1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Azóta sem tudom, mi lett a személyzettel...

arcas likes this.
  2. Galthran

Galthran Well-Known Member

kéne néhány ilyen :eek:
    https://www.thedrive.com/the-war-zo...ersonic-rampage-air-launched-stand-off-weapon

esetleg iylen
    https://thaimilitaryandasianregion....-storm-shadowscalp-eg-mid-life-refurbishment/

honved, alfa74, rudi and 3 others like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Még csak most spanolódtunk össze a szerb barátainkkal de azt tanácsolod,hogy mi magyarok a svéd vadászbombázóinkal lőjük szét egy zsidó rakétával a szerbek vadiúj kínai légvédelmi rendszerét.Ez aztán a globalizáció ékes példája:):):)

4. Negan

Negan Well-Known Member

Nem kell szétlőnünk semmit.De jó ha tudják,hogy ha kell,képesek vagyunk rá.
    Jelenleg azt tudják,hogy nem tudunk semmit csinálni.A nagyobb baj,hogy rajtuk kivúl mindenki más is tudja....

5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Csak poén volt:)

6. öreg járőr

öreg járőr Active Member

svajcibeka likes this.
  7. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Jó de akkor tényleg úgy történnének a beszerzések, hogy ad hoc alapon, éppen melyik szomszéd mit vesz, mi meg arra lépünk. Ez minden, csak nem tudatos haderő fejlesztési koncepció.

8. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Nagyon tájékozott vagy, csak azt nem tudom ezeket honnan vetted.

dudi likes this.
  9. Schurrer

Fejtsd ki légyszi, mert nem tudom mire gondolsz.

10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ne aggódj nem így zajlik a haderő fejlesztésunk.

11. Schurrer

Pont ezt mondom én is Neganra reagálva, hogy így nem is mehet. Nem olyan bonyolult ez sztem. (nem neked szól) De sejtem, hogy smiley meg kérdőjel is kellett volna, hogy mindenki értse.:)

Wilson likes this.
  12. Negan

Negan Well-Known Member

Nem egy konkrét fegyverre kell felkészülve lennünk,hanem arra a fegyverkategóriára,mit képvisel.

ravenlord likes this.
  13. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Ez igy nem igaz. A Taurus súlymakettel már többször repültek, de tudtommal még gyakorló indítások sem voltak. De a Svéd Királyság a távoli csapásmérő képességet javítani akarja, és ezért befejezik az integrációt a C/D-re és persze lesz az Erikez is.

alfa74, fishbed, migfun and 1 other person like this.
  14. Schurrer

De gondolom van már egy koncepciónk évekre előre, akkor most mit foglalkoznának a hirtelen jött FK-3 - al? Vagy eleve van terv arra amit mondasz vagy nincs,erre a feladatra. Ott az S-300, ezt eddig is tudták, szomszédos országokban. Ezen a kínai klón nem változtat.

15. Negan

Negan Well-Known Member

Nemtudom.Eddig semmiféle tervet,eszközt nem láttunk az ilyen rakéták jelentette probléma megoldására.És itt nem egy adott rakétatipusra,hanem az ilyen DA képességű légvédelmi rendszerekre,mint kategóriára gondolok.
    Már többször is irtam,hogy pont az ilyen légvédelmi rendszerek jelenléte,és a kicsi másodvonalas légierők miatt szerintem környékünkön a tüzérség az,mi eldönti,hogy ki a nagyobb kakas a szemétdombon.
    Aki a tüzérségi párbajt megnyeri,az nyeri a háborút is

16. Schurrer

Ez mondjuk egy érdekes írás, gondolok itt a szíriai tapasztalatokra a kínai radarokkal légvédelmi szempontból.

https://bulgarianmilitary.com/amp/2...ian-s-400-and-bought-chinese-missile-systems/

Negan likes this.
  17. hunemperor

hunemperor Active Member

Én tudom mi lett a személyzettel, mert beszéltem a túlélővel.
    Egy mentőkabinban kilökődtek a robbanáskor a mélyűrbe, ahol is hetekig hánykolódtak, majd szép lassan megeszegették egymást.

ibanez de bobadilla likes this.
  18. kamm

kamm Well-Known Member

19. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Jó de akkor tényleg úgy történnének a beszerzések, hogy ad hoc alapon, éppen melyik szomszéd mit vesz, mi meg arra lépünk. Ez minden, csak nem tudatos haderő fejlesztés. Erre reagáltam.

20. arcas

arcas Well-Known Member

Ezen oldal megosztása