1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

azért az elején a bemondós bula viszi a sárga trikót, megérne egy tányércsörömpölést...

2. kamm

kamm Well-Known Member

Igen, neki ez az erossege... :D

ibanez de bobadilla likes this.
  3. honved

honved Well-Known Member

Egyik sem szakpolitikus. oda lettek rakva egykoron, ennyi. Amúgy megnézném őket kormányon, a honvédelemben, de nagyon remélem soha nem fogom látni őket ebben a szerepben. A 2 % éves GDP elköltést nagyvonalúan nem említi a riport. Pedig illene az objektív tájékoztatás okán a balliberális szavazóknak is elmondani, egy kormányváltás esetén is meglehet, el kell költeni ennyi pénzt évente a hadseregre. Remélem soha nem kerülnek kormányra ezek ismét. Azért a társadalom ennyire nem lehet hülye.

4. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Igazabol az rendben van, hogy felmondjak az ellenzeki toposzokat, csak ellenzeki vekemeny hangzik el, hiszen deklaraltsn elkenzeki medium.
    Az volt meglepo, hogy Vadai posztjat nem felolvassa, hanem mely atelessel elszavalja.
    Erre azert nem szamitottam...

Ugorjunk. Elnezest az off-ert.

svajcibeka, vasszekely and honved like this.
  5. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ma az ATV-n 2 riport is volt a haderőfejlesztésről. Juhasz Ferenc volt honvédelmi miniszter szerint is a hadsereg az új stadion. Fingja nincs, hogy mit, miért és most vettünk. Ez szerinte érthetetlen, csak jóindulatvásárlás.
    Kuncze (őt mi a faszért hívták be ilyen témában???) meg Tigris tankokról hadovált. Nem érti mi ellen védekezünk, biztos a vírus ellen kell. És ő ostobázik.....akkora barom!!!

Gondolkoztam rajta, de elrettentésként beteszem. Ez is egy lehetséges haderőfejlesztési irány!
    Annyi blődséget beszéltek, bexarás....

A honvédelmi sportközpontisat be se teszem. Harangozó, szintén honv. bizottsági tag, szerint addig ne legyen, amíg az emberek nem tudják gyerekorvoshoz vinni a gyereküket.
    A légvédelmi rendszert ő csak félig köpte le. Adjunk neki piros pontot?

6. honved

honved Well-Known Member

Katasztrófavédelemhez kellene vinni őket, vagy állatorvoshoz.

7. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Értéktelen, buta emberek ezek, mindegy is, melyik oldalon állnak. Linder Béla méltó utódjai.

8. SilvioD

1 milliárd dollárból mennyi F-35 jonne ki?

9. honved

honved Well-Known Member

Patriot ?

10. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Nemes Anna :)

svajcibeka and tonyo like this.
  11. honved

honved Well-Known Member

patriot ?

12. SilvioD

Nem, F-35-re gondoltam. Csak az arányok érdekelnek. Biztos hülye összehasonlítás...

honved likes this.
  13. honved

honved Well-Known Member

A Z 2026- ból, még két komponens hátra van. A páncélozott gyalogsági harcjármű és a páncélozott szállítójármű. ( IFV, APC )
    Még ezzel adósok az illetékesek felénk. :)
    illetve amolyan bónusz kategória a török kebabozó autók érkezése. Milyen konfigurációban, hány db., stb. Pedig állítólag hamarosan érkeznek.
    Majd bejelentik, vagy megtudjuk valamelyik külföldi oldalról.

LMzek 2.0 likes this.
  14. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Meg a rámpás szállítók. Az emlegetett C4ISR gép. ATGM-ek. Drónok (bár ezekről nem beszélt senki, de nyilvánvalóan kell). Biztos hagytam még ki valamit.

borisz, LMzek 2.0 and honved like this.
  15. PavolR

PavolR Well-Known Member

Rakéták nelkul szerintem kb 5 darab.

tindalos, kamm, Anti and 3 others like this.
  16. Negan

Negan Well-Known Member

Attol függ,hogyan számolod.Magának az üres gépnek a db ára az USAF.nek leszálitva 78milka/db(LM közlés tavasszal).Rendszeresités költség egy külhoni vásárlőnak viszon nagyon attol függ.Mit számolsz bele?Mekkora és milyen fegyvercsomaggal?Logisztikával?Stb
    És még attol is függ az ár,hogy kinek megy.
    Nekünk szerintem kb egy fél századot adnának ennyiért.6-7db.Fegyverzet nélkül

SilvioD likes this.
  17. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Nagyon durva becslés lehetséges még csak. Teljesen csomagfüggő a dolog, mivel kéred, milyen szintű supportal, stb...
    F-35A (kopaszon 80m környéke) esetén én tippelek max 8-at, a minimális szükséges fegyverzettel (ami van belepakolhatóa jelenlegi készletekből), földi kiszolgáló eszközökkel, kiképzéssel (hajózószemélyzet és műszaki), a legminimálisabb maintenance képesség mellett.

Véleményem szerint azonban az F-35 az utolsó, ami kb. kell a HM-nek, egyrészt mert előbb félszáz másik dolog kell (ide értve a személyi állományt), másrészt mert a gépet hadd nyúzzák még egy pár évig, azokat a tapasztalatokat meg hadd építsék be a gépbe. Ja, és a minimul a block 4 és afölött legyen, ami már gyártásban van...
    Kell kiépített maintenance és ellátó hálózat Európában, valami olyan szintű, mint mondjuk a 737NG-nek van - hogy ha gond van, bárhonnan leakaszthass akármit a géphez, legyen az vontatóvilla vagy egy doboz festék.

Loken, Terminator, vasszekely and 2 others like this.
  18. Negan

Negan Well-Known Member

Még nem tudjuk,mi van pontosan ebben az 1000milkás csomagban.Majd ha meglesz,hogy konkrétan mi is jön ki,akkor lehet megitélni a dolgot.Ha PH tippjét és vágyát nézzem a szervezeti rendszerre,jol kistafirungozva még kevés is lesz ez a pénz.De ha csak minimálszervezetű valami,akkor meg sok.És még akkor a support jellegével,minőségével nem is számoltunk.

19. PavolR

PavolR Well-Known Member

Ha adnának, mert szerintem veletek pont azt játszanának el, mint a torokokkel a S-400 miat. Csak nálatok azért "nem lenne bisztonságos leszálitáni" mert orosz kémek, vagy mert Huawei - de leginkább mindketto. ;)

20. SilvioD

Ez sztem csak a NASAMS csomag 1 része, amik az amcsik szállítanak. Kíváncsi leszek a norvég kézfogóra. Lehet akkor kölcsönösen kivesszük egymást a Covid-19 tiltólistáról, ahova mindkét ország indokolatlanul sorolta a másikat. Ez olyan szép lesz, semmi kényszermosoly. o_O

Ezen oldal megosztása