A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azért ez a kormány muzsikál a legjobban fent említett 3 dologban az elmúlt 20 évben.

1. Gazdaság (Sorolhatnám , de Magyar érdek csoportokat erősítik , ha akarod privibe kifejtem)
2. Belbiztonság ( Én még emlékszek mikor a Kossuth téren állando láosz volt és a amikor az a Görény gergény éppen arról magyarázott hogy a vipera mennyire hasonlít a rendörségtomfához. ) vicc kategoria volt
3.Libiai, Sziria helyzteben a TEK kiment jelképesen tudom a kint ragadt emberekért eddig sose láttam ilyesmit.
Plusz a külügy a székelyes dologba is most már állást foglal , eddig álmodni nem mertem róla.
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Sziasztok!

Tud valaki többet a GBU beszerzésről? Örömmel állatam hogy végre beszerzünk ilyeneket!

Jó ha van ilyen a raktáron!

Illetve mivel tud többet a Paveway II Plus (Laser Guided Bomb) mit a paveway II sima?

Lehet tudni hogy mi milyet rendeltünk meg? (A honvéd magazint én is olvastam)

 

Ez talán már megvalósuló fejlsztés a légierőben!!!

Azt gondolom hogy ez jó irány!

Ide is bemásoltam!!!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amikor ellenem nagyobb fegyveres testület van fenntartva, az igazságtalan törvények védelmében, mint amivel egy esetleges külső támadást állítanánk meg, akkor újfent megkérdőjelezném, hogy értünk van-e az állam.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-27/" rel="nofollow">Ikarosz3</a>: Köszi a lehetőséget , nem futok neki :)  Én tudom amit tudok , nézz utána.
Az hogy nagyon sok a külföldi kritika , az valahogy sejthető lett ha ennyi külföldi cég ki lett zavarva vagyis lehetetlené lett téve működésük. 
Egy egyszerű logikai menetet azért pörgessen le mindenki a fejébe ha kérhetem.
Miért lenne érdeke külföldnek Magyarország érdekeinek szemelőt tartása? 
Példának okáért mikor a MNB függetlenségért emelet hangot külföld. 
Tedd fel ugyan ezeket a kérdéseket mindig. Miért harcol az EU annyira ellenünk most ? Miért is ? Bíztos azért mert azt akarja hogy Te jobban éljél...... VICC kategória ha ez jött ki a fejedben.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-27/" rel="nofollow">Ikarosz3</a>: Köszi a lehetőséget , nem futok neki :)  Én tudom amit tudok , nézz utána.
Az hogy nagyon sok a külföldi kritika , az valahogy sejthető lett ha ennyi külföldi cég ki lett zavarva vagyis lehetetlené lett téve működésük. 
Egy egyszerű logikai menetet azért pörgessen le mindenki a fejébe ha kérhetem.
Miért lenne érdeke külföldnek Magyarország érdekeinek szemelőt tartása? 
Példának okáért mikor a MNB függetlenségért emelet hangot külföld. 
Tedd fel ugyan ezeket a kérdéseket mindig. Miért harcol az EU annyira ellenünk most ? Miért is ? Biztos azért mert azt akarja hogy Te jobban éljél...... VICC kategória ha ez jött ki a fejedben.
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Mint irtam is a honvedmagazinban van róla pár sor!!!

Lassan letölhetövé válik a honvedelem.hu oldalról!

Ennyi kb!
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
mia francomat akarnak azzal a kicseszett GBU-val? most 2013-ban? lézerirányítású bombát, miközben nincs mivel célt kijelölni?

/Igen eleméletileg van, tudom/

lesz a raktárba n5-10 db bomba mert csak?

Kit vesztegettek meg már megint?
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Én azt gondolom  jó ha van ilyen a készleten! Bár remélem 100-150 db azért rendeltek!

Mondjuk a technologi a kilencvenes évek közepe vége szint Paveway II ( tudom hogy 80 évek elején fejlesztettték az amcsik)

De mégis előre lépés csapásmérés terén. 
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
hogyan vetjük be a lézerirányítású gombócokat?

 

valaki megvilágítja a célpontot legalább egy lézerceruzával. Aztán lehet imádkozni, hogy megfelelő legyen az idő. Ellenfél meg annyira hüjje legyen hogy a fontos célpontot, XXI. században ne lássa el besugárzásérzékelővel, ++ olyan helyre kis lézersugarak elleni helyre kis "ködfejlesztő" készülékkel., amit épp a rávezető sugár ellen találták ki. Jobb tankokon szériatartozék lassan, de va telepített változata is...

bevetési profil?

Hogy áll a hatóereje a sima MK 82-höz képest?

etc...
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Szerintem a környező országok szintjéhez képest megfelelő nekünk  a gbu 10-12( a semminél biztossan több ) , persze igazad van nem tökéletes zavarható.

Nem tudom de a környező országok közül kinek van ezzeknél fejletebb gbu?

Én azt gondolom hogy ketözött irányitási modu gbu( gbu-49 pl) jobb lenne. /A svédek is most probálták elöször redfalgon!/

De annak az ára is jobb egy picivel !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 271
76 840
113
A GPS irányítású bombák ellen meg ott van a GPS zavaró...

Komolyan mondom,hogy néha elképesztő dolgokat tudsz mondani!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 271
76 840
113
"Hogy áll a hatóereje a sima MK 82-höz képest?"

Ez milyen idióta kérdés?Tudod te egyáltalán,hogy mi az a GBU?

(Szerintem nem,mert ha tudnád nem tetted volna fel ezt a kérdést!)

 

"Jobb tankokon szériatartozék lassan, de va telepített változata is…"

Épp csak az az apróságot felejted el,hogy ezeket az önvédelmi rendszereket nem majdnem 90 fokos besugárzások ellen találták ki.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
eSeM said
Komment ehhez a hírhez: Helikopter nélkül nem megy - interjú Benkő Tibor vezérkari főnökkel
Ezt az országot belátható időn belül nem fogja megtámadni sem a szomszéd Ionescu, sem Jan a kassai. Bőven elég kiépíteni egy megfelelő létszámú, modern felszerelésű, professzionális hadsereget, ha ez megvan, lehet gondolkozni egy működő tartalékos rendszeren. Egyébiránt továbbra sem értem, miért kell mindenkinek tudnia alapvető katonai készségeket, amikor ha gebasz lenne (ami jósokáig tuti nem lesz) akkor sem lenne mindenki kizavarva a frontra meghalni, ez nektek valami fóbia, hogy háborúra kell készülni és rettegni?
Egy, nálad ehhez sokkal jobban értő ember ezt mondta:
A haditudomány arra tanít bennünket, ne abban bízzunk, hogy az ellenség nem fog jönni, hanem abban, hogy mi készen állunk a fogadására, sem annak az eshetőségében, hogy nem fog támadni, inkább abban a tényben, hogy a pozíciónkat bevehetetlenné tettük. Ezért a bölcs vezér terveiben az előnyök és a hátrányok megfontolásai egyaránt benne lesznek.

independence said

Nem hiszem hogy bármelyik pártnak is van köze ahhoz , hogy én akarok e katonásdit játszani vagy nem , pláne nem kötelezni rá !
Akkor állj fel, törd szét a személyidet, és hagyd el az országot.
Nem vagy hajlandó megvédeni, de a jogaid, azok kellenek, mi?
Tisztább korokban az ilyet, mint árulót, azonnal kivégezték.
Bár eleve hülyeség, hogy te párthoz kötöd.
Ennek párton felül kellene állnia, ha a pártokat nem arra találták volna ki, hogy az adott államot belülről bomlasszák megosztó aknamunkájukkal.

Alapvető kötelessége megvédeni az államot az állampolgárnak.
Tudod, nem ők, hanem mi, mint a NATO-nál.

desertfox said

Én szerintem a Fidesz kormány 2014 választások után sorozás témát előveszi majd, de választások előtt egy sorozott vagy alapkiképzéses dolgot felvetni a nép körében kockázatos lenne , lehet  politikai Öngyilkossággal érne fel.
Tipikus komcsi beidegződés.
Legyenek korrektek, mondják el, hogy mit, miért és hogyan akarnak.
Bár a proliknak valóban nem fog tetszeni, mert meg kell mozduljanak.

eSeM said
jaja minden szomszédunk úgy fegyverkezik, hogy majd bele döglenek, ráadásul ha fegyverkeznének is, szinte mindegyik azonos védelmi szövetségben van velünk, tudom ezt sokaknak nehéz megemészteni és valamiért már nagyon szeretnétek vérben fürdeni...
Akárcsak Görög- és Törökország.
Csak a Kis-Antant most mással van elfoglalva.
Hidd el, nem azért tojták ide ezeket, hogy nekünk olyan jó legyen. Bár neked aztán lehet magyarázni...

silurusglanis said
Az állam mióta van értünk?
Mióta kopognak a TEKesek, és azt mondják, hogy:
-Nem ellened jöttünk, hanem érted.

fip7 said
Az állam csak úgy tudja ellátni a fenti feladatokat, ha az erőszak monopólium a kezében van. Ergo csak ő bánthatja az állampolgárokat, mégpedig a teljes társadalmi akarat érvényesülése értelmében. Ennek a társadalmi akaratnak az írásban foglalt szervező elvei a törvények. Ezeket pedig be kell tartatni, amit ugyebár csak erőszakkal lehet.
Ha "erőszakmonopoliuma" van az államnak, akkor jogilag te sem üthetsz vissza, nem?

Ha már visszaütés:
Van egy vicces teszt, ami segít eldönteni, hogy az ember repi, demokrata, vagy déli.
Ez már OFF lenne, úgyhogy most kihagyom, bár ennyi erővel már be is másolhattam volna.
 

attijump

New Member
2013. március 27.
17
0
1
Környező országok légierejei hogy áll GBU terén ? Mert ehez kell mérni a képességeinket!

Minden zavarható bizonyos mértékig! De én anyira nem hurognám le ezket az eszközöket!

Van egy pár video a hatékonyságukról!!!
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Na elindúlt az árhullám kb mindenhol az országban és kellenének a helikopterek ! A kormányzati sikerpropaganda vajon ezt is kidumálja és fényes sikernek állítja majd be?