A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Mindig ér a válasz a kérdés!

Nezzuk...

A Lynx miatt szinte biztos a Boxer kerekesnek, azt nem is szamolom... Egyik a szallitogepek, roluk tudjuk, hogy jonnek/kellenek, masik szerintem a kovetkezo bajor/nemet-amerikai kombo a legvedelmi projekt lehet, anno errol mar tavasszal is voltak leak: https://nepszava.hu/3069511_leopardok-utan-jonnek-a-boxerek
Ezzel egy fust alatt a radarokat is letudjak, szoval azt sem szamolom, biztosan jon majd meg hk es tuzerseg is... mi a harmadik alomprojekt?
Ket szazad E/F meg ket GlobalEye, ~$4B korul, ahogy josoltam? :)
 
W

Wilson

Guest
Tény,hogy van benne kockázat de a kérdés eldőlt minimum magyarországi összeszereléssel a Lynx-t vettük meg és ez még mindíg fényévekkel jobb mintha valamelyik nyugati haderő használt levetett roncsait vettuk volna meg vagy a félholdas barátainktól vettünk volna vadiúj Fatmagul IFV-t:)

A németek szerintem mindent elfognak követni,hogy ne legyen nagy probléma a Lynx-l rajtuk nem fog múlni ebben biztos vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
K

kamm

Guest
Új gyártósor nélkül is lehet faragni 5-6 prototípust.
De, sztem a legfontosabb, ami most a legnehezebb a türelem!! Jól mondják a többiek ez volt a rizikósabb út, de itt több lesz a magyar hozzáadott érték, kreativitás. Hosszú távon egyértelműen ez a hoz többet mind szakmailag, mind anyagilag. Sztem tegnap visszakerültünk a térképre!!

Viszont mivel ez a nehezebb út, ne helyezzünk időnyomást a gyartókra. Csússzon 2 évet, de legyen pöpec!! . Tele lesz a cucc konstrukciós hibákkal, gyártási problémákkal, a beszállítókat is fel kell kvalifikálni, összehangolni az alkatrészeket stb.
Nem kell ettől beszarni, a RM rutinos cég, sokat kell tőlük tanulni. A hazai gárda tapasztalatlan lesz, de lelkes lesz!! Menni fog ez csak ne kapkodjunk!!!

En sokkal nyugodtabb vagyok, hogy egy RM lesz a vezeto partner es technologiai lead a 100+ eves multjaval es QA/QC, mintha egy torok beszallitoval epitettunk volna gyarat.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Igen, emiatt kezdem megkonnyezni az uszokepes Patriat...

Minek kéne úszóképes "rendszer"? Ha már a Tiszán kell átusztassunk, mert a romulánok addig nyomultak, cseszheted a úszóképességet. Addig kell őket megfogni, bekeríteni és szarráverni. Nem a folyon való átúsztatással, hídfőzni.
Ha pedig mi mennénk arrafelé csak egyet "klirándulni", a Maroson túl nincs mit keressünk (azok totál románfészkek). Az Olt folyón túli rész, dettó - legfeljebb határfolyó lehetne (kivéve székelyföldi a szakasza). A többi erdélyi folyó (Szamos, Kőrösök) pedig olyan kis mélységűek, hogy azon egy simma IFV, APC vagy tank, felkészítés nélkül is át tud kelni.

A híuz gyártására pedig szerintem a legjobb opció Eger vagy Miskolc lehetne. Mindkét város rá van kötve az autópályára, van vasút és a helyieknek szükséges lenne munkalehetőségre. Attól még a RÁBA gyárthatna alkatrészeket a híuznak, vasúton és pályán el lehet juttatni a szerelés helyére.
Győr azért is lenne hülyeség, mert rendesen ki vannak tömve beruházásokkal (és egyébként sem lenne helyi munkaerő).
Az említett két észeki nagyvárost kéne megtámogatni. Szerintem.
Nyíregyháza azért nem jövet szóba, mert túl közel van az Ukránokhoz és Románokhoz.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Nezzuk...

A Lynx miatt szinte biztos a Boxer kerekesnek, azt nem is szamolom... Egyik a szallitogepek, roluk tudjuk, hogy jonnek/kellenek, masik szerintem a kovetkezo bajor/nemet-amerikai kombo a legvedelmi projekt lehet, anno errol mar tavasszal is voltak leak: https://nepszava.hu/3069511_leopardok-utan-jonnek-a-boxerek
Ezzel egy fust alatt a radarokat is letudjak, szoval azt sem szamolom, biztosan jon majd meg hk es tuzerseg is... mi a harmadik alomprojekt?
Ket szazad E/F meg ket GlobalEye, ~$4B korul, ahogy josoltam? :)
Ezeket is nyílt dolgok. Egyik sincs közötte amire én gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 397
113
A rábára az állam se tudott hatni, hogy rakjanak már össze normális H szériás tgk-at

Annyit öltek a teherautó gyártásba, hogy azt a minimális mennyiséget lehozzák. A sorozatgyártáshoz logikus hogy nem szerszámozták fel, hisz alig volt éves szinten honvédségi megrendelésük. Pár tucat teherautó egy gyárnak nem mennyiség évente.
 
K

kamm

Guest
Minek kéne úszóképes "rendszer"? Ha már a Tiszán kell átusztassunk, mert a romulánok addig nyomultak, cseszheted a úszóképességet. Addig kell őket megfogni, bekeríteni és szarráverni. Nem a folyon való átúsztatással, hídfőzni.
Ha pedig mi mennénk arrafelé csak egyet "klirándulni", a Maroson túl nincs mit keressünk (azok totál románfészkek). Az Olt folyón túli rész, dettó - legfeljebb határfolyó lehetne (kivéve székelyföldi a szakasza). A többi erdélyi folyó (Szamos, Kőrösök) pedig olyan kis mélységűek, hogy azon egy simma IFV, APC vagy tank, felkészítés nélkül is át tud kelni.
Ezen mar vegigmentunk, azert atlag 5-10 km akad olyan viz, amin pont nem megy at egy sima IFV, csak ugy.

A híuz gyártására pedig szerintem a legjobb opció Eger vagy Miskolc lehetne. Mindkét város rá van kötve az autópályára, van vasút és a helyieknek szükséges lenne munkalehetőségre. Attól még a RÁBA gyárthatna alkatrészeket a híuznak, vasúton és pályán el lehet juttatni a szerelés helyére.
Győr azért is lenne hülyeség, mert rendesen ki vannak tömve beruházásokkal (és egyébként sem lenne helyi munkaerő).
Az említett két észeki nagyvárost kéne megtámogatni. Szerintem.
Nyíregyháza azért nem jövet szóba, mert túl közel van az Ukránokhoz és Románokhoz.

Miskolc nemcsak az ukranok szajaban van, de meg a romanoktol is beloheto.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Ezen mar vegigmentunk, azert atlag 5-10 km akad olyan viz, amin pont nem megy at egy sima IFV, csak ugy.

Miskolc nemcsak az ukranok szajaban van, de meg a romanoktol is beloheto.

Melyikre gondolsz? A Berettyóra, Fekete-, Sebes-, Fehérkörösre? Vagy esetleg a Szamos, Kraszna vagy Aranyosra (belső Erdélyből)? Valamennyi átlag mélysége, normál időszakban 0,70 cm körül mozog. Ennek okán 100 olyan hely van rajtuk, amin még egy jó terepjáróval is simán át lehet menni rajtuk.

Miskolccal kapcsolatos érved alapján, Szombathelyre kell telepíteni a gyárat. Oda nem tudnak belőni. De mivel is? Ágyúval. Ahhoz túl messze van. Esetleg a Szlovákok tehetnék. Repülővel? Kétlem, ha létrejön a tervezett légvédelmi rendszerünk. Meg egyébként sincs erre gépük - egyiknek sem (per pillanat). A románok HIMARS-al. És utánna, mit csinálnának? Megindulnának a TR-80 fostalicskákkal? vagy az lenne, mint a kocsmában, amikor a kígyóválú odamegy a dokkmunkáshoz és lehúz neki egy jó nagy pofot, oszt áll és néz, hogy hogyan tovább.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Ezen mar vegigmentunk, azert atlag 5-10 km akad olyan viz, amin pont nem megy at egy sima IFV, csak ugy.

Miskolc nemcsak az ukranok szajaban van, de meg a romanoktol is beloheto.

Biztos a Németek értékelnék, hogy ezek a szubbalkáni népek szétlövik egy gyárát. Szó néklül hagynák az ügyet.
Feltéve, ha nem a Haubagoj elmélete érvényesül és az usanka biztatsáára teszik.