1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

A masik hely ahova telepiteni kellene tesztelesre, az az ukran hatar...

krokomach and silurusglanis like this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

Meg persze külföldre csak beépített hátsó ajtóval eladni.

krokomach and silurusglanis like this.
  3. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Több, mint optimista vagy. Ezt az újabb 2 század E/F Gripent kizárólag te szoktad írni. Az a 4 kommentelő akinek nagyon is pontos információi vannak pont arra szokott utalni, hogy a Z2026-ban egyáltalán nincsen további vadászgépbeszerzés. (Valószínűleg pont ez az egyik alapvetése, hogy ebben a tekintetben előnyben vagyunk a szomszédos országokkal, hogy nem kell költeni újabb vadászgépekre.) Nem 60-80 hanem 44 db A7 + 12 A4 jön, sajnos semmi garancia nincs rá, hogy lesz további rendelés, egyenlőre erről sem volt szó. Valóban az elérhető legmodernebb tank, de kérdés, hogy elegendő-e 1 zászlóalj főleg annak tükrében, hogy a románoknál több ezer Spike ATMG van. Piranhából sem várható, hogy marad a 8 darab, ekőbb utóbb beindul a helyi gyártás, mondjuk nem a legjobb típus szerencsére. A Puma nagy előrelépés lesz, de még várjuk meg a darabszámot. Mert könnyen elképzelhető, hogy csak 2 zászlóalj mennyiséget veszünk, mert borzalmasan drága. A tüzérséget meg hagyjuk, itt van a legnagyobb elmaradásunk, 24 db Pzh-t veszünk (D-20 marad?), csak remélni lehet, hogy lesznek még továbbiak. A románoknak több száz darab (mondjuk nagyrészt vontatott) van. Szerintem pont helikopterben van esélyünk felzárkózni. Lesz 36 modern helikopter, a romulákok meg újítgatják a régi gépeiket. Ami fontos még, hogy gazdaságpoltikájukban a teljes összeomlás felé haladnak, ami magával fogja ragadni a védelmi költségvetést is.

borisz, therob, tong djagbu and 2 others like this.
  4. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Akkor mi kerülhet még olyan sokba? NASAMS? Esetleg MEADS?

5. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Még az út elején járunk: a Puma, a Patria?, a Nasams (szerintem itt lesz egy meglepetés), a Gripenek modernizációja, szállítógépek, radarok, modern aknavetők, tgk-k de olyan dolgokra is gondolj, hogy megfelelő mennyiségben egyenruha, felszerelés, lőszer, laktanyafelújításaok stb. el lehet azt a pénzt könnyen költeni.

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Vagy valamire, amiről azt sem tudjuk hogy létezik és hasznos/fontos... mint pl. a SAMOC. Gondolom a szárazföldiknek is kell valami hasonló. És még ki tudja, mi minden van, amiről nem is tudjuk hogy létezik és kell.

borisz likes this.
  7. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ezzel a képpel illusztrálták az eredeti cikket.

pöcshuszár likes this.
  8. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Azért ez nem semmi.

Spartan.asfv and honved like this.
  9. kamm

kamm Well-Known Member

Ujra es ujra leirtuk, hogy a fighter upgrade NEM resze a Z2026-nak.
    Mark my words: utana jon.
    Ha jarsz NYC fele 2025-2026 korul es vesztettem, akkor meghivlak egy komoly vacsorara ($400+), ha veszitesz, meghivsz otthon egy ilyen estere - deal? :)

Szerintem mar a NATO vallalasunk is garantalja, hogy jon meg...

Tobbezer? Link? :) Jo esetben parszazat saccolok.

3-4 eve keptelenek ra, pedig nem komoly osszeg. Ez is mutatja, mekkkora a kaosz, hogy fontosabb az amcsik valagaba bujni, mint valoban fontos dolgokra kolteni.
    Ja es igen, a kerekesek kozott a Patria meg a Boxer bezony modernebb es jobb.

Jogos, de szinte biztos, hogy 200+ les az IFVz. Ami hirtelen lenullazza a roman lancos-pancelos erot. Figyeld meg, azonnal rendelgetni fognak. :)

Tuzersegben egyetertunk, de szerintem itt is hosszu tavon gondolkozik a HM, legelabbis remelem... :)

Egyetertunk. :)

10. Wilson

Wilson Well-Known Member

rudi likes this.
  11. kamm

kamm Well-Known Member

12. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem utána néztem ezek kivételesen valós adatok az az igazság,hogy ezen a téren jelenleg bőven előttünk járnak egyes források szerint ezeket már integrálták a Puma helikopterekhez illetve a Piranhak is.

13. blogen

blogen Well-Known Member

Igen, ha nem lesz aktív védelmi rendszer a Leopardokon, meg az IFV-en és az összes 8x8-ason meg az önjáró lövegeken, akkor fölösleges lesz leszállítani is őket, mert csak drága vashulladék!

endre likes this.
  14. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Mindkettőn lesz! o_O

15. Wilson

Wilson Well-Known Member

Az én információim szerint lesz aktív védelem a leokon és az ifv-n.

endre, arcas, anonim999 and 5 others like this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

Ha meg lesz akkor messziről világítani fognak minden SIGINT eszköz képernyőjén...
    Jó kis dilemma...

Gaudi likes this.
  17. blogen

blogen Well-Known Member

Általában az a helyes válasz, hogy kisebb baj, ha tudják hol vagyunk, nagyobb ha éppen vagy állandóan le van tolva a gatyánk! Legyünk felkészültek, várjuk szeretettel őket mindennel!

endre likes this.
  18. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen mindenki döntse el melyik a kisebbik rossz.

Parapitecus likes this.
  19. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ha már német aktív védelmi rendszer és Sigint láthatóság.

"Németország, egészen pontosan a Rheinmetall és az IBD Deisenroth cég közös leányvállalata a moduláris felépítésű AMAP-ADS típussal lépett be az aktív védelmi rendszerek piacára, egyelőre mérsékelt sikerrel. A tervezés során fontos szempont volt, hogy az eszköz minél többféle és eltérő méretű járműre telepíthető legyen, így az a 4×4-es könnyű páncélozott szállítójárműtől a Leopard 2-es harckocsiig skálázható. A mérnökök szerint a kifejezetten városi, kis területen zajló hadműveletekre optimalizált fegyverzet képes az akár 10–15 méteres távolságból indított rakétákat, gránátokat is semlegesíteni. Itt elektrooptikai rendszer keresi és azonosítja az indított fegyvert a radar helyett, a felderített célokat pedig egy koncentrált lézersugárral semmisítik meg. Az AMAP-ADS-t is számos nyugati járműtípuson (TPz Fuchs, Marder, CV90, Patria AMV, Iveco LMV) tesztelték, de az eddigi érdeklődéseket megrendelés egyelőre nem követte a potenciális vásárlóként számon tartott nyugat-európai hadseregektől."

Forrás:Honvédelem.hu

honved likes this.
  20. L.O.B

L.O.B Active Member

Amúgy milyen aktív védelmi rendszer lesz a Leopárdokon ? Én valami olyat olvastam hogy az Israeli Rafael Trophy lesz a magyar Leo A7+ -on is...(de a cikket már nem tudtam megtalálni utólag)

Ezen oldal megosztása