A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Aztán majd jól meglepődünk :)

Oszt' min is? :) Ezt mar kisakkoztuk, hogy mas nem lehet, mint fighterek - ekkora osszeg, 4-5 milliard dollaros egyszeri tetel -, a kerdes csak az lehet, felrugjak-e az single vendor modellt es mas gyartotol jon avagy maradnak a (minden szempontbol elonyosebb) egytipusos (Gripen) flottanal?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 078
113
Oszt' min is? :) Ezt mar kisakkoztuk, hogy mas nem lehet, mint fighterek - ekkora osszeg, 4-5 milliard dollaros egyszeri tetel -, a kerdes csak az lehet, felrugjak-e az single vendor modellt es mas gyartotol jon avagy maradnak a (minden szempontbol elonyosebb) egytipusos (Gripen) flottanal?
És ha van benne MEADS vagy SAMP/T?
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Tudom, csak nem világos, miért.
Átállnak RM/MAN-ra teljesen?

Két éve nem rendelt a HM
Nem csodálkoznék ha jövőre újraindul.
15 év és 230 Mrd keretszerződés szinte egyáltalán nem teljesült.

- Szijjártó elszólta magát (?) Szingapúr
- ugrik az árfolyam
- valakik vettek egy kisebb csomag részvényt
Szinte erre lépve rendkívüli közgyűlést hiv össze az MNV és átvariálja az IT FB
- lefejezik a Rába vezérkart (elvisznek valami balhét?)
- kik lesznek az újak ?
- hirtelen Pintér nyilatkozik hogy minden rendben sőt csodát csinált a cég az Autóipar


Ezek már több mint véletlen
Mi történt ?
Mi fog történni ?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Két éve nem rendelt a HM
Nem csodálkoznék ha jövőre újraindul.
15 év és 230 Mrd keretszerződés szinte egyáltalán nem teljesült.

- Szijjártó elszólta magát (?) Szingapúr
- ugrik az árfolyam
- valakik vettek egy kisebb csomag részvényt
Szinte erre lépve rendkívüli közgyűlést hiv össze az MNV és átvariálja az IT FB
- lefejezik a Rába vezérkart (elvisznek valami balhét?)
- kik lesznek az újak ?
- hirtelen Pintér nyilatkozik hogy minden rendben sőt csodát csinált a cég az Autóipar


Ezek már több mint véletlen
Mi történt ?
Mi fog történni ?
Alkatrész beszállítás sok projektbe.
A saját gyártást (összeszerelést) meg hagyják a francba inkább, ha nem tudják hozni a normális minőséget normális áron (drágább mint az eredeti MAN, de legalább sokkal szarabb)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
És ha van benne MEADS vagy SAMP/T?

Single purchase item, emlekezz. Az egyik sem ekkora osszeg. A legnagyobb a SAMP/T lenne, de amint azt mar par helyen irtam (lasd SAMP/T topic), szamunkra egy szingapuri (hoppa, megint SG :p) lepteku kiepites hibatlanul eleg es az kb $800 millio es 1 millard dollar koze esne maximum, Astereket is beleertve.
Semmi nem jon 4-5 milliard dollar kozelebe, az csakis egy masodik szazad fighter lehet szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 425
113
Single purchase item, emlekezz. Az egyik sem ekkora osszeg. A legnagyobb a SAMP/T lenne, de amint azt mar par helyen irtam (lasd SAMP/T topic), szamunkra egy szingapuri (hoppa, megint SG :p) lepteku kiepites hibatlanul eleg es az kb $800 millio es 1 millard dollar koze esne maximum, Astereket is beleertve.
Semmi nem jon 4-5 milliard dollar kozelebe, az csakis egy masodik szazad fighter lehet szerintem.
Ne felejtsd el, hogy a kipattant 15 éves 1300-1500Mrd-os tétel még júliusban került elfogadásra (bizottsági ülés). Majd ősszel aláírtak egy 2+Mrd USD-s Lynx szerződést, ami ha további 150-200db opciós járművet tartalmaz, akkor lazán hozza a fentebb említett nagy összegű megrendelést.
A RM augusztusi 8-ai, H1-es jelentése kapcsán tartott befektetői videókonferencián el is hangzott egy azóta többlettartalommal felruházódott beszélgetés:

[0:36:35] Christoph Laskawi Hi, thank you for taking my questions. The first will be on Defence. Just one left on my side. Could you remind us of the order intake target for the full year? And does 17 that actually affect a portion of the Eastern bloc country that you mentioned? Or is it excluding that?

[0:37:08] Helmut Merch It is always, Mr. Laskawi, it’s always a mixture. So my latest expectations, I explained in Q1 was around EUR4bn. And here to some extent there is an expectation for an Eastern country included. But in case, and it is always then a digital decision, in case we will get this contract, and this could be a multibillion contract, we have a clear chance to exceed the EUR4b.

Szerintem nyilvánvaló, hogy nyugodtan be lehet helyettesíteni: Eastern country = Magyarország :rolleyes:
És lám a 4Mrd EUR pedig pont beleesik az 1300-1500Mrd forintos határba. Még azt is el tudom képzelni, hogy az utolsó pillanatban lett visszavéve a 3 zászlóaljnyi méretre, tekintve a COVID hatásait...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Lehet kell a terület, lehet darabolják, ezer verzió lehet. Lehet nem is erről van szó, de több mint gyanús, hogy Szíjjártó bejelentése után picivel cserélik a vezérkart.
Én már a hiúzok és a szingapúri buli előtt jóval szóltam, hogy mennek elfele a felső vezetésből az emberek, szóval ezt már vagy pár hónapja lebeszélték és csak a bejelentés késett nagyon sokat Szijjártótól vagy más tervük volt a Rábával de lett egy jobb eshetőség és arra álltak rá.
 
K

kamm

Guest
Ne felejtsd el, hogy a kipattant 15 éves 1300-1500Mrd-os tétel még júliusban került elfogadásra (bizottsági ülés).

Igen, az egy tetel volt, pont ezt mondom.

Majd ősszel aláírtak egy 2+Mrd USD-s Lynx szerződést, ami ha további 150-200db opciós járművet tartalmaz, akkor lazán hozza a fentebb említett nagy összegű megrendelést.

?
Fele sincs egyelore es azt mar tudnank...

A RM augusztusi 8-ai, H1-es jelentése kapcsán tartott befektetői videókonferencián el is hangzott egy azóta többlettartalommal felruházódott beszélgetés:

[0:36:35] Christoph Laskawi Hi, thank you for taking my questions. The first will be on Defence. Just one left on my side. Could you remind us of the order intake target for the full year? And does 17 that actually affect a portion of the Eastern bloc country that you mentioned? Or is it excluding that?

[0:37:08] Helmut Merch It is always, Mr. Laskawi, it’s always a mixture. So my latest expectations, I explained in Q1 was around EUR4bn. And here to some extent there is an expectation for an Eastern country included. But in case, and it is always then a digital decision, in case we will get this contract, and this could be a multibillion contract, we have a clear chance to exceed the EUR4b.

Szerintem nyilvánvaló, hogy nyugodtan be lehet helyettesíteni: Eastern country = Magyarország :rolleyes:
És lám a 4Mrd EUR pedig pont beleesik az 1300-1500Mrd forintos határba. Még azt is el tudom képzelni, hogy az utolsó pillanatban lett visszavéve a 3 zászlóaljnyi méretre, tekintve a COVID hatásait...

Felreerted az angolt illetve erthetoen zavaros a jelentese, nem a te hibad, mert tenyleg hulyen fogalmaz, de a masodik mondata tisztaba teszi. :)
Ez szerintem egyertelmuen nem az "Eastern country" rendelese, hanem az egesz Q1 uj rendelesallomany, ami 4B.

"It is always, Mr. Laskawi, it’s always a mixture. So my latest expectations, I explained in Q1 was around EUR4bn. And here to some extent there is an expectation for an Eastern country included. But in case, and it is always then a digital decision, in case we will get this contract, and this could be a multibillion contract, we have a clear chance to exceed the EUR4b."

Kb: Mindig, Mr Laskaw, ez mindig egy mix. Legutolso varakozasaim szerint, ahogy emlitettem, az elso negyedev 4 milliard euro korul volt. Es itt egy bizonyos szinten varhato, hogy egy keleti orszag ebben benne lesz - de ebben az esetben, mint mindig, akkor [kell?] a digitalis (???) dontes, ebben az esetben meglesz a szerzodes es ez egy tobbmilliardos szerzodes lehet, akkor valos esely van arra, hogy meghaladjuk a 4 milliardot."

Azaz szo nincs arrol, hogy mi egyedul 4 milliard kozelebe mennenk, plane nem 5 milliardhoz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113