A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Maróth az szokta mondani, hogy rontaná a tárgyalási pozíciót, ha nyilvánosságra hoznák kivel és miről tárgyalnak.
Itt a fórumon a politikai nyilatkozatokból szoktunk következtetni a katonai beszerzésekre...Egyszer azt mondják hogy a NATO elvárásainak akarunk megfelelni, a NATO elismert tagjai akarunk lenni, teljesíteni a vállalásokat. Máskor meg azt mondják hogy a NATO halott, semmi értelme és az USA vezette NATO nem is minket támogatna egy konfliktus esetén, ezért magunkat kell tudni megvédeni. És ezek alapján próbáljuk mi itt eldönteni hogy melyik beszerzés valószínűbb és melyik nem. Erre az országra haragszunk, arra meg most épp nem. Erre értettem hogy nem biztos hogy minden az, aminek látszik...
Alapvetően sztem az európai vonalat visszük, Amerikának csak leadjuk a kötelező védelmi pénzt. Legalábbis eddig így tűnik.
Kben Macron mondta, hogy a NATO halott.
De minden politikusi nyilatkozat csak addig érvényes, amíg a következővel az előzőt nem cáfolja. Ez nem csak azért van, mert egy szavukat sem lehet hinni, de a világ is gyorsan változik. Amíg tegnap még vmi az érdeked volt, az holnapra gyorsan változhat és csak az ökör következetes...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Terminator

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
kérlek linkeld be a látványképeket. köszönettel.
Tessék egy a sok közül:
De beteszem neked így is:
6b45b4ca9c841a6ddb6a4054eaf3d937.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Ahogy írtad 1300.
De honnan van, hogy repülős program?
Lehet veszünk 400 boxert az kb annyi. ;)
Harangozó ATV-s nyilatkozata kapcsán, Ő mondta, hogy volt "repülős" terv is a pakkban. Ha nem a cseh gépek, akkor csak vadászgépek lehetnek. Ahhoz meg ez az összeg passzol. Igazából ehhez az összeghez csak a vadászgép progi passzol. És tudjuk, hogy 3 éven belül szeretnének róla dönteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint and kamm

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Harangozó ATV-s nyilatkozata kapcsán, Ő mondta, hogy volt "repülős" terv is a pakkban. Ha nem a cseh gépek, akkor csak vadászgépek lehetnek. Ahhoz meg ez az összeg passzol. Igazából ehhez az összeghez csak a vadászgép progi passzol. És tudjuk, hogy 3 éven belül szeretnének róla dönteni.

Repül/gurul/úszik.
Nekem ez rémlik.

Pl. Dron is repül.

Én szkeptikus vagyok a Gripenek nem hinném, hogy most lecserélésre kerülnének.

Kb a haderőnk egyetlen modern eszköze volt a z26ig.
A fegyverzet hiányzott hozzá.
A térségben bőven megálja a helyét.

Egyedül az összeg ami bezavar az okfejtésembe.

De a 400 boxert csak félig írtam viccnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Repül/gurul/úszik.
Nekem ez rémlik.

Pl. Dron is repül.

Én szkeptikus vagyok a Gripenek nem hinném, hogy most lecserélésre kerülnének.

Kb a haderőnk egyetlen modern eszköze volt a z26ig.
A fegyverzet hiányzott hozzá.
A térségben bőven megálja a helyét.

Egyedül az összeg ami bezavar az okfejtésembe.

De a 400 boxert csak félig írtam viccnek.
Sztem ez teljesen nyitott kérdés. Van logikus érv a folytatásra és a cserére is. Viszont az amerikaiak erőből tárgyalnak cash-ért, míg nekünk az ellentételezés is fontos, erre meg a svédek nyitottak voltak anno is.

Sztem érdemes a partnercégeink mozgását követni, ha a jövőbeli beszerzéseinket figyeljük.

KMW / Rheinmetall / Airbus / Saab / CZUB / Nurol Makina-Aselsan / Raytheon / MBDA???

Ez nem zárt lista, még bővülhet 2-3 céggel, de alapvetően sztem rájuk építünk, illetve a 2 "hazai" cégre. Hirtenberger, Aero Vodochody.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Egy picit most lenézted a szomszédokat. Honnan vannak ilyen jó infóid az anyagi helyzetükről?
Na akkor most egy kicsit bővebb válasz a kérdésedre. Három olyan ország volt, akiről azt írtam, hogy anyagilag nem állnak jól.
1. Ukrajna, azt hiszem ebben megegyezhetünk, háborúban állnak, és nem hinném, hogy bárki mondjuk Svájchoz hasonlítaná a gazdasági erejüket.
2. Szlovákia. Ez egy érdekes állam. Ha a GDP-t, vagy inkább a GDP növekedési ütemét nézed, akkor látványos amit csinálnak, ha az életszínvonalat akkor felemás. Igen, amit minden alkalommal fel szoktak hozni, az az, hogy mennyi is ott az átlag fizetés, és hogy az magasabb mint Magyarországon. Ez igaz. De, és itt mindig jön egy nagy de, a nyugdíjak a béka segge alatt, a keleti országrész valahol messze leszakadva, a cigányság talán még a miénknél is súlyosabb probléma, és még csak fény sem látszik az alagút végén. Jelenleg a katonai beszerzéseikben sem az látszik, hogy dúskálnának a pénzben. És akkor a pozitív oldal: Szlovákiában van potenciál, de ők is megörökölték a 40 év hozadékát. Ha egyszer le tudják majd vetkőzni a magyarellenességet, amihez kell még pár generáció, akkor remekül lehet velük majd együttműködni. Magyarországon egyébként, az ő vélekedésükkel ellentétben, egyáltalán nincs jelen komolyan semmilyen szlovák gyűlölet, vagy komolyan vehető revans vágy velük szemben. Van egy kis, szerintem teljesen érthető, keserűség Trianon miatt, még akkor is ha ez már 100 éve volt, de annyira már ez sem komoly.
3. Románia. Na ez komolyabb. Románia nagyjából tíz évente ingázik az EU jó tanulója és a sereghajtója szerepei közt. Papíron remek számokat tud felmutatni, de
a. gyakorlatban náluk elég nehéz bármit komolyan venni, illetve addig működik a dolog, amíg egyszer nem utazol bárhová abban az országban.
b. Olyan mérhetetlen nyomort és szegénységet maximum még Bulgáriában látsz mint náluk, nem kevés részen.
c. A tömeges kivándorlás - amihez képest a magyar, de akár még a lengyel is kismiska volt - hihetetlen gondokat okoz. Elment az ország 10-15 százaléka (egyes becslések szerint 20).
d. Annyira lerobbant és elmaradott országot hagyott hátra Ceaușescu, hogy azt rendberakni egy évszázad is kevés lesz.
e. ennek folyományai azok az elmaradott régiók, ahol a rendszerváltásból, és a "nagy gazdasági fejődésből", vagy a "Románia lehagyja Magyarországot" bullshitből semmit nem éreznek. Gyakorlatilag középkori szinten tengődnek.
f. A korrupció annyira az élet szerves része, hogy ahhoz képest Magyarország a korrupció mentesség árnyas sétánya. Ez nem csak Romániára, hanem nagyjából - Szlovénia és Horvátország kivételével - a Balkán egészére igaz. Baksis nélkül ott egy bolti bevásárlás is vesszőfutás.
g. Az egészségügy olyan szinten van lerobbanva, hogy a magyar az egy svájci magánklinika hozzá képest.
h. A magyargyűlölet az állam egyik alapköve, ez soha nem fog megváltozni, mert a félelem, hogy Erdély visszakerül Magyarországhoz, valami irracionális mértékben jelen van a közgondolkodásban.
h. Az infrastruktúra gyakorlatilag csak díszletként létezik, de ott is csak kisebb hibákkal. Aki már utazott Kolozsvárra az autópályán az tudja.
i. Az ország területének legalább 20 százalékán él egy népcsoport, akit központilag üldöznek, és utána csodálkoznak, hogy az nem sorakozik fel teljes mellszélességgel a Nagy-Román eszme mellett.
j. Eddig mindenkit elárultak akivel csak összefújta őket a szél.
k. Franciaország éppen lefelé tart gazdaságilag. Macron programja épp megbukik, a bevánorlók kezelése finoman szólva sem egy sikertörténet. Márpedig Románia nagy támogatója - gyakorlatilag az egyeten - Franciaország.
l. Mindent megígérnek és akkora beszerzési programokat indítanak, mint ide Lacháza, csak még egyik sem indult el, vagy fog elindulni, vagy épp akarják, csak most épp nem, de majd nemsokára.
m. A bűnözés hatalmas mértéke, aminek egy jó része szervezett bűnözés.
n. A képzetlen, vagy alulképzett munkaerő aránya.
o. Az általános igénytelenség.
Soroljam még? Szóval én nem látom azt a hatalmas gazdasági potenciált, amire oly sokan lelkesednek az EU megmondóbbik felén, ellenben látok egy halom olyan tényezőt amik pont azt sugallják, hogy nem egy akkora sikertörténet az, mint amekkorának ők láttatni szeretnék. Hova tovább, nekem az a gyanúm, hogy kisebb, vagy nagyobb hiba van a kréta körül ami a gazdasági sikerjelentéseiket illeti. Láttunk már ilyet, pont az általam is említett Görögország példája mutatja, hogy hamis jelentésekkel baromi sokáig lehet játszani.

4. Magyarország. Sok hiba van az ország körül, ez igaz. Nem mindenben tetszik amit a jelenlegi kormány csinál. Ez is igaz. De: egy olyan országról beszélünk, amely iszonyatos mértékű államadósságot örökölt (22Mrd dollár volt a kezdő összeg 1989-ben! Csak összehasonlításképp, Románia államadóssága 1989-ben: 0.), gazdasága már a rendszerváltáskor sem volt éppen erős, ami maradt azt is vagy bezárták, mert gazdaságtalan volt, vagy bezárták, mert konkurencia volt (érdekes lenne egyszer azt is összeírni, hogy az osztrákok mekkora részben voltak ezért felelősek, akiket annyira sógorozunk - elég csak a magyar mezőgazdasági feldolgozóipar tönkretételét végigvenni, lásd cukorgyárak), a forint előre látható leértékelődése, az infláció, a nyersanyagok szűkössége, és még hosszan sorolható, hogy milyen problémákkal küzdött és küzd a mai napig. Szóval ez az ország, mindenféle bal - jobb, urbánus - népi ellentét ellenére, a cigányság problámája ellenére (amit nagyon nehéz lesz megoldani, de meg kell oldani, mert hosszútávon nem lehet ezt cipelni.), a jelenlévő korrupció ( ami semmi a balkánihoz képest, akármennyire is ezt akarják egyesek láttatni) ellenére fejlődik. Nem is akár hogyan. Hagyjuk a stadionokat és, hogy hány lélegeztetőgép jönne ki belőle, mert az nem tétel. Az átlagfizetés emelkedik, nem is kicsit, az ipar kezd visszajönni, az adósság nagyjából rendben tartható, az MNB korrektül működik. Magyarország potenciálja jobb mint Romániáé, és nagyjából Szlovákiával összevethető. A V4-ek nem véletlenül V4-ek, és nem V5, vagy 6. A csehek, szlovákok, magyarok, lengyelek nagyon izgalmas csoport, amiben hatalmas lehetőség van, ami persze nem mindenkinek tetszik tőlünk nyugatra, mert ezzel együtt hatalmas konkurenciaként is jelenik meg.

Szóval én nézem le a szomszédainkat? Nem, én maximum - a saját tudásom korlátai közt - próbálom reálisan értékelni őket. Látom a jó és a rossz jelenségeket, és a megbízható és a megbízhatatlan szomszédokat.

Magyarország haderő fejlesztése elodázhatatlan követelmény. Én sokkal jobban támaszkodnék a V4-ekre, nem is a konkrét beszerzésekben, hanem a szervezeti felépítésben. Akik ellen készülni kell, azok sokkal inkább tőlünk keletre helyezkednek el, nem kevés magyargyűlölettel felvértezve. Nem mi akarjuk őket megtámadni, ez nem is lenne realitás, de a múltból egyet egtanulhattunk: Soha nem szabad bennük megbíznunk, mert bármikor képesek 180 fokos fordulatra, nem csak ellenünk, hanem akár az EU ellen is. Nem szeretnék jósolgatni, de egy magát regionális erőközpontként értelmező Törökország mellett, a Bolgár - Román - Bosnyák csoportra oda kell figyelni. Nekünk nem az Oroszok ellen kell fegyverkezni, hanem sokkal inkább egy ilyen irányú fenyegetés ellen.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Sztem ez teljesen nyitott kérdés. Van logikus érv a folytatásra és a cserére is. Viszont az amerikaiak erőből tárgyalnak cash-ért, míg nekünk az ellentételezés is fontos, erre meg a svédek nyitottak voltak anno is.

Sztem érdemes a partnercégeink mozgását követni, ha a jövőbeli beszerzéseinket figyeljük.

KMW / Rheinmetall / Airbus / Saab / CZUB / Nurol Makina-Aselsan / Raytheon / MBDA???

Ez nem zárt lista, még bővülhet 2-3 céggel, de alapvetően sztem rájuk építünk, illetve a 2 "hazai" cégre. Hirtenberger, Aero Vodochody.

Szerintem a Gripen kérdés egyelőre nem vetődik, vagy nem így vetődik fel. F35, nem hiszem, de láttunk már meglepetéseket. Amire én gondolok - és simán lehet, hogy mellé megy a találgatásom - az inkább fegyverzet hozzájuk, esetleg flotta bővítés. Amit nemm látok, ellenben a döntéshozóknak jobb rálátásuk lehet, az a környező országok beszerzései. Ha ott elkezdenek 5. gen gépeket venni, akkor realitássá válhat számunkra is.

A Boxer szerintem reálisabb, de inkább hoszabb távon.

A drónok szerintem esélyesek, nagyon a felé megy a világ.

Páncéltörő fegyverzet - ebben még van hátrányunk.

Szóval szerintem drón + pct.

+ bónusz, a légvédelem kiegészítése a hiányzó képességekkel.

+ EW és felderítés.

a magyar beszállítói és fejlesztési lehetőségek viszont informatikában és elektronikában lennének erősek, azért ezt se feledjük.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Szerintem a honvedseget mimt reklamfelulet a hazai gyartoknak tok jol fel tudna hasznalni a hazai ipar persze ehhez arra lenne szukseg hogy jo minosegbe produkaljon es kedvezmenyes aron hogy minel inkabb elterjedjen a seregeen bellul adot termek... Igazabol hozzatartozokkal ismerosokkel eggyutt hatalmas embertomegek szolithatoak meg marketing szempontjabol elso osztalyu intezmeny. Lasd USA. Csodalkozom hogy a hazai szemleletbe ez meg nem szivargott be. Valoszinuleg a mi marketingeseinknek fogalmuk sincs a honvedsegrol ezert eszukbe sem jut hasonlo dolog.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Szerintem a honvedseget mimt reklamfelulet a hazai gyartoknak tok jol fel tudna hasznalni a hazai ipar persze ehhez arra lenne szukseg hogy jo minosegbe produkaljon es kedvezmenyes aron hogy minel inkabb elterjedjen a seregeen bellul adot termek... Igazabol hozzatartozokkal ismerosokkel eggyutt hatalmas embertomegek szolithatoak meg marketing szempontjabol elso osztalyu intezmeny. Lasd USA. Csodalkozom hogy a hazai szemleletbe ez meg nem szivargott be. Valoszinuleg a mi marketingeseinknek fogalmuk sincs a honvedsegrol ezert eszukbe sem jut hasonlo dolog.
Most milyen iparágról beszélsz egész pontosan?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Szerintem a Gripen kérdés egyelőre nem vetődik, vagy nem így vetődik fel. F35, nem hiszem, de láttunk már meglepetéseket. Amire én gondolok - és simán lehet, hogy mellé megy a találgatásom - az inkább fegyverzet hozzájuk, esetleg flotta bővítés. Amit nemm látok, ellenben a döntéshozóknak jobb rálátásuk lehet, az a környező országok beszerzései. Ha ott elkezdenek 5. gen gépeket venni, akkor realitássá válhat számunkra is.

A Boxer szerintem reálisabb, de inkább hoszabb távon.

A drónok szerintem esélyesek, nagyon a felé megy a világ.

Páncéltörő fegyverzet - ebben még van hátrányunk.

Szóval szerintem drón + pct.

+ bónusz, a légvédelem kiegészítése a hiányzó képességekkel.

+ EW és felderítés.

a magyar beszállítói és fejlesztési lehetőségek viszont informatikában és elektronikában lennének erősek, azért ezt se feledjük.
A felfegyverezheto dronok hasznos es elengedhetetlen eleme a jovo harcaszatanak. De csodakat nem kell varni tolluk. Bar libia es karabahi pl mast mutat de ne feledjuk hogy kopar tajakon operalnak. Eros bokros csalitos kornyezetbe mar teljesen mas a leanyzo fekvese... Ettol fuggetlenul mi is es a szomszedaink is viszonylag nagy mezogazdasagi teruletekkel rendelkezunk....

Ajovo ujra a fokozott roham iranyaba tart. /ilyaszat lovasilyaszat hk nak ggny nek hasznos volt anno belevagni./

A harcjarmuvek legvedelmi kepessege igazabol eddig isletezett csak hatekonynak nem volt nevezheto. Ez a mai olcso radartechnilogianak koszonhetoen valtozni fog. Es bar nem mimdent legyuro de az eddigeieknel komolyabb onvedelmi kepesseg varhato a jovo harcjsrmuveinek tekintetebe.

Megjegyzemhazai fejlesztesek leteznek kombinalt foldi/legi felderito radarok tekintetebe.z
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Most milyen iparágról beszélsz egész pontosan?
Igazabol barmelyikrol.elelmiszer ipartol a ruhazati divat termekektol a munkavedelmi felszerelesig a strandpapucstol a tornacipoig a higeniai felszerelestol az egyszeruelekronikaig. A zseblampatol a futotest gyartasig... Ha minosegi a produktum es az ara is elerheto nagyon sok ember erintkezesbe kerul ezekkel es ha a tapasztalat jo hatalmas marketingerot kepvisel...
Gondolj bele meg a szr t is megveszik sokan csak nosztalgiabol... Mi lehetne a helyzet a minosegi termekekkel?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Igazabol barmelyikrol.elelmiszer ipartol a ruhazati divat termekektol a munkavedelmi felszerelesig a strandpapucstol a tornacipoig a higeniai felszerelestol az egyszeruelekronikaig. A zseblampatol a futotest gyartasig... Ha minosegi a produktum es az ara is elerheto nagyon sok ember erintkezesbe kerul ezekkel es ha a tapasztalat jo hatalmas marketingerot kepvisel...
Gondolj bele meg a szr t is megveszik sokan csak nosztalgiabol... Mi lehetne a helyzet a minosegi termekekkel?
Jah, ilyen van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Gondolj bele anno a nephadsereg idelyebe hamy kultusztermek volt. Vagy kismillio olyan termek van amit a honvedsegen keresztul az egesz orszag ismer... Meg az is aki doha nem volt katona. Persze !a mar nem soroallomamy van igy a megszolithato tomeg merteke is kissebb de meg igy is egy igen jelentos tomegrol beszelunk megmerem kockaztatni tv s reklammok felletti marketing ertek erheto el.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
De amúgy ennek egy fordított változata működik a legjobban: a konzervgyártók tuti elintézték, hogy a G****** tavaszi ill. különleges vagdalt egyeduralomra törjön az élelmezésben, ami annyira rossz, hogy ha civilben a boltban kell választanod, biztosan a másikat fogod! :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
De amúgy ennek egy fordított változata működik a legjobban: a konzervgyártók tuti elintézték, hogy a G****** tavaszi ill. különleges vagdalt egyeduralomra törjön az élelmezésben, ami annyira rossz, hogy ha civilben a boltban kell választanod, tuti a másikat fogod!
Nemtudom en szeretem :D komolyan iszomyat memmyiseg fasirtot meg tudok enni belolle... Egyebkent a konzerv csak mellekes tisztan koznervet kapni hidegcsomagba nagyon ritkan kaptunk... /jo olyan tobbszor elofordult hogy egy csomo konzervet vittunk tartalek elelem gyanant de feherzacsis akkor is jart./
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
De amúgy ennek egy fordított változata működik a legjobban: a konzervgyártók tuti elintézték, hogy a G****** tavaszi ill. különleges vagdalt egyeduralomra törjön az élelmezésben, ami annyira rossz, hogy ha civilben a boltban kell választanod, biztosan a másikat fogod! :D
Nem akarlak elkeseríteni, de én a mai napig szeretem a löncs- és vagdalthúst. Gyerekként a '80-as, '90-es években szerettem meg a kézigránát fejbe töltött zabát. Vicces volt, hogy katonaként, egy csomóan húzták az orrukat a konzervre, én meg örültem neki, mint majom a farkának.
:p:D
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Nem akarlak elkeseríteni, de én a mai napig szeretem a löncs- és vagdalthúst. Gyerekként a '80-as, '90-es években szerettem meg a kézigránát fejbe töltött zabát. Vicces volt, hogy katonaként, egy csomóan húzták az orrukat a konzervre, én meg örültem neki, mint majom a farkának.
:p:D
Azt hittem, hogy csak én vagyok defektes, mert én is szerettem a konzerveket. Mások kidobálták, én meg gyűjtögettem őket, mint mókus a diót.:D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
De mint irtam nem azzal van a gond hogy a honvedseg ne egysegesen szerezne be bizomyos termekeket. A problemat en gyarto/forgalmazoi oldalon latom. Megpedig abba hogy minosegi termekekkel hatalmas marketingfogasra tudnanak szrttenni csupan a termekuk ertekesitesevel. De megsem elnek ezzel a lehetoseggel. Inkabb probalnak tularazni es a gyengebb minoseget elpsszolni azzal a hozzaallassal hogy a katonanak ez is jo... Mikozbe ha a minoseget elerheto aron produkalnak hatalmas marketingtoket halmoznanak fel... Hisz tobb tizezer embert elernenek ugy hogy kozben a sajat termekuket ertekesitik... Tehat a cegeknek valojaban a minosegi termekek ertekesitese lenne az erdekuk a honvedseg szamara es nem az hogy azt ertekesitse amibol egywbkent sok van es szabadulni akar... Hisz igy meg negativ reklamot is csinal maganak. A pozitiv reklam helyett.., egyszeruen a magyar marketingesek butak ezen a teren. Mikozben az orbit a cocacola a pepsi a dr pepper a nestle csak hogy az elelmiszer ipart emlitsem mind mind a hadsereg hatan maszott fel...