1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

az kemény válasz...

dudi and kamm like this.
  2. Negan

Negan Well-Known Member

Olvasd vissza,amit korábban irtam a koncepciórol.Nálunk a nagyobb települések tudnának záróerődként viselkedni.Ami azt illeti,az alig képzett milicistákat nem küldenék ki a nyilt prérire manőverező harcba golyófogónak.Viszont Kelet Magyarországon az árterek elárasztásával egész jó kis vizzárakat lehetne kialakitani.

3. hunemperor

hunemperor Member

Ebben igazad van, hogy van hagyománya nálunk a nemzetőrségnek, csak én most már inkább az amerikai nemzeti gárda mintájára szervezném meg (légierő nélkül). (Az ÖMT helyett - ami semmitmondó elnevezés)

A milícia az én elképzelésemben 3. szint (csak múltkor nem magyaráztam el, mert olyan hülyeségeket értettek bele az ezzel kapcsolatos hozzászólásomba, hogy lezsibbadtam) az nálam inkább egy MHSz-szerű lazább képződmény, ahol inkább jártasságot lehet szerezni fegyverhasználatban, kommunikációs rendszerekben, stb) Különösen mióta tudom, hogy minden kistérségben lesz honvédelmi sportközpont lőtérrel. Ez nagyobb tömeget vonzana.

4. Rferi66

Rferi66 Active Member

Atgm ellen is elég erős kerítés kellene. Nézd meg mit raknak a járművekre. És akkor sem véd a tüzérség, géppuska, stb ellen. Ha nem akarsz könnyű célpont lenni, akkor megszilárdult vonalak esetében is gyakran váltod a tüzelőállást.

5. Negan

Negan Well-Known Member

Hát ez az ami Ng egy jó kérdés.Melyik állam gárdája lenne a minta?Amit általában értünk alatta,azt mi nem tudjuk megfizetni
    MHSZ nem milicia volt,hanem egy előkészitő-képzéstámogató szervezet.Szerintem kár volt megszüntetni,és most nehéz lesz újraépiteni.

6. Wilson

Wilson Well-Known Member

És ha ezeket a záróeröket mondjuk teszem azt csak a példa kedvéért Debrecent és Nyíregyházát a gaz ellen körbezárja a milíciával együtt és tovább halad?

7. Negan

Negan Well-Known Member

Párszor már leirtam,
    A záróerődöket meg mindig körbezárják.De kifejteni a dolgot kb 2 oldal lenne kutyafuttában is,és már párszor megtettem.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ez igaz.
    70 év alatt 1 alkalom.

9. kamm

kamm Well-Known Member

Az hagyjan, de akkor sem volt ertelme.

10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Pl ennél a két városnál ez teljesen értelmetlen dolog az ellen bizonyos távolságot tartva lazán körbezárja őket és nincs más dolga mint várni,hogy a milícia mikor adja meg magát vagy lesz belőle golyófogó.

kamm likes this.
  11. Crusader

Crusader Active Member

Ez így szokott lenni... Leköti az ellen erőinek egy részét, lelassítja az előretörést stb... Fájó dolog amikor szétlőnek egy erődnek használt várost, de ilyen kis méretű haderőkkel nem biztos, hogy minden esetben a mezőn fog zajlani a csata. Hipp-hopp az osztrák határnál találnánk magunkat halogató harcban, a nagyvárosok feladása esetén.

borisz, tong djagbu and exsorkatona like this.
  12. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Svájchoz képest nincsenek "viszonyaink".

dudi likes this.
  13. Wilson

Wilson Well-Known Member

Miért kellene szétlőniuk csak körbe kell zárniuk és várni.

14. tonyo

tonyo Well-Known Member

Mondjuk pl az ukránok már kevésbé tartanák be a zárjuk körbe oszt várjunk stratégiát. Ami a csövön kiférne szerintem. Lásd pl Kelet Ukrajnát.

borisz likes this.
  15. Negan

Negan Well-Known Member

Hogyne lennének.Csak másmilyenek mint Svájcnak.
    A hk-k és pszh-k ugyan elég sokmindenen keresztűlmennek,de az utánpotlás teherautói nem.Azoknak már út kell,ha érdemleges mennyiségű utánpótlást is akarnak vinni.A záróerődöket nem azért emelik,mert kinai nagyfalként utjába állnak az ellen seregének,hanem mert az ellennek marha kockázatos maga mögött hagynia egy támpontot az utánpotlási vonalán.

tong djagbu likes this.
  16. Wilson

Wilson Well-Known Member

Azért ott kicsit más a helyzet:)

17. dudi

dudi Well-Known Member

Magyarországon minden várost ki tudsz kerülni minimum 3 útvonalon.A katonai teherautóknak a földút is tökeletesen megteszi,nincsenek az aszfalthoz kötve.

borisz, fedett_mókus and tonyo like this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Lehet. De szerinted meg változna az ukrán "vodkás" szellem? Szerintem aligha.

19. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ok de csak ott van értelme a záróerődöket kialakítani ahol nem lehet megkerülni őket az utánpótlás miatt csak néz rá Magyarország térképére az Alföldön elhelyezkedő nagy városainkból felesleges záróerődöket csinálni.

20. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Szerintem inkább az a kérdés meddig tartanak ki a milicistáink, ha 50 éves lövegekkel lebontják körülöttük a várost?

Ezen oldal megosztása