A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
csodálom a türelmed... bár lehet csak én vagyok már fáradt

Avagy csak arrol van szo, hogy meg egyetlen szo nem hangzott el arrol, mitol is lenne 80-90-es evek designja a CV90 MarkIV, ha a Patria XP avagy a Puma nem az?

Mert itt eppen a kepzetlen vezetok hibajarol van szo, ennek ugye semmi koze ahhoz, amit te allitottal.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
;):hadonaszos:

Ki tudja lehet MBDA képviselőivel tárgyal mert VL Mica lesz... MBDA-ban Airbusnak is van részesedése ;)

Valószínűbbnek tűnik hogy megy és bejelenti hogy megmenteni az Airbus-t is :cool:
Bejelenti hogy a magyar állam kezességet vállal a Wizzair által megrendelt 256 db A321NEO gépére...
Vagy a harmadik honvédségi Airbus gép beszerzését és ezzel párhuzamosan valamilyen újabb repülőgépipari együttműködést, pl. hogy utasszállító repülőgépekhez is fognak valamilyen apró fémalkatrészt gyártani Gyulán, nem csak helikopterekhez. Vagy valami hasonlót. De lehet hogy ez is inkább Maróthhoz tartozna, nem Szíjjártóhoz...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Errol van valami info? Mondjuk tervezesi problema biztos nem lehet, mert Afganisztanban is szolgalnak, ott kifejezetten sikerrel, arrafele meg kicsit tobb a homok, mint nalunk:

Hát a hollandok nem készültek sivatagi üzemeltetésre amikor itt voltak, Afgánban igen. Elvileg az volt a gond, hogy sok volt a homok ami beszállt a motortérbe és azért is égett le a váltó. Nem tudom pontosan mi ment tönkre benne de vicces volt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
Valószínűbbnek tűnik hogy megy és bejelenti hogy megmenteni az Airbus-t is :cool:
Bejelenti hogy a magyar állam kezességet vállal a Wizzair által megrendelt 256 db A321NEO gépére...
Vagy a harmadik honvédségi Airbus gép beszerzését és ezzel párhuzamosan valamilyen újabb repülőgépipari együttműködést, pl. hogy utasszállító repülőgépekhez is fognak valamilyen apró fémalkatrészt gyártani Gyulán, nem csak helikopterekhez. Vagy valami hasonlót. De lehet hogy ez is inkább Maróthhoz tartozna, nem Szíjjártóhoz...

Vagy űrkutatással lesz kapcsolatos...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Egy harckocsitól még messzebb van mint az eredeti CV90-től...
Tényleg koncentrálj egy kicsit! o_O
Mert visszaolvasva - szokásomtól eltérően - egészen érthetően írtam le először is, de hogy másodikra sem érted meg az már cink.
Nem azt mondtam, hogy olyan mint egy harckocsi, vagy hogy ő maga az A7+, hanem arra hoztam példát, hogy a CV90 mk4 nagyjából csak a sziluettjében hasonlít az eredeti CV90-re - hasonlóan az A7+ vs A4 viszonylathoz.
Ki van cserélve bennük a meghajtás, a tűzvezetés, a belső és külső kommunikáció, a védelmi rendszerek, és még a fegyverzet is. Továbbá fejlesztett páncélzatuk is van, lényegesen nagyobb ballisztikai- és aknavédelemmel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and dudi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Lynix-ra :) Tudod te milyen szar érzés amikor átlag feletti vagy és szűk helyre kell bepréselned magadat :D

Olyankor én nyálazni szoktam. ;)

Hát a hollandok nem készültek sivatagi üzemeltetésre amikor itt voltak, Afgánban igen. Elvileg az volt a gond, hogy sok volt a homok ami beszállt a motortérbe és azért is égett le a váltó. Nem tudom pontosan mi ment tönkre benne de vicces volt.

Miért, mire számítottak??
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
A magyar honvédséget én így képzelném el
A vízfejet persze megpróbálnám csökkenteni, de úgysem sikerülne komolyabb mértékben, ezért valószínűleg átszervezném. Lehet kellene is az alább felsoroltak miatt, mert ehhez nagyon jó logisztika szükséges.
A hadsereg így állna fel:
- Reguláris (30000 fő) magas fizetés
- Nemzetőrség (Nemzeti Gárda-szerűen) 30000 fő (40-50 bruttó havonta - cserébe bárhol és bármikor bevethető, ha szükség van rá)
- Milícia (Landwehr) (akár 100000 fő, csak a saját kistérségben bevethető - a mostani zsoldért - higgyétek el nemcsak pszichopaták jelentkeznének! Előnye, hogy fegyveres konfliktus esetén az első napokban nem egymásban kárt tevő, maga alá piszkító sorozott újoncok lennének behívva)
Szerintem ez működőképesebb, mint a mostani káosz a tartalékosoknál. Szerintem a mostani rendszer a legrosszabb, ennél még a sorkötelesség is jobb, de az nem lesz.

Felszereltség (a teljesség igénye nélkül)
Légierő:
2 század Gripen E
1 század F/A -259 Striker (inkább ez, mint az ALCA - valamilyen cseh úgyis lesz.)
Csatahelikopter 14 db Mangusta
A szállítóhelikopterek száma is kiegészítésre szorul.
Szárazföldi erők:
2 zászlóalj Leo 2 A7+
220 Lynx
300 Boxer
500 Patria
200 Kebab :)
22 Pzh + sürgősen 2 használt
26 db Archer
50 db Rábára szerelt HIMARS vagy hasonló
Kiváló egyéni felszerelés a katonáknak természetesen - és nem stewardess egyenruha.
Hát ez csak nagyvonalakban.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
A magyar honvédséget én így képzelném el
A vízfejet persze megpróbálnám csökkenteni, de úgysem sikerülne komolyabb mértékben, ezért valószínűleg átszervezném. Lehet kellene is az alább felsoroltak miatt, mert ehhez nagyon jó logisztika szükséges.
A hadsereg így állna fel:
- Reguláris (30000 fő) magas fizetés
- Nemzetőrség (Nemzeti Gárda-szerűen) 30000 fő (40-50 bruttó havonta - cserébe bárhol és bármikor bevethető, ha szükség van rá)
- Milícia (Landwehr) (akár 100000 fő, csak a saját kistérségben bevethető - a mostani zsoldért - higgyétek el nemcsak pszichopaták jelentkeznének! Előnye, hogy fegyveres konfliktus esetén az első napokban nem egymásban kárt tevő, maga alá piszkító sorozott újoncok lennének behívva)
Szerintem ez működőképesebb, mint a mostani káosz a tartalékosoknál. Szerintem a mostani rendszer a legrosszabb, ennél még a sorkötelesség is jobb, de az nem lesz.

Felszereltség (a teljesség igénye nélkül)
Légierő:
2 század Gripen E
1 század F/A -259 Striker (inkább ez, mint az ALCA - valamilyen cseh úgyis lesz.)
Csatahelikopter 14 db Mangusta
A szállítóhelikopterek száma is kiegészítésre szorul.
Szárazföldi erők:
2 zászlóalj Leo 2 A7+
220 Lynx
300 Boxer
500 Patria
200 Kebab :)
22 Pzh + sürgősen 2 használt
26 db Archer
50 db Rábára szerelt HIMARS vagy hasonló
Kiváló egyéni felszerelés a katonáknak természetesen - és nem stewardess egyenruha.
Hát ez csak nagyvonalakban.
:)


Nekem személy szerint nagyon tetszik, mondjuk a Himars vagy Lora. Kb 18 db-al is megelégednék, de ha reálisan nézzük,132 db Puma vagy Lynux és ehhez hasonlók számban, Boxer és 100 valahány darab Patria. A PZH ,hogy ide is érjen, jöhet használtan is. A harci helikopterek , nem tudom, melyik az olcsóbb és a jobb, Vipers vagy Mangusta. Személy szerint a harci helikopterekre látom a legkevesebb esélyt.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 715
5 751
113
- Nemzetőrség (Nemzeti Gárda-szerűen) 30000 fő (40-50 bruttó havonta - cserébe bárhol és bármikor bevethető, ha szükség van rá)
- Milícia (Landwehr) (akár 100000 fő, csak a saját kistérségben bevethető - a mostani zsoldért - higgyétek el nemcsak pszichopaták jelentkeznének! Előnye, hogy fegyveres konfliktus esetén az első napokban nem egymásban kárt tevő, maga alá piszkító sorozott újoncok lennének behívva)

Elvileg az ÖMT meg az ÖTT hasonló logika mentén van tervezve (a számok persze szerényebbek - egyelôre).

22 Pzh + sürgősen 2 használt

24 új Pzh van megrendelve.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 112
113
Hát a hollandok nem készültek sivatagi üzemeltetésre amikor itt voltak, Afgánban igen. Elvileg az volt a gond, hogy sok volt a homok ami beszállt a motortérbe és azért is égett le a váltó. Nem tudom pontosan mi ment tönkre benne de vicces volt.


Ez hány darabnál fordult elő?
Ha csak 1 akkor lehet annak már elötte volt baja.
Ha több, az már gyanús.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 924
113
A magyar honvédséget én így képzelném el
A vízfejet persze megpróbálnám csökkenteni, de úgysem sikerülne komolyabb mértékben, ezért valószínűleg átszervezném. Lehet kellene is az alább felsoroltak miatt, mert ehhez nagyon jó logisztika szükséges.
A hadsereg így állna fel:
- Reguláris (30000 fő) magas fizetés
- Nemzetőrség (Nemzeti Gárda-szerűen) 30000 fő (40-50 bruttó havonta - cserébe bárhol és bármikor bevethető, ha szükség van rá)
- Milícia (Landwehr) (akár 100000 fő, csak a saját kistérségben bevethető - a mostani zsoldért - higgyétek el nemcsak pszichopaták jelentkeznének! Előnye, hogy fegyveres konfliktus esetén az első napokban nem egymásban kárt tevő, maga alá piszkító sorozott újoncok lennének behívva)
Szerintem ez működőképesebb, mint a mostani káosz a tartalékosoknál. Szerintem a mostani rendszer a legrosszabb, ennél még a sorkötelesség is jobb, de az nem lesz.

Felszereltség (a teljesség igénye nélkül)
Légierő:
2 század Gripen E
1 század F/A -259 Striker (inkább ez, mint az ALCA - valamilyen cseh úgyis lesz.)
Csatahelikopter 14 db Mangusta
A szállítóhelikopterek száma is kiegészítésre szorul.
Szárazföldi erők:
2 zászlóalj Leo 2 A7+
220 Lynx
300 Boxer
500 Patria
200 Kebab :)
22 Pzh + sürgősen 2 használt
26 db Archer
50 db Rábára szerelt HIMARS vagy hasonló
Kiváló egyéni felszerelés a katonáknak természetesen - és nem stewardess egyenruha.
Hát ez csak nagyvonalakban.
:)
Minek boxer és patria egyszerre?
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Elvileg az ÖMT meg az ÖTT hasonló logika mentén van tervezve (a számok persze szerényebbek - egyelôre).



24 új Pzh van megrendelve.

A megrendelt 24 db mellé még plusz 24 új vagy használt. Én az Archer-rel egyetértek , de ahogy mondják, ez a legdrágább. Sajna a csehek már beelőztek a franciáknál , ha jól tudom, 48 vagy 56 darabot rendeltek amit talán 2026-ig kapnak meg, Cesar.



Vagy esetleg a németeknek van ehhez hasonló gumis, önjáró tüzérség?