1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. honved

honved Well-Known Member

Akkor Szombathely nagyon visszaesett 10 év alatt. Én 87-88-ban voltam ott és elég kemény dolgok mentek ott, kiképzés terén.

2. krisss

krisss Well-Known Member

3. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

87-88 egy teljesen más világ volt minden tekintetben mint 98.1998-a a sorkatonaság és a honvédség teljesen más megítélés alá esett mint 10 évvel korábban mi 98-n megkaptuk azokat a tiszteket akik még a néphadseregben szocializálódtak.Akiknek két nagy bajuk volt az egyik a motiváció hiánya a másik,hogy már nincs néphadsereg,ez utóbbin úgy segítettek,hogy komoly alkoholgőzbe burkolózva anekdótáztak a régi szépidőkröl:).A kedvencem az volt,hogy amikor pisztoly,gépkarabély,géppuska lövészeten voltunk a jó öreg amd gépkarabélyból fejenként mindenki lőhetett 3 -t ezt követően a zászlós egy százas szöggel minden kopasznak megfelelő lőlapot produkált aztán végignézhetuk ahogy a hivatásosok ellövik a nekunk szánt lőszert.A Petőfi már teljesen más volt minden téren(6 hétig nem volt hazamenetel) keménységben,fegyelemben fizikai és mentális terhelésben ráadásul fiatal és agilis tisztjeink voltak akik megakarták mutatni,hogy milyen csuda dolgokra képesek a sorállománnyal a mai napig "hálatelt szívvel" gondolok Török f.hadnagyra aki ájulásig (és ezt szó szerint kell érteni) hajtott minket esőben,hóban kánikulában a gyakorlótéren
    (azzal a nyomorult szksz-l annyit gyakoroltunk,hogy a végén már úgy éreztuk,hogy a testunk részévé vált)
    aztán ugyanezt folytatódott a sportpályán is életemben nem voltam olyan jó formában mint akkor.Hozzá kell tennem azok a hivatásos díszelgő tisztek egytől egyig olyan döbbenetes fizikai állóképességgel rendelkeztek,hogy csak néztuk.Egy életre elég alkalommal voltam az Országházban a Kossuth és a Hősök terén láttam jó pár kormány és államfőt és résztvettem jó sok temetésen is sajnos nagyon sok ötvenes éveiben meghalt katonatiszt temetésén is.Összeségében a diszzászlóaljnál eltöltött időt minden keménysége ellenére élveztem,a Szombathelyen eltöltött alapkiképzés viszont kidobott idő volt.Amúgy azért írtam le viszonylag részletesebben a díszelgőknél tapasztaltakat mert ha olyan szellemiség olyan profizmus,következetesség lenne garantálva egy sorrállományú kiképzés esetén mint amit ezektől a tisztektől láttam én lennék az első aki újra bevezetném.

tomsinner, Tegin, alfa74 and 12 others like this.
  5. hunemperor

hunemperor Active Member

Jé ugyanez volt nálunk is Szentendrén, ahol voltam!
    Néztem a múltkor a toborzóknál az AK-t nehogy azt higgyétek sokkal különb alapszereltségben az AMD-nél.

Wilson likes this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nagyobb lőtáv meg pontosabb, meg egy fokkal kevésbé elbaszott a válltámasz.

AGRESSOR88, kamm, Hegylakó and 2 others like this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. Terminator

9. Terminator

10. krisss

krisss Well-Known Member

Kerülöm a légierős topikokat egypár notorius hisztérika miatt.

fedett_mókus likes this.
  11. Terminator

Most látom hogy még lájkoltad is azt a bejegyzést. Akkor mégis láttad, csak elfelejteted hogy már volt ilyen kép. :)

krisss likes this.
  12. Mokiengine

Mokiengine Active Member

13. AlbaRegia

AlbaRegia Member

14. krisss

krisss Well-Known Member

fedett_mókus likes this.
  15. honved

honved Well-Known Member

A koronaőrségnek jó lesz az, gondolom.

16. honved

honved Well-Known Member

Akkor ha jól értem, az alapkiképzésed volt Szombathelyen. Mondjuk megdöbbentő amit leírtál, mert 10 évvel azelőtt én gondoltam úgy, hogy kikészítenek bennünket a kiképzéseken, testnevelés foglakkozásokon, Szombathelyen. Hát, változtak az idők ott is akkor.

17. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen az alapkiképzés volt Szombathelyen és utána vittek fel minket Pestre.Sajnos Szombathelyen amikor én voltam alapkiképzésen ilyen állapotok voltak.

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Folyik az A400M-ek Gripen légiutántöltési engedélyezése. Mondjuk ez logikus is, ha már csatlakoztunk az MNAU-hoz.

sisimoto and fedett_mókus like this.
  19. Rferi66

Rferi66 Active Member

Én 85-86 -ban voltam Szombathelyen lövész. Szerintem azért nem volt annyira kemény. Néha volt nagyobb terhelés, de általában azért nem volt horror. Pedig nem voltam egy rambó, csak vidéki gyerek, aki ha a mama kukoricáját kell kapálni, akkor abban segít, ha meg betont kell keverni a családi ház építéséhez, akkor azt csinálja.

20. phaidros

phaidros Well-Known Member

Nem vált be, vagy nincs rá szükség? Vagy nem is volt szándék rendszeresíteni, csak gyártástechnológiai tesztpéldányok voltak?

Ezen oldal megosztása