1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Az lett volna a csoda ha megmarad amilyen sorkötelezettség ellenes köz és politikai hangulat volt akkor az országban.

alali77, Hegylakó and vasszekely like this.
  2. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Gondoljuk azért végig, milyen is volt a sorkötelezettség és annak tényleges haszna és értéke ebben az országban.
    Abban a hadseregben mit lehetett egy sorkötelezettnek ÉRDEMBEN tanulni, fejlődni?
    Akkor nem véletlenül volt róla olyan vélemény a társadalomban, amilyen.

Értelmes módon eltöltött időnek, képzésnek persze lenne jogosultsága.

alfa74, Bleroka, Wilson and 4 others like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen ez így van annak a sorállományú szolgálatnak ami a 90-évek második felében volt nem volt sok értelme(saját tapasztalat).

alfa74, Lelkeslaikus and vasszekely like this.
  4. emel

emel Well-Known Member

Békeidőben igaz hogy mindegy, harci körülmények és sérülések esetében viszont biztosabb a bevetésről visszatérés a sérült kéthajtóműves gépek esetében. Lógó belű és visszatért egyhajtóművesről nem túl sok fotót láttunk se Szu-Afganisztánból se a Sivatagi viharból vagy máshonnan, kéthajtóművesekről annál többet.

Ocses likes this.
  5. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

6. emel

emel Well-Known Member

A "saját lett volna" azt jelenti, hogy pénzhiányos időkben pont úgy jártak volna mint a MiG-29-ek (állomány lefelez, a többit kannibalizáljuk, repült óra alig), ennyit a képességről. :(:mad: A szakma meg valójában első helyen az F-18-at támogatta ;) ... azt csak a sok külső civil gondolta, hogy biztos F-16 lesz a befutó (mert "az egy csodaszép, elegáns repülllő!!") ...

7. Ocses

Ocses Well-Known Member

2000 eleje szintúgy.
    De utánna a szerződéses/ht állomány kiképzésére sem volt lóvé. Meg semmire.:(

Jókor voltam katona. :D:rolleyes:o_O:confused:

Tyrbak, Wilson and krisss like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Ne aggódj a kiképzési színvonal nagyon sok esetben csak esett azóta sajnos...

fedett_mókus and vasszekely like this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

honved and Blitz97 like this.
  10. Wilson

Wilson Well-Known Member

Na ezzel kapcsolatban a következő érdekelne,mivel egy modern ütőképes haderő alapja a jól kiképzett katona,hogy látod ez a probléma pénzkérdés vagy inkább egy a múltbéli hozzáállásbeli,szemléletbeli örökség?

11. tonyo

tonyo Well-Known Member

Anno 1998 ban a Szabadszállási kiképző központban én nem éreztem azt a kiképzés olyan lightosnak :D Szerintem a szükséges minimumot megkaptuk bő 2-2 és fél hónap alatt.

ijasz and vasszekely like this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

Mindkettő.
    Szükség lenne a gyakorló és lőterek teljes felújítására és modern kiképzési imitációs eszközök beszerzésére ez része a zrínyi programnak csak ez sem két forint, illetve a lőkiképzést kéne erősen modernizálni.

alfa74, honved, tong djagbu and 5 others like this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

1998--n Szombathely nagyon lightos volt a helyzet mind tartalmában mind a hivatásosak hozzáállásában az alapkiképzés során persze a Petőfiben díszelgőként már más volt a helyzet de az nem számít igazi katonaságnak:)

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Na a mostani viszonyokat nem tudom.
    Bár ezen most csodálkozom.
    Azt hinném a pénz része az most megvan.
    Sajnos nálunk sem csak az hiányzott. De az nagyon.

A többi meg sajnálom ha még mindíg nincs meg.
    Bár nálunk a folyosón mindíg kint volt egy űber kiképzési terv a hónapra. :D
    Amiből a tesi meg a fegyver karbantartás volt megtartva. o_O
    Pedig az nem került volna pénzbe, hogy pl átmasírozzunk a kupolához és ott helyiségharcot oktassanak. o_O

alfa74 and Wilson like this.
  16. Ocses

Ocses Well-Known Member

2001ben 6 hét ugyanott.
    A menetelésen kívül semmit nem tanultam.
    Tesi szinte nem volt!
    Oktatás sem.
    Viccnek is vicces volt.

Wilson likes this.
  17. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ez a kupolas dolog ez nagyon jo otlet. /mi a telepehy romhalmazai kozt gyakoroltunk./ de azok mar el lettek bontva
    Ja meg a hk telephely es a kapu kozotti gyepun hordokkal meg ladakkal haloval berendezve. Az mondjuk nem epuletharcaszat de az egy jo hely volt.

Ocses likes this.
  18. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

1.)Igen úgy jártak volna , nem mondtam hogy nem , mint mondtam szerintem a lízinggel hosszabb távon jobban jártunk
    2.) igazad is van meg nem is , a szakma tényleg az f18-at támogatta elsőre de aztán az ár illetve a leszállítási idő miatt az f16 került első helyre
    (3. Szerintem az f18 kecsesebb ;) )

borisz, emel and tonyo like this.
  19. ijasz

ijasz Well-Known Member

Bakker! 98 nyarán ott tartottunk alapot csapatkiképzés módszertan címén.

AGRESSOR88 likes this.
  20. arcas

arcas Well-Known Member

Ezen oldal megosztása