1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mint egy jóllakott óvodás.

Megnézte a fegyvergyárat..
    Hadd játsszon csak vele, tolja a csak a zsét!!!

svajcibeka, dkes, tong djagbu and 5 others like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. Terminator

4. sisimoto

sisimoto Active Member

Na valami ilyesmire gondoltam én is, hazai gyártással!

Szittya and LMzek 2.0 like this.
  5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Szerintem annak örül,hogy végre a kezébe került az az eszköz amivel szétlőheti a kamatlábakat:).De lehet,hogy Skorpióval a kezében eszébe jutott Matolcsi és ezért vigyorog mint a tejbetök:)

arcas and SilvioD like this.
  6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem kell ezen a behajtott-kihajtott dolgon annyit rugózni. Nekem fura volt, hogy több hadsereg is egy ilyen kialakítású fegyvert rendszeresít.
    Ennyi.

dkes and Ocses like this.
  7. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

OFF

Szürke eminenciása a jelenlegi csapatnak. Az "ő" pénze nélkül sokaknak nem csillogna olyan fényesen/magasan a csillaga. :)
    . . . a Z2026-é sem! :)

. . . és kb. még mindig mi adnánk a legjobb (mosogató, szemetes és qrva) munkást az Eu-ba.

Örülők a változásnak. Nem a szépsége adja a karakterét.
    Emelem kalapom.

ON

tindalos, svajcibeka, dkes and 5 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Ő pont nem fogja emiatt tolni a pénzt.

Wilson likes this.
  9. SilvioD

Erről mi a véleményetek?
    Genesis, hibrid Boxer kategória az FFG-től, akitől a Wisentet is vesszük. Vad ötlet?? Ugy xar ahogy van??? Azt látjuk, hogy kockáztatni merünk, lásd Hiúz.
    A BTR csere nem olyan sürgős...

http://zbiam.pl/ffg-prezentuja-transporter-genesis/

Ugyanaz a modulredszerű tervezési filozófia mint a Boxernél.

Gugli
    ". A különlegességet egy erős, hibrid hajtásrendszer alkotja, amelynek teljes teljesítménye 1368 kW / 1860 LE. A jármű elején elhelyezett dízelmotor csak az elöl is elhelyezkedő akkumulátor-bankot használja. Nyolc villanymotort működtet, amelyek az autó tengelyeiben helyezkednek el, egyenként 15 622 Nm nyomatékkal! A jármű kormányzása a forgási sebesség változtatásával vagy a kerekek fékezésével történik az egyes oldalakon. A Genezis ebből a szempontból hasonlít egy lánctalpas járműhöz. Meghibásodás esetén az egyes kerekeket alapjáraton lehet beállítani, hogy azok ne zavarják a vezetést. A gyártó emellett a hibrid hajtás egyéb előnyeit is hangsúlyozza: mechanikailag sokkal egyszerűbbnek kell lennie sok mechanizmus lemondása (pl. Kormányzás) miatt, és csak elektromos meghajtású vezetési módban az ilyen jármű rendkívül csendes. A jármű az elektromos motorok jellemzőinek köszönhetően kiváló gyorsulással is rendelkezik és tisztán elektromos vezetési módban a jármű rendkívül csendes. A jármű az elektromos motorok jellemzőinek köszönhetően kiváló gyorsulással is rendelkezik és tisztán elektromos vezetési módban a jármű rendkívül csendes. A jármű az elektromos motorok jellemzőinek köszönhetően kiváló gyorsulással is rendelkezik- már a kezdetektől a teljes nyomatékértéket kínálják. A személyzetet néhány speciálisan tervezett alkatrész védi az erőteljes villamos szerelés lehetséges negatív hatásaitól, "

A Genesis 8,25 m hosszú, 2,25 m széles és 2,4 m magas. Súlya 40 tonna. A meghajtórendszer 100 km / h feletti sebességre gyorsíthatja. A hatótávolság 150 km, csak elektromos energiával (40 km / h sebességgel), vagy 600 km, hibrid rendszerrel (60 km / h sebességgel). A személyzet két emberből áll, a jármű legfeljebb 10 leszálló katonát képes szállítani. A Genesis az FFG saját vizsgálata, amelyet teljes egészében a vállalat forrásaiból finanszíroznak. A munka két évvel ezelőtt kezdődött. A közeljövőben a Genesist különféle teszteknek vetik alá, amelyek elősegítik a jövőbeli harci platformok tervezéséhez szükséges tapasztalatok összegyűjtését."

zeal and LMzek 2.0 like this.
  10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

11. SilvioD

Bővebben?

12. alhonvéd

alhonvéd New Member

Légy szíves, írjál róla, de ez szerintem kötött talajon megáll! (bocs faxa agyag, vagy vályog talajon eső, vagy hóolvadás után).

13. krisss

krisss Well-Known Member

Hát szerintem ha nehéz kerekest fogunk venni az tuti boxer lesz.

14. SilvioD

Azért egy villanymotoros gyorsulás durva lehet ennél a vasnál. Tuti ide is begyűrűzik a világtrend.

svajcibeka, LMzek 2.0 and Pogány like this.
  15. 12delta

12delta Well-Known Member

Tesla ha beszálna a hadiiparba :D

16. alhonvéd

alhonvéd New Member

Telerakja magát annyi sárral, hogy mozogni nem tud (villanymotor ennyi), de szerintem boxer, Kriss kapitány!

17. SilvioD

Azon csodálkozok, hogy még nem, illetve a SpaceX-el már határeset.

18. alhonvéd

alhonvéd New Member

Bocsi ténylég nem személyeskedve, vicceltem hátha leesik egy infó morzsa (csak nekem)?;)

19. Terminator

20. SilvioD

Egyáltalán nem környezetvédelmi szempontok miatt. Mondjuk szinte teljesen hangtalan, ami nagy előny. Ha kifogy a nafta, még elpötyög egy kicsit. Gyorsulás messze odabasz, ha gyors reakciót igényel a játék. Stb.

Ezen oldal megosztása