A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 789
30 565
113
Vukovárra gondolsz? Megint jön a kérdés, milyen áron? Mi a francért jó nekünk, hogy több tízezer halott árán megölünk 1000 ellenséges katonát, amikor a több tízezer területvédő kiképzéséből össze hozhattunk volna ezer regulárisat, akik szintén megölik azt az 1000 ellenséget, csak közben még a város is épp marad...
Is
Horvátoknak nem volt manovererejuk,ha lett volna,a szerbek elfoglalni se nagyon tudták volna azokat a helyiségeket
Falsh a vesztesegaranyod,helyi viszonylatban.itt senkinek nincs b52sr,hogy szonyegbombazza a dusungelt
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 698
5 674
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Kicsit pontosabban utána számolva:
4x4=16
+1=17 --> lövész szakasz 17 gép
4x17= 68
+1=69
68 IFV plusz egy vezetési pont jelenleg.
Zászlóalj sima harcjármű plusz parancsnoki vezpont gép.
akkor még felderítő szakasz 4 gép (mondjuk ez lehet akár három is)
Zlj tüzérség aknavető üteg ami kérdésesebb mennyit akarnának beletenni. Illetve a sebesülthordó verzió.
A 17 az a lövész század, nem?
3szakasz+1támogató szakasz+a parancsnoki jármű.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Én úgy tudom,hogy az általános az 2 láncos és egy kerekes a hk zászlóalj mellett.
Az a páncélgránátos dandár. A panzer dandár az 2 hk. + 2 PUMA.
Szerk.: hja most látom, hogy te általánosat írtál. És igen abban tényleg van egy kerekes zl. is.
A páncélgránátos is 1 hk. + 3 lövész (csak ott mind PUMA).
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
De páncélgránátosról beszéltünk nem panzerről.
@Irsai Olivér panzer brigádról írt. Ott 2 hk. zl. van. A páncélgránátosban 1 hk. + 3 láncos IFV. Az általánosban meg a 3 lövészzászlóalj 1:2 arányban oszlik meg kerekes és láncos között. A hegyes déli részen 2db láncos, az északin meg 2 kerekes. Legalább is nekem ez jött le, amikor múltkor átnéztem a hadrendjüket. Mostanában el fog azért ez tolódni, mert pl. a hegyivadászok most kapnak majd Boxereket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
@Irsai Olivér panzer brigádról írt. Ott 2 hk. zl. van. A páncélgránátosban 1 hk. + 3 láncos IFV. Az általánosban meg a 3 lövészzászlóalj 1:2 arányban oszlik meg kerekes és láncos között. A hegyes déli részen 2db láncos, az északin meg 2 kerekes. Legalább is nekem ez jött le, amikor múltkor átnéztem a hadrendjüket. Mostanában el fog azért ez tolódni, mert pl. a hegyivadászok most kapnak majd Boxereket.

Szerintem nekünk nem lesz kimondottan páncélos dandárunk. Inkább a páncélgránátos hazai megfelelője, vagy arra hasonlító. Mondjuk kerekes nem hinném hogy lesz Tatán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Kicsit pontosabban utána számolva:
4x4=16
+1=17 --> lövész szakasz 17 gép
4x17= 68
+1=69
68 IFV plusz egy vezetési pont jelenleg.
Zászlóalj sima harcjármű plusz parancsnoki vezpont gép.
akkor még felderítő szakasz 4 gép (mondjuk ez lehet akár három is)
Zlj tüzérség aknavető üteg ami kérdésesebb mennyit akarnának beletenni. Illetve a sebesülthordó verzió.
De a negyedik századot mi alkotja?
Abban kellene lennie a felderítőknek a páncéltörő szakasznak valamint az aknavetős szakasznak, nem? Az lenne a támogató század, nem?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Szerintem nekünk nem lesz kimondottan páncélos dandárunk. Inkább a páncélgránátos hazai megfelelője, vagy arra hasonlító. Mondjuk kerekes nem hinném hogy lesz Tatán.
Az elején biztos nem! :rolleyes:
De szerintem teljesen rugalmasan lesz itt minden összerakva. Zászlóaljanként. A jelenlegi rendszerből átalakítva. Mindig annyit rendelve, amennyit ki tudunk fizetni, és záros határidőn belül fel is tudunk tölteni.
Külsős vagyok. Ez nem készpénz, de így lenne logikus! :cool:
 
K

kamm

Guest
@Irsai Olivér panzer brigádról írt. Ott 2 hk. zl. van. A páncélgránátosban 1 hk. + 3 láncos IFV. Az általánosban meg a 3 lövészzászlóalj 1:2 arányban oszlik meg kerekes és láncos között. A hegyes déli részen 2db láncos, az északin meg 2 kerekes. Legalább is nekem ez jött le, amikor múltkor átnéztem a hadrendjüket. Mostanában el fog azért ez tolódni, mert pl. a hegyivadászok most kapnak majd Boxereket.

A kerdes inkabb az, mihez kell a tobbi? Az az egy zl, amit a nemetek gyartanak le a kovetkezo ket evben, hogy elo tudjunk allni a kozepes dd 2023-ra, ahogyan beigertuk a NATOnak, az nagyon ugy nez ki, hogy csak 1zl Lynx + 3 zl BTR-80A lesz - a tobbi megy a nehezddba? Akkor viszont oda kell majd legalabb meg egy zl 2A7+HU is, a ket Lynx zl melle...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Részben a munkám:) Sajnos lottószámok esetében sikertelenül. De párhuzamként tedd mellé: volt számottevő fegyveres ellenállás mondjuk 1956 november 4-e után? Nem, ahogy a Csehszlovákia megszállása ellen sem 1968-ban. Amikor Mo-n csakazértis mindhalálig kitartás volt, az 1945-az ismert eredménnyel. Bár legyünk őszinték :eek:tt is motiválóbb lehetett az oroszoktól való félelem. mint a hazaszeretet. Szerintem társadalmi szinten tanultunk, és nem játszanánk a fekete lovagot a Gyalog Galoppból.
Hát papa, annak (45 utáni) a fegyveres ellenállas eredménye, hogy Debrecenben meg Gyulán nem román a hivatalos nyelv.
:confused::hadonaszos:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
A kerdes inkabb az, mihez kell a tobbi? Az az egy zl, amit a nemetek gyartanak le a kovetkezo ket evben, hogy elo tudjunk allni a kozepes dd 2023-ra, ahogyan beigertuk a NATOnak, az nagyon ugy nez ki, hogy csak 1zl Lynx + 3 zl BTR-80A lesz - a tobbi megy a nehezddba? Akkor viszont oda kell majd legalabb meg egy zl 2A7+HU is, a ket Lynx zl melle...
A németek által gyártott járművek az átképzés megkezdéséhez kellenek. Azokat akár szét is szórhatják. Alapvetően az A4-ek szerepét kapják a lövészeknél.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Nincsenek,. Magyarország a békeszerződésben ezekről a területekről lemondott,és nem is tudok róla, hogy ezt bármely kormányzat vitatta volna.



OFF
Ha lenne (és kellene bizony) egy, akár 3-10%-os másik, valóban "szélső-jobbos" politikai erő, amelyik vitatná, felvetné ezeknek a területeknek a "rendezését", mennyivel jobban megbecsülnék -egy valódi szélső-jobb helyett- most sokkal jobban b@szogatott (O1G) Viktort, az "alternatíva" helyett. Meggyőződésem, hogy ezért szedték szét/tették tönkre a Jobbikot, ami az elején vállszélességgél ebbe az irányba volt.

Ezt szerintem a Viktorék is elb@szták/cseszegették őket, "kicsit" a románok -a háttérben- és ukránok/oroszok is haraptak/rúgtak beléjük.
...és hát ők sem tudtak ellenállni a beígért csontnak, belesétáltak a csapdákba és "elqurvultak".

ON
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
A németek által gyártott járművek az átképzés megkezdéséhez kellenek. Azokat akár szét is szórhatják. Alapvetően az A4-ek szerepét kapják a lövészeknél.

Azok ugyan úgy a hadrendben lesznek, mint azok, amiket majd mi fogunk gyártani. Én úgy gondolom, zlj szinten a németekkel alapvetően egyezni fog a felépítésünk. Azon felül, hogy miként fog kinézni egy magyar dandár, az a kérdés még. Nem biztos, sőt tuti hogy nem úgy mint egy német dandár. Mi lesz a csapatlégvédelem nálunk ? Lesz minden zlj-nek oda tartozó légvédelmi raja, szakasza netán ? A Leopárd zlj., milyen csapatlégvédelmet kap ? Marad páncéltörő osztály Tatán, vagy megszűnik, hogy a Lynx IFV rendelkezni fog ATGM képességgel ? Rengeteg a kérdés még.
 
K

kamm

Guest
Azok ugyan úgy a hadrendben lesznek, mint azok, amiket majd mi fogunk gyártani. Én úgy gondolom, zlj szinten a németekkel alapvetően egyezni fog a felépítésünk. Azon felül, hogy miként fog kinézni egy magyar dandár, az a kérdés még. Nem biztos, sőt tuti hogy nem úgy mint egy német dandár. Mi lesz a csapatlégvédelem nálunk ? Lesz minden zlj-nek oda tartozó légvédelmi raja, szakasza netán ? A Leopárd zlj., milyen csapatlégvédelmet kap ? Marad páncéltörő osztály Tatán, vagy megszűnik, hogy a Lynx IFV rendelkezni fog ATGM képességgel ? Rengeteg a kérdés még.

Ezen mar parszor agyaltunk, en szinte biztos vagyok benne, hogy a nemet mintat kovetik majd, nemcsak zl de meg dd szintjen is, lasd a PzHk BW-rel pontosan megegyezo szamat (24 darab per zl) stb. A 10. Pz hdo van 3 lovesz/pancelos dd, arra jut ddszinten 2 artillery zl, mindkettoben 24 PzH, 8 MLRS, 2 COBRA, dronok plusz az egyikben 12 120mm mortar. Az 1. Pz hdo szinten 3 nehez/kozepes dd plusz ddszinten 1 artillery zl, abban 40 PzH, 8 MLRS, 2 COBRA, dronok.
Szerintem tuti, hogy lesz COBRA is, lesznek dronok es lesz vmifele MLRS is, en 1-1 ilyen artillery zl tippelek egyelore, a nehez- ill kozepes ddokban.
 
  • Tetszik
Reactions: honved