1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Venom85

Venom85 Active Member

Amúgy pl a regi MHSZ is nagyon jó lenne valami hasonló forma! Nálunk a cégnél rengeteg embernek így lett hivatásos jogsija szinte szarért-hugyért nyilván az akkori árakhoz keresetekhez képest is! Szóval ha pici pénzből szerezhetnének emberek mondjuk C-s jogsit vagy akár ingyen is sok fiatalt érdekelne! A fizetések emelése a bérek rendezése a másik pillér! A kafeteria nem rossz szerintem! Mondjuk én honvéd közalkalmazottként dolgoztam ott nem panaszkodtam! De ez a szerezd meg az összes jogsit dolog nagyon jó lenne! Vagy menj repülni (vitorlázni, sárkányozni), sportolni ingyen! Csak gyere honvédnak...

Masztiff and Pogány like this.
  2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Vagy mondjuk legyen bőséges személyi felszerelés nem irreális htk pénzekkel, jó lakhatás, erősebb fizetés legénységi és altiszti vonalon, meg némi ráfordítás a szervezeti kultúrára...sárkány helyett....arra ott a vadai.

svajcibeka, Chima3ra, krisss and 2 others like this.
  3. Szittya

Szittya Well-Known Member

BH s volt en ugy tudom.

4. phaidros

phaidros Well-Known Member

Most is szerezhetsz ingyen C-s jogsit.

Venom85 and fedett_mókus like this.
  5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

na és azok tudod honnan vannak? hát a bundeswehrtől, ipari nagyjavítás és úgy jöttek/jönnek hozzánk

6. krisss

krisss Well-Known Member

Elvileg osztrákok voltak amúgy

Pogány and fedett_mókus like this.
  7. Venom85

Venom85 Active Member

Na ezt nem tudtam! De köszi az infót!

8. fedett_mókus

én úgy tudtam BW cucc volt (de lehet benéztem és BH volt írva rájuk) de ha azt mondod neked elhiszem, a lényeg hogy nem a gyáré

9. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ez a baj hogy az ilyeneket nem reklamozzak. A toborzokba ezt is emliteni kellene meg mas helyeken is. Ahogy a kesszenleti szolgalati dijat vagy hogy eretsegi + penz vagy hogy nyelvizsga + penz vagy hirados potlekra van lehetoseg stb...

Egy atlagos munkahelyen ugye altalaba tul dimenzionaljak a lovet es a xeg altal nyuljtott egyeb szolgaltatast cafeteriat stb. A honvedsegnel allul. /nem azt mondom hogy hazudni kell vagy olyanokat beigerni amikre esely sincs de amire nagy esely van azt emliteni kell./ pl hogy benne van minden egysegnel a hatar es kiemelni hogy jo a penz pihi jar utanna stb. /mar nem csak a misszioval lehet megnyomatni a fizut./.... Keszenleti szolgalat jo amikor en bevonultam nagyon gyengusz volt a fizu de akkor 3 heti kesszenleti szolgalat vallalasaval /riasztastol kiadott 12 oran bellul a laktanya kapujaba kellett lennem menetre kessz./ ami azert nem lehetrtlen megha az ember 200 km re is lakik a helyorsegtol es ugydont hazamegy hetvegere./ erre anno a fizum 60% at kaptam + ba... Havi 1 hetre szinte aki nem akart is bekerult... /vagy kszksz vagy v4 hksoknal hksz ....stb./ csupan egy het szolgalatvallalas eseten is +20% !!! Volt jo most noltek a berek de meg mindig nem rossz osszeg es igazabol nem sok mindent kell csinalni. Ha meg kell azt az ember szivesen csinalja. /viharkar elharitas katasztrofa keszenlet fokozasa stb./

phaidros and Venom85 like this.
  10. Pogány

Pogány Well-Known Member

Mondjuk ezzel speciel nem tudom mi lenne a halálosan nagy baj? A svédek azért törődnek a gépeikkel, lerohadt szutykot egy felvételen se láthatsz tőlük, pedig nem fukarkodnak a videókkal. A felszereltsége egész jó a gépeiknek, amiben meg eltérnek egy standard leopard 2-től az a ködgránátvető. Cserébe megerősített páncélzat a tetőn is. Ha ilyen lenne eladó(HA) akkor ezen nem kellene szenvedni, hogy beszerezzük-e.

vasszekely likes this.
  11. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Mindenkitől vásárolnak vissza. Mi az osztrákok korábban hollandoktól vásárolt tankjait kaptuk. Ez került vissza a KMW-hez.

12. fedett_mókus

nem került vissza a KMW-hez, nagyjavításra ment vissza, utána jött hozzánk
    mert nem a mi igényeinkre készültek, lehet olyan változtatásokat hajtottak rajta végre a svédek amik nekik otthonra kellettek, nyilván nem mondom hogy ami a svédeknek megfelelt az nekünk miért nem jó, csak azt hogy nem a mi igényeinkre készültek, öregek és ha el is adnák A5 szinten lennének durván

13. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a gyár vette meg az osztrákoktól szóval a gyáré.

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

vasszekely likes this.
  15. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ezek szerintem talán a legjobb felújítási alapanyagok lennének állapotuk és koruk miatt egyaránt. De a svédek inkább fogják őket maguk igényei szerint felújíttatni vagy átalakíttatni.

pöcshuszár and vasszekely like this.
  16. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

"Elindult az Airbus céggel egy gyárberuházás és tárgyalunk további gyárberuházásokról

– mondta el Maróth Gáspár a műsorban."

Tippelni ér!!!

Airbus 2.0
    Nurol Makina a kebabhoz
    Saab-Aero Vodochody???? Gripen+század
    Rheinmetall-Raba

Und noch???

"Maróth Gáspár a műsorban beszélt arról is, hogy a koronavírus-krízis alatt bár számos üzem leállt Európában, a hadiipari üzemek tovább működtek, részben azért, mert ezek nem függtek a kínai ellátmányi lánctól, amely szintén összeroppant a krízis alatt. Így a hadiipar egy diverzifikációs eszközként is szolgálhat az országos ipari kapacitásban. "

zeal, alfa74, LMzek 2.0 and 7 others like this.
  17. L.O.B

L.O.B Active Member

mondta múltkor Maróth hogy a Lynx gyár nem az utolsó.nem hittem volna hogy ilyen hamar lesz update.

svajcibeka and Venom85 like this.
  18. Venom85

Venom85 Active Member

Nagyon pörögnek az események ez egy izgalmas év volt és még nincs vége:)

LMzek 2.0 and svajcibeka like this.
  19. fedett_mókus

koruk? 20 felett vannak tudtommal, az állapotuk oke, de a svédek igényei szerint készültek

20. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

A svédek tudtommal a svájciakkal vannak összeborulva. De ezt most gyorsan fejből...
    Nem tuti, de szerintem az A4 kategóriájuk oda került úgy emlékszem.

Ezen oldal megosztása