A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Apám győrben dolgozik, oda munkaerőt találni már kész rémálom, villamosiparban dolgozókért már tapossák egymást a cégek, szalagmelósért dettó.
Fizetés ügyileg gatyát felkötni ha tényleg ott lesz az egyik gyár.
Ez igaz, ezzel együtt én is arra tippelek, hogy a RÁBA-ban lesz az összeszerelő sor.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 122
119 453
113
Nem hiszem,hogy a Lynx-l ebből a szempontból gond lenne bár az igaz,hogy élesben még nem volt kipróbálva és ugye a puding próbája evés,de én nem félek attól,hogy ne lenne meg a megfelelő védettsége,bár a védettségnek az ára az IFV súlyában jelentkezik de ez más IFV-l is így van.
Meg aztán ezzel kapcsolatban nem régen olvastam egy svájci harckocsizó tiszt kijelentését akitől megkérdezték,hogy vajon Svájcban miért a 70 tonnás Leopárd 2 tankot rendszeresítették,hiszen a hegyes völgyes Svájc nem igazán kedvez a Leopárdnak,erre a azt válaszolta:
"Igaz, hogy a svájci hadsereg nem mindegyik páncélozott járműve rendelkezik jó "emelkedési "sebességgel a hegyekben, de az igazán lényeges dolog az, hogy ha valaki a hegyek tetejére landol,akkor onnan egy nap le kell jönnie ..." És ott már egyértelműen leopárdok uralkodnak.:)
Hát a Namer védettségében azért a modern HK-kkal játszik egy ligában. Egy kornetet nemigen fog megfogni a lynx szerintem, hacsak nem kap APS-t.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Apám győrben dolgozik, oda munkaerőt találni már kész rémálom, villamosiparban dolgozókért már tapossák egymást a cégek, szalagmelósért dettó.
Fizetés ügyileg gatyát felkötni ha tényleg ott lesz az egyik gyár.
Az nem baj fizessenek csak sokat!
Sztem a Rába adja magát, meg nekem is kényelmesebb lesz bejárni. :cool:
Sajnálom Miskolcot, de ennek a gyárnak Nyugaton a helye, távol az ukrán - román határtól.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 920
113
Az nem baj fizessenek csak sokat!
Sztem a Rába adja magát, meg nekem is kényelmesebb lesz bejárni. :cool:
Sajnálom Miskolcot, de ennek a gyárnak Nyugaton a helye, távol az ukrán - román határtól.
A rábára az állam se tudott hatni, hogy rakjanak már össze normális H szériás tgk-at és lesz megrendelés, szerinted lynxel elboldogulnak majd?
Szerk: amúgy a kovácsműhely a rábánál tavaly/tavaly előtt elég szépen ki lett pimpelve, lehet előre ezzel terveztek?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 319
113
Igen a legvedelem pont a raketabeszerzes elott par nappal /csak sokak atsiklottak felette a nagy meglepetesre ami a raketakat illeti./

Ami valószínűleg nem véletlenül lett így időzítve... most hogy nézett volna ki még egy német gigamegrendelés, amerikai meg semmi. Pompeo vagy Trump biztos telefonált volna megint...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
W

Wilson

Guest
Hát a Namer védettségében azért a modern HK-kkal játszik egy ligában. Egy kornetet nemigen fog megfogni a lynx szerintem, hacsak nem kap APS-t.

Jogos ebben igazad van nem írtam oda,hogy az APS-l együtt lesz megfelelő a Lynx védelme,de csak rajtunk múlik,hogy rakunk-e APS-t a magyar Lynxek-e.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
A rábára az állam se tudott hatni, hogy rakjanak már össze normális H szériás tgk-at és lesz megrendelés, szerinted lynxel elboldogulnak majd?
Vegyesvállalat. Az elején 80-20% legyen a német vezetőség aránya, aztan 5-10 évente javuljon az arány a javunkra. A tapasztalat meg jön. Sima ügy, ezen nem paráznék.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 319
113
A kérdés az mikor fog az első legurulni a "szalagról", s mikor lesz bevethető.... Valami azt súgja hosszú ideig nem látunk még hazai Lynx-et... Ez nem kellene bene legyen a vállalásba a nehéz dandárhoz? Vagy addig a BTR-ek megteszik?

Szerintem az első hazai gyártású Lynx kb. 2023 végén gurulhat le a gyártósorról.
A közepes dandár 2023-ra, a nehézdandár 2028-ra van felajánlva. Ha nem BTR-rel tervezték a közepes dandárt, akkor 1 éven belül el kell kezdeni rendszeresíteni valamit a BTR helyett, hogy 2023-ra valós képesség legyen belőle. Ha BTR-rel tervezték, akkor ráér később is a váltótípus rendszeresítése.
 
W

Wilson

Guest
Viszont kezdhetunk visszaszamolni, par honapon, ha nem heteken belul a romanok bejelentik, hogy megiscsak rafekszenek az Agilis gyartas beinditasara, valamint a Piranhabol ketszer annyit szerelnek majd ossze mostantol... :D

Szerintem megvárják,hogy mi mennyi Lynxet veszünk,hogy utána bedobhassanak egy hármas szorzót.:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 319
113
Nem kell nekünk harci helikopter! Drón,drón na az kell bőven

Februárban az volt a kommunikáció, hogy nem kell komolyabb drón, mert a németek sem hisznek benne és az ember nélküli felderítő gépek helyett ők is inkább Bombardier Global 6000-at vesznek és arra szerelnek fel mindenféle eszközöket. :(
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Szerintem megvárják,hogy mi mennyi Lynxet veszünk,hogy utána bedobhassanak egy hármas szorzót.:)

Akkor be kéne jelentenünk - Trieszt bázissal - 3 atommeghajtású anyahajót F-35 -östül ... :p:D:D

Mondjuk mi ránk ez nem jellemző (bár pont ezért ütne nagyot :)). Na majd április elsején újra ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
W

Wilson

Guest
Akkor be kéne jelentenünk - Trieszt bázissal - 3 atommeghajtású anyahajót F-35 -östül ... :p:D:D

Mondjuk mi ránk ez nem jellemző (bár pont ezért ütne nagyot :)). Na majd április elsején újra ... :)

Mondjuk bejelentésekben és szándéknyilatkozatok aláírásában felülmúlhatalanok mivel ez nem kerül nekik egy fillérbe sem:)
 
  • Tetszik
Reactions: dkes