A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
SÖTT: ők elvileg azok a területvédelmi tartalékosok, akik a koronavírus miatt elveszítették a munkájukat, a honvédség pedig állást kínált 3000 (talán mondtak 4000-t is) embernek.
ÖVT: ők békeidőben a HM EI Zrt alkalmazásában vannak, tulajdonképpen a laktanyák és raktárbázisok őrzés-védelmét látják el fegyveres biztonsági őrként (FBŐ).
E videó szerint 3000 hely van SÖTT-seknek
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 107
113
Í gy fényképezkedsz a Magyar Honvédba?

Ez most tényleg számít?
A MAGYAR HONVÉD?:eek: :D:D:D

Ahogy leírtad te is a főtisztek is szarnak rá.
Már majdnem azt hittem ezt tartod nagy problémának. Még lájkoltalak is.

De MAGYAR HONVÉD? :eek:

Egy gyaktéren/lőtéren ez fontos?

Tatán ha kigyalogolsz a lőtérre van aki leizzad fázik/van aki nem.
Átveszi a pólóját, felveszi a polárját.
A masik aki nem izzadt meg, az meg nem.

Most melyiknek kellene utánozni a másikat, hogy szép egységesek legyenek?
Aki fázik az fázzon tovább/aki nem az vegyen polgárt legyen melege izzadjon le? o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 139
119 547
113
A 15M ruhához írt öltözködési utasítás(legalábbis terepen) már nem olyan balfasz mint a 90-hez és elődeihez írt,hogy ha egy ember fárik és pulcsit vesz fel akkor mindenki fázik és mindenkin pulcsi van...
Már nincsenek benne laktanyán belül sem az öltözködési időszakos blődségek sem.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem lehet valami sikeres ez a program, ha "már több százan éltek ezzel a lehetőséggel". Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy az 1000-et se éri el a létszámuk
Ha a következő hónapokban nem térdel le megint a gazdaság, akkor már nem is lesz feltöltve a 3000-es keret. Nincsen túl sok munka nélkül lófráló életerős ember a piacon. Ma annyian dolgoznak, mint amennyien az év elején dolgoztak:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/fog/fog2008.html
mdcp6jwt1a3vam4xgmns.png
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Hm, egy barátom az ÖTT után novemberben kezd Szolnokon, az MH. 2-nél (asszem Kecskeméti felméréssel kezd, vagy már túl van rajta)...és nem a pénzért. Neki tetszik (no nem a tartalékos élet).
Lehet hogy jó lenne ez a SÖTT rendszer a későbbiekben is. Részben a 6 hónap miatt is. (20 nap be kell látni édes kevés) Viszont nem is 140 nettóért. Kicsit ráhúzni a pályakezdőkre is. A fiatalokat már akit érdekel motiválni. Pl plusz felvételi pontokkal. Ingyenes nyelv vizsgákkal és így tovább..... vagy pl aki jelentkezni akkar későbbiekben zserződésesnek az inkább első körben ott húzzon le 3-6 hónapot. Ne akkor gondolja meg magát.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
E videó szerint 3000 hely van SÖTT-seknek
Nem hiszem el, hogy egy interjúra nem lehet egy katonának tűnő embert kiválasztani. Tudom én vagyok a bunkó de akkor is.
Két személyes élmény az előző hónapból:
1. A héten bejött a kereskedésbe egy kb 50 év körüli tartalékos szkv., autót akart venni. Alig bírtam ki, hogy ne nevessek a figurán. Erre megszólal és a felső fogsora hiányzik... A sarki kocsmában különb embereket találni. Legalább két mérettel bővebb brit gyakorlóban, fején svájci sapkával. Tiszta Forgács Gábor kabaré.
2. Napi szinten látom a SÖTT képzést Békéscsabán. 1 hónap után azt sem tudják a reggeli sorakozón, hogy hol a helyük. Először még nevettem, de már sírni tudnék, hogy ennyire szerencsétleneket sikerül csak találni.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Nekem pont az nem tiszta, hogy ha egyszer már csak a trailer van a kocsin, akkor hogy kerül előre a forgózsámolyhoz! :)

Nem tudom valaszoltake mar neked, nem tudom vegigporgetni. En ugy tudom, ez ugy mukodik, hogy van egy tekero a treleren. Azzal kitekered a labakat magasra, hogy a "kampo" kiakadjon a kamion zsamolyabol. Aztan gondolom elforog az egesz, mig a "kampo" mar a vagon zsamolya folott van. neked meg mar csak vissza kell tekerni a labakat es beleul.

De ez talan OFF, bocs.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Nem tudom valaszoltake mar neked, nem tudom vegigporgetni. En ugy tudom, ez ugy mukodik, hogy van egy tekero a treleren. Azzal kitekered a labakat magasra, hogy a "kampo" kiakadjon a kamion zsamolyabol. Aztan gondolom elforog az egesz, mig a "kampo" mar a vagon zsamolya folott van. neked meg mar csak vissza kell tekerni a labakat es beleul.

De ez talan OFF, bocs.
Az autós topicban vizuálisan is válaszolt @papi , amit ezúton is megköszönök.