A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha azt te irreális elvárásnak nevezed, hogy legyen egy honvédség, amelyik meg tudja védeni az országot, akkor nyertél, mert igazad van!!! Engem az nem vigasztal, hogy 2035-40-re ez (esetleg) teljesül, mert én most élek itt, és most fizetem az adómat. Csak próbáltam megvédeni egy másik hozzászólót, aki nem a mainstream nótát fújta, (erre kap egy olyan választ, hogy ez a világ egyik legmodernebb hadserege lesz??!) még ha nem is jól fejezte ki magát.
Elméletileg igazad lenne, DE: ennek feltétele nem 25 évi folyamatos honvédelmi és ipari leépítés, és alig 12 éve egy napok híján - súlyos IMF-hitel árán - éppenhogy elkerült államcsőd lett volna!! Szóval lehetett volna mondjuk Z2010 program is, ha lett volna miből, vagy ha mégis megcsinálja bármelyik kormány, nem lett volna belőle újabb népfelkelés!! De hogy ha ezt bármelyik párt/kormány akkori gazdasági körülmények között meg merte volna tenni ("nem lesz gázáremelés" után félévente valahogy mégis, és stb.), szerintem min. a következő választásokon borítékolható lett volna nekik a garantált 0, 05% ...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Azt szeretnéd, legyen holnapután bejelentve csapásmérő drón, precíziós fegyverzet a gripenre, MLRS, tüzérségi rakéták, nagy hatótávú légvédelem? Elektronikai har és kibervédelmi alakulatok? Melyik ezek közül, vagy mindegyik egyszerre, mert csak akkor számítana modernnek a haderő? Hány további nehéz és közepes dandár kellene, vagy plusz század a légierőnek?

Hát, elég jól megválaszoltál helyettem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord and Tegin

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Tessék már bedolgozni a memóriába, hogy az mindentakarok és mostakarom kurvára nem működik. Sem pénzügyi sem infrastrukturális sem humán oldalon kivitelezhető 2-3 év alatt. 30 évet nem fogsz ledolgozni 2026-ig. A z2026 célja az alapok rendbe rakása amire építeni lehet nem a világmegváltás.
Krisss ezt most nekem válaszolod, vagy akihez én hozzászóltam, mert pont az ő jelzőjére válasz.
 
W

Wilson

Guest
Most sok embernek kiakasztod a vérnyomását :D

Nyugalom csak akkor veszélyes ez a látogatás ha a dél-afrikai kulugyér is csatlakozik:).Szerintem azért van itt mert (mivel azt halotta O.V-l hogy mi valahol kipcsakok vagyunk) ránk akarják sózni a beragadt kumisz készletüket:).
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
A minisztériumi infó év vége volt.

"A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium."
https://magyarnemzet.hu/belfold/sarkanyok-es-nomadok-erkeznek-a-honvedseghez-nezze-meg-8264415/

Sztem a terv szerint jön, nincs zavar, csak fake dátumok. Az MN-t kell figyelni.

Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...

Csak gondolj bele, hogy a H145M-ek érkezésével kapcsolatban mennyi verziót hallottunk... és nem tudjuk hogy nyilatkozók csak rosszul emlékeztek a számokra, vagy tényleg ennyiszer változott menet közben az elképzelés.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...
Pedig régi, nyári cikk. Ezt kommunikálta hivatalosan a minisztérium, úgy látszik ez is lesz.

Sztem a vasak készen, bármikor le lehetne szállítani. Ami nincs kész sztem, az az üzleti megállapodás. Mi jön ide cserében. Esetleg kibővített megállapodás lesz egyéb török szajréval.

Az is lehet arra várnak, hogy a politikai klíma legyen jobb a megállapodáshoz. Ehhez az kellene a törökök 2 hétig megüljenek a seggükön.