A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
PSZH mint kategória.Ami egyébként még igy is túl tág.A BTR-82 és a Fuchs egész egyszerűen más filozófiát képviselnek,és nem is fedik le tökéletesen egymás szerepkörét.A német gépnél inkább a szállitó jelleg,mig az orosznál inkább a harci jármű jelleg van kidomboritva.Nade ebbe most ne merűljünk bele.
Lényeg az,hogy szükség van a Lynx és a kerekes párja (Boxer/Pátria/?) mellet könnyebb járgányokra is.És más jellegűekre,mint a kebabosok.

Nem gondolom,hogy van létjogosultsága a Boxernél vagy Patrianál könnyebb APC-nek.Kellenek könnyebb gépek de arra ott lesz a kebabos kocsi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 072
31 007
113
Én ezt az uszás kényszert nem értem. Hova és miért akartok ti úszkálni? A tiszát nézve mert csak ez az 1 ertelmes indok, kb 20 olyan hely van ahol siman atmegy egy IFA.plussz ott kell várni az ellent ahonnan jön. Nehogy már budapestről akard megvédeni Nyíregyházát..Várjatok..megyek felkiáltással. Az a doktrina ami kelet-magyarországot alapból feladja, az téves. Az ország egyik legpotensebb, legmagyarabb népét hagyná el.Ott még késsel is harcolnának, míg ez sopronban nem mondható el.Ott szétosztani 100.000 brent meg vagy 5000 rpg-t és megnezem hogy ki jönne át. barhonnan. Még a cigányok is ölnk a románt meg az ukránt..higyjétek el.De hogy ha lenne fegyver nem menne el senki a tiszáig 48 óra alatt az biztos.
Hát,mégha nem én képviselném a milicia rendszerű Nemzetőrség megszervezésének szügségszerűségét...
Átmész-kisvizkor.És van ott még a Tiszán túl pár folyó.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 580
16 177
113
Lehet akár jó is. De mi van, ha 21-22-ben derülnek ki problémák, az első próbák során? Az ausztrál 22- nem dönt. Mi most döntöttünk (?), de csak később tudjuk meg, hogy miről. Ahhoz, hogy 23- ban legördüljön egy jármű, 22 elején még meg kell rendelni, alkatrészeket, reszegysegeket. Olyat amit még nem is gyártanak. Azokat is meg kell tervezni, gyártásra szerződni alvállalkozókkal, stb.
A 22-re kiderült hiba, nem lesz kijavítja a 23 ban kigördülö magyar járművön.
Ezért veszélyes és kockázatos ez így. Csodálatos dolog egy magyar harcjármű gyár, de tisztán kell látni a veszélyeket, kockázatokat.
Ezt értem, de nem 3d modelről beszélünk. Van 2 működőképes jármű legyártva. Aki dolgozott már németekkel, az talán megerősíti, de ők úgy gyártanak 1 db-ot is, hogy mögé rakják a tervdoksit, megmunkálási tervekkel. Tesztelték gondolom az alkatrészek élettartamát de a karbantartási igényt is. Inkább olyan gondokat tudok elképzelni, h az alföldi por eltömíti a hőcserélőt pl. Mindenesetre megnézném az oláh arcokat :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Hidd el, én is de a Lynx beszerzésével ettől a vonaltól szerintem gyakorlatilag el is búcsúzhatunk, mert vagy egyáltalán nem lesznek kerekesek, vagy ha igen, akkor szerintem ekkora haderőnél nincs értelme több különböző rendszert fenntartani.
Pl. a lengyelek sem véletlenül fogják levenni az összes AMV-ről a HITFIST tornyokat és váltanak ZSSW-30-ra, ami a majdani Borsuk tornya lesz. A teszteket letudták. A torony kész.
Ha nálunk a Lance 2 torony lesz a Lynxeken, akkor annak kell legyen az esetleges 8x8-on is.
Különben nincs azért teljesen kizárva, hogy lesz úszóképes járművünk (műszaki felderítőknél), csak lehet hogy kevés lesz, és Fuchsnak fogják hívni...;) (@dudi dobott már elről el egy óvatlan csontot..:))
Hja meg lesznek török M3 utánzat önjáró pontonjaink.
Valahogy nem értek egyett ezzel a gondolatmenettel. Kerekesre szerintem szűkség lenne. De nem Boxerra. Lehet hogy hülyén hangzik. De arra a szerepkörre ott a lynx. Minek akkor Boxerra költeni? Kellene egy jó 8x8 as moduláris apc. Nem IFV. Lynx al meg ne akarj mindent lefedni. Ép olyan lenne mint irtam a 4 évszakos gumi.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Én ezt az uszás kényszert nem értem. Hova és miért akartok ti úszkálni? A tiszát nézve mert csak ez az 1 ertelmes indok, kb 20 olyan hely van ahol siman atmegy egy IFA.plussz ott kell várni az ellent ahonnan jön. Nehogy már budapestről akard megvédeni Nyíregyházát..Várjatok..megyek felkiáltással. Az a doktrina ami kelet-magyarországot alapból feladja, az téves. Az ország egyik legpotensebb, legmagyarabb népét hagyná el.Ott még késsel is harcolnának, míg ez sopronban nem mondható el.Ott szétosztani 100.000 brent meg vagy 5000 rpg-t és megnezem hogy ki jönne át. barhonnan. Még a cigányok is ölnk a románt meg az ukránt..higyjétek el.De hogy ha lenne fegyver nem menne el senki a tiszáig 48 óra alatt az biztos.
Ezt megmondod, hogy pl. ezen hogy kelnél át?
Vagy ezen...
Vagy ezen...
Esetleg ezen..
Talán ezen?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Valahogy nem értek egyett ezzel a gondolatmenettel. Kerekesre szerintem szűkség lenne. De nem Boxerra. Lehet hogy hülyén hangzik. De arra a szerepkörre ott a lynx. Minek akkor Boxerra költeni? Kellene egy jó 8x8 as moduláris apc. Nem IFV. Lynx al meg ne akarj mindent lefedni. Ép olyan lenne mint irtam a 4 évszakos gumi.

A modern, jó,modularis APC az a Boxer a Patria a Piranha V stb.Ezek nem alkalmasak arra mint a Lynx vagy a Puma.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Valahogy nem értek egyett ezzel a gondolatmenettel. Kerekesre szerintem szűkség lenne. De nem Boxerra. Lehet hogy hülyén hangzik. De arra a szerepkörre ott a lynx. Minek akkor Boxerra költeni? Kellene egy jó 8x8 as moduláris apc. Nem IFV. Lynx al meg ne akarj mindent lefedni. Ép olyan lenne mint irtam a 4 évszakos gumi.
Gyakorlatilag mondatonként mondassz ellen saját magadnak. Ennek ugorj neki még egyszer!
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Hát,mégha nem én képviselném a milicia rendszerű Nemzetőrség megszervezésének szügségszerűségét...
Átmész-kisvizkor.És van ott még a Tiszán túl pár folyó.
A románok, (biztos van itt 1-2 volt román katona) majd megerőssítik, szerint Magyarországot gyakorlatilag lehetetlen elfoglalni. vannak kizáró okok amikor nem lehet támadni. Ez a Július-szeptember. Ugyanis ekkor az egsz ország termőre fordul, azaz 3-4 méteres kukorica es napraforgó van mindenhol.(partizanharc...)Illetve marcius és november. ekkor meg eső van. Sár van. a maradékra meg fel vannak készülve a magyarok:) ezt mondta egy román nekem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
A románok, (biztos van itt 1-2 volt román katona) majd megerőssítik, szerint Magyarországot gyakorlatilag lehetetlen elfoglalni. vannak kizáró okok amikor nem lehet támadni. Ez a Július-szeptember. Ugyanis ekkor az egsz ország termőre fordul, azaz 3-4 méteres kukorica es napraforgó van mindenhol.(partizanharc...)Illetve marcius és november. ekkor meg eső van. Sár van. a maradékra meg fel vannak készülve a magyarok:) ezt mondta egy román nekem.

Ezt gondold át kérlek.Oké,hogy a román népről nem a poroszos katonaság jut senkinek eszébe először,de azért ennyire biztosan nem korlátoltak ilyen téren.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
998
1 563
93
Úszva biztos nem mert le sem jutnál a vízhez meg ki sem jutnál belőle.
A Tisza az év nagy részében lábbal járható sok helyen, pl. nem messze a Tszabecsi átkelőtől is. Továbbá ott vannak a potonhidak is. Ha egy hidépítést nem tudsz biztosítani az átkelés sem fog menni. Persze, ha van erőfrrás, kb naprakészen meg lehet mondani melyik folyó hol gázlóképes azon a napon.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
nem latom min kene atkelnem. az lemaradt
nem ertelek. Miert kellene nekem ezen átkellnem? Én ott kell legyek a tuloldalt. ez az alap. aki jön lövök mindenkire oszt jónapot.
de felre a viccet..ha egy kompatkelon nem tud atmenni egy harcjarmu, akkor menjen fel a kompra basszus...oszt az majd atviszi...ne farassz mar.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Mindenüt nem lehet átkelni,de elég sok helyen igen.Még olyan helyeken is,ahol első ránézésre azt gondonád,hogy nem lehet.
Boxerral,Lynxel viszont sehol.
Nem akarok senkit megbántani de mindig ugyanaz jön elő. Hogy nekünk kell majd válaszként átmenni a tiszán. Ezzel nem értek egyet. ez a bajom. fOSSANAK őK ÉS KELETRE MINDENT. FÉLTSÉK ŐK A MAROST.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 072
31 007
113
nem ertelek. Miert kellene nekem ezen átkellnem? Én ott kell legyek a tuloldalt. ez az alap. aki jön lövök mindenkire oszt jónapot.
de felre a viccet..ha egy kompatkelon nem tud atmenni egy harcjarmu, akkor menjen fel a kompra basszus...oszt az majd atviszi...ne farassz mar.
Juj.Ezt azért gondold át egy kicsit.Meg úgy egy hadműveletről,általánosan a háborúrol való elgondolásaidat is.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Nem akarok senkit megbántani de mindig ugyanaz jön elő. Hogy nekünk kell majd válaszként átmenni a tiszán. Ezzel nem értek egyet. ez a bajom. fOSSANAK őK ÉS KELETRE MINDENT. FÉLTSÉK ŐK A MAROST.
AMI VAN KELETTRE..őK NEM TUDNAK MIT CSINALNI MERT AZ OROSZ MEDVET BASZOGATJAK..KIVÉREZNEK 10 EV ALATT..NEKUNK A VEGEN CSAK BE KELLENE VONULNUNK..