendőr.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 118
119 437
113
Csak neked a válasz, ne legyen uj hozzászólás. Alapból nem csapok le senkit, de ha valami nyikhaj köcsög aki életében nem dolgozott meg semmiért s a haverjai azt tartják jópofának ma Budapesten hogy niggereket éltessenek, meg standard hogy a magyarságot szidják, , nos azoknak nálam kijár a pofon..azaz--IGEN. az ilyeneket azonnal lecsapom mint a szart.OTT, HELYBEN! Azt se nézem van-e rendőr.
Legalább annyi eszed van mint nekik.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 848
113
Attól, hogy az orrodra nem kötötték, attól a lehetséges jelöltek ki voltak értékelve. Szerinted mi a tökért cirkáltak a honvédségi és HM alkalmazottak szerteszét Európában?

Biztos meccsre mentek!
Meg menekülnek és viszik a lopott pénzt!!
;)

Át kéne költöztetni a főbb erőket a tiszántúlra. Harckocsikat pl. , mert a főbb veszélyforrás Magyarországra nézve keletről és délről jöhet. Ezalatt én nem az oroszokat értem, hanem legfőképpen Romániát és Ukrajnát. Szerbekkel még jóban vagyunk egyenlőre. Az Alföldön a Tisza meg a Kőrös vonaláig nincs természetes akadály, ha a románok betörnek és a terep ideális a harckocsiknak, de az már régen rossz ha idáig fajul a helyzet. Legjobb védekezés a támadás.

Kell oda is egy harckocsi zászlóalj.


Hiúzokat?