1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. hunemperor

hunemperor Member

Oké akkor induljunk ki abból, hogy 100 db A7+-ra mákfingnyi esély sincs. Akkor mi legyen?

Nem akarok pánikot kelteni, de figyeljétek már a híradásokat járványügyben, szerintetek ez afelé tart, hogy még veszünk, meg még veszünk valamit?

Pogány likes this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

.
    Oszinten sajnos igen a fele tart a vilag hogy fegyverekre lessz szukseg. /ha nem lessz penz a7 re akkor marad a lynx 120 al ha mar gyarjuk./

Luthero, tong djagbu and hunemperor like this.
  3. honved

honved Well-Known Member

A járvány egy dolog, az augusztusi ipari adatok meg egy másik. Majd azt figyeld. A szeptemberit meg pláne.

4. tong djagbu

tong djagbu Well-Known Member

Jó lesz az is, csak sok legyen :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Hegylakó likes this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

7. 12delta

12delta Well-Known Member

Erre hozták létre anno a levente mozgalmat. Ami kb. egy az egyben lenyúlta a cserkészpróba rendszert és kissé nagyobb hangsúlyt fektetett főleg a legifősebb korosztálban a katonai előképzésben. Mondjuk elméletben nem volt rosz elképzelés, hogy a levente vitorlázók a légierőhöz, a biciklisek a gyorscsapatokhoz, ejtőernyős leventék az ejtőernyősökhöz kerüljenek, stb. Kb. általános előkiképzés, hogy ne azzal mennyen el az idő, a kiképzésen, hogy kel ejtőernyőzni, amikor már valakinek van több ugrása is.

Pogány likes this.
  8. aquarell

aquarell Well-Known Member

Vagy azzal, hogy biciklizni tanuljanak, amikor már tudnak biciklizni.....:)

silversisko, borisz, Pogány and 2 others like this.
  9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Valószinuleg a török gyártás, ahogy @pöcshuszár írta olcsóbb, én azt teszem hozzá, hogy gyorsabb is. Karbantartó üzem viszont a darabszám miatt kötelező.

De mivel a törököket bármikor megszankciózhatják ( ezzel a német ipar tökönlőné magát, bár ilyenre már több példa volt), nem ördögtől való, hogy egy finn-lengyel (Patria - Rosomak) kopi alapján, lesz itt is gyártás.

És ha a törökök üzbég Yalcin üzletére gondolok, ahol Tarlon néven, helyi gyártásában készül több száz üzbég Yalcin, akkor a törökök is nyitottak ilyen együttműködésre. Én most erre az üzleti modellre fogadnék. Ezzel nem lenne támadható sem itthon, sem hosszabb távon Uniós szinten sem a beszerzés. Plusz igazából mi is jól járnánk.

Egyébként én az együttműködést az Aselsan török céggel erőltetném. A Nurol Makina inkább autógyártó, ezt a tudást már ismerjük, viszont a komolyabb új technológia az Aselsan mögött van. Ők adják a a távirányítású fegyverrendszert a kebabos kocsikhoz. Ezenfelül, ahogy a honlapjukon olvastam elég széles spektrumon dolgoznak: katonai kommunikációs rendszerek, műholdas kommunikáció stb.

alfa74, tonyo, silurusglanis and 4 others like this.
  10. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Ember!
    Először olvasd a fórumot!

De a kedvedért idézem kb. az egyik formában, amit szoktam javasolni.
    Sokadszor (Érted, sokadszor !!!) :

"...
    FIGYELEM!
    Sokszor szóba kerül a "legénység" kérdése, ami szerintem a kulcs kérdés. A baráti "Home-pub"-ok azt "dobták", hogy egy 6-9 hónapos ̶s̶o̶r̶k̶a̶t̶o̶n̶a̶i̶ "honvédelmi felkészítő képzés" lenne a megoldás, ahol: - az időtartam (6-9 hónap) nem okoz jelentős késést senkinek a tanulmányaiban, hiszen illeszkedik a civil élet oktatási rendszeréhez.,
    - az oktatás és fizikai felkészítés (és szocializálás!!!) a feladatai
    - 2-3 szakma (kb. 10-ból választhatóan),
    - +jogosítvány megszerzését tennék lehetővé, amit a civil életben is tudnak használni
    (- A "jövő közmunkásai" probléma megoldva/csökkentve!!! ;) )
    - aki "nagyon nem akarja" ezt, az "váltsa meg" ("x" összeggel, na ez a "bukott pénz" nagyon nem fog tetszeni a liberal-party-főiskolásoknak :p ),
    - ennyi emberből "marad" a honvédségnél elég továbbszolgáló -szerintem- .

Ha lehet alkotó kritikát hozzatok, ha nem lehet... ...hmmmm, demokrácia van, ez van :(

u.i: tudom hogy volt már kitárgyalva, de ez a (civil és katonai területen is hasznosítható), képzésre és fizikai "épülésre" koncentráló megoldás, jó ütemezéssel, újszerűbb/jobb az általunk ("home-pub"-team) korábban -itt és másutt- olvasott javaslatoknál.
    ..."

A hozzászólásod szakmai részével - mint olvasható - qrvára egyetértek.
    A formájával - mint olvasható - qrvára NEM !

U.i: Én és más nem csak kritikát "üvölt be" a fórumra, hanem javaslatot is.
    Az jobban mutat.
    . . . mert jobb ! :)

Te is "Dobj be!" valamit ! :hadonaszos:

Kössssz !

11. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

12. Irsai Olivér

Irsai Olivér Well-Known Member

Én meg - ha van még rá lehetöség (csekély az esélye) - inkább kifarolnék ebböl a török bizniszböl. (Mutatóba jöjjön pár darab).
    A jelenleg folyó történések azt vetítik elöre, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ennek a cuccnak az üzemeltetése egyszerü lesz (már akkor, ha bármiben is függünk a török beszállítóktól, és nem csak a jármüvek DNS-ét (furán hangzik, mondjuk ezt így magyarul a DNA után szabadon?) vesszük tölük, de minden alternativ helyekröl jön.)
    Föleg, hogy abban sem vagyok biztos, hogy egy elkövetkezö - hipotetikus - konfliktusban mi egy oldalon leszük velük.
    Maradnék a német-francia-svéd-(olasz) vonalnál, minden mást minimálisra vennék.

vasszekely likes this.
  13. borisz

borisz Well-Known Member

Rotax motort mindenbe!

Velük sem biztos, hogy egy oldalon leszünk.
    Én igazából, ha lehet, ki is maradnék a dologból. Esetleg a végén beszállni a győztesek oldalán.

L.O.B, Szittya and tong djagbu like this.
  14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Egy eseti konfliktis nem kell, hogy felülírjon stratégiai célokat. Mivel a törökök egyre erőteljesebben lesznek újra itt a Balkánon és a gazdaságos, alternativ, oroszoktól független, azeri gázszallitas csak rajtuk keresztül valósulhat meg, igy a jó viszony stratégiai érdek. Nem lesz egyszerű, de ha gazdaságos energiafüggetlenséget akarunk kevés más út létezik.

Ami a mákunk, hogy a német gazdaságot durván érintene egy török szankció és mivel már min. 3 millió török házon belül van, komoly politikai kockázata is van a dolognak. Hamar felgyulladhat Hans kocsija a háza előtt, attól meg feszült lesz és feljön az AFD.

Mutti ezt tudja és már intézkedett is.
    "Merkel és Michel próbálja csillapítani a gázmezők miatti háborús veszélyt a görögök és törökök között"
    https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...s-veszelyt-a-gorogok-es-torokok-kozott-449054

A franciákkal ellentétben neki a konfliktus csitítása az érdeke, nem a kardcsörtetés.
    És mivel most nem etnikai, poltikai konfliktusról van szó, hanem kőkemény üzleti alkuról, ki mennyit szakítson a tengeri gázmezőből, sztem sikerülni is fog.

Mindezektől függetlenül nekem tetszenek a kebabos verdák, ha a katonák szerint is elfogadható, akkor egy helyi ipari beruházással együtt még jó üzlet is lehet.
    Azért a Patria-Rosomak konstrukciót irtam, mert ha jól tudom ott a lengyel fél függetlensége nagy a finn cégtől. És az üzbégek is hasonló üzletet kötöttek a törökökkel, szóval van sansz ilyen megállapodásra.

Bocsi, ha elkanyarodtam nagyon a topik fő csapásától.

alfa74, dkes, tonyo and 3 others like this.
  15. Irsai Olivér

Homonyik Sándor klasszikusa csendült fel a fejemben hirtelen.

Szóval igen, valószínüleg mindenki erröl álmodozik, de ezt a luxust nem mindenki engedheti meg magának.
    Én amúgy nem egy világégésre gondoltam fentebb, csak egy eszkalálódni látszó török-EU konfliktusról. Itt - mivel a birodalom részei vagyunk - túl sok mozgástér nincs.

16. Irsai Olivér

Szívesen osztanám az optimizmusod.
    Reméljük neked lesz igazad.
    (Ennyi geopol talán idefér a beszerzésekhez)

17. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

18. papi

papi Well-Known Member

A videót a gyár miatt tettem be és nem a Sherpa miatt. Ha figyelmesen megnézed látszik, hogy nem egy lábbon áll ez az üzem sem. A videóban új eszközök gyártása, civil gépek átépítése és felújítás is folyik. Ha utána olvasol akkor azt fogod találni, hogy itt képesek az összes Arquus gép összeszerelésére. Pár hónapja éppen Bastionokt csavaroztak meg öreg TRM 2000 teherautókat újítottak itt fel, miközben alkatrészeket gyártanak a Nexter Scorpin program gépeihez is.
    Szóval a mondandóm az volt, hogy a Lynx után simán lehet itt akár saját részre más RM érdekeltségébe eső gépeket összerakni, sőt ugyanaz az üzem vihetné akár a már most is rendszerben lévő MAN/Mercedes/Rába gépek nagyjavítását amibe később majd becsatlakozhat a Leo, PZH meg az itt összerakott mindenféle egyéb gép is akár modernizációval összekötve.

19. tonyo

tonyo Well-Known Member

vasszekely likes this.
  20. blogen

blogen Well-Known Member

Nem érdekünk a törökökkel való semmilyen együttműködés, mert ha hangsúlyosan megjelennek a Balkánon, onnantól szükségszerűen halálos ellenségeink.

alfa74, zulu and Pogány like this.

Ezen oldal megosztása