1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Mi koze van a teszteknek a gyozteshez?

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

3. pöcshuszár

Ha odateszed a smile-t, akkor értettem volna...:cool:

4. Anti

Anti Well-Known Member

Smile-t csak akkor rakom ha ironia van a dologban. Ezt komolyan kerdeztem. Nem "rendes" ausztral kaliberu teszt lesz, csak amolyan lassak hogy teszteltuk fele.

5. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Kár hogy fizetni kell az infóért...

6. pöcshuszár

Most nézem ezt a 150M-s szerződést.
    Eddig nekem nem volt meg, csak a szerződés ténye, de ez a 150M-s összeg nem.
    Az az igazság, hogy ez az ár nekem túl soknak tűnik. Legalábbis a 30db első eresztéshez. Szerintem itt most valaki valamit félreértett. Nekem sokkal hihetőbbnek tűnik hogy ez mondjuk csak a tornyoknak a nyers váza, de a teljes mennyiségre (173db).
    A 150/30, azaz 5M az irreális egyetlen toronyért. Pláne úgy, hogy a torony lényegi részei a németektől jönnek.

Ocses and Anti like this.
  7. pöcshuszár

Bocs, nekem fel sem tűnt. Én is csak a leadig jutottam, de a lényeg benne van.

kaktusz likes this.
  8. pöcshuszár

Értem.
    De hiszen a korábbi "ismerkedés" alatt csak demó gépeket kaptak, nem végleges konfig.-ot. Azért szerintem 3 hónap alatt elég komolyan fel lehet mérni a járművek képességeit. Ok, tartóssági tesztet nehezen lehet így letudni, meg mondjuk az extrém klímás teszteket is. Gondolom a csehek sem nagyon fogják az IFVket elvinni Afrikába.

9. Anti

Anti Well-Known Member

Ugy ertettem hogy a politikamar reg eldontotte hogy melyik lesz(pl. legujabb verebekre valo lovoldozo kepesseg). Kell a nepnek egy kis szinjatek hogy teszteltuk, aztan johet az Ascod.

pöcshuszár and Bálint like this.
  10. pöcshuszár

Túl meta volt ez most nekem...:oops::D
    Tudom, hogy követed a cseh dolgokat, már csak lokalizációd miatt is. És igen nekem is nagyon nagy és nagyon pozitív meglepetés lenne ha a Lynx nyerne...:cool:
    Igazság szerint, ha az összeszerelés náluk csak a toronyra szorítkozna, akkor mindenképpen profitálnánk az ottani RM sikerből.

11. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Szerintem a cseheknél Ascod lesz, a helikopterek is amerikaiak lettek.
    A Lynx-tornyokat majd kapjuk a kenguruktól.

12. Anti

Anti Well-Known Member

Verebeket nem ertetted? Azon ment a diskurzus hogy melyik agyuja hany fokban tud dronokra lovoldozni(Ascod tudta amit elvartak :)).

Onnan indulunk hogy az iden lesz 500 milliard korona hiany(ettol tobb lesz persze), jovore terveznek egy "optimista" 320-at meg 10% korulre varjak a munkanelkuliek aranyat(covid elott a legjobb vagy a masodik legjobb helyzetben voltak az EU-ban). Jah meg mellesleg jovore valasztas- oktober korul(szerintem ez elott mar nemigen lesz bejelentes, tul "kozel" a valasztashoz ez kellemetlen tema). :)

A tarsadalom nagy resze a sereget ugy veszi hogy "jatszanak a fiuk". Minden politikus tudja hogy azzal hogy 2 milliard el lesz tapsolva IFV-re, a tarsadalom nagy reszet folkurjak. A Lynx-el nem technikai a problema eredete. hanem hogy nemet :)Teljesen mashogy tekint a ket nemzet a nemetekre.

Flexus, Pogány and pöcshuszár like this.
  13. pöcshuszár

Azt még le tudtam tenni a szoftverből a hardverbe. :D

Anti likes this.
  14. Anti

Anti Well-Known Member

https://jogalappal.hu/innen-indul-a-magyar-fegyverexport/

Eleg baj ez. Olyan gyorsan tortennek az esemelyek hogy nem is tudunk egy egy bejelentesnek orulni/kielemezni, maris jon meg felulirja egy kovetkezo. Mintha valaki egy palack nagyon draga bort meginna 1 perc alatt.

Slow down please. :p:D

15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

pöcshuszár likes this.
  16. Harci fecske

Harci fecske Member

tindalos and hunemperor like this.
  17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Én úgy ertettem Maróth nem beszerzésre, hanem hadiipari bejelentésre gondolt.

18. Harci fecske

Harci fecske Member

Az még jobb lenne...nagyon sok mindent kell még bejelenteni!

hunemperor likes this.
  19. pöcshuszár

Szerintem is több beszerzés lesz még bejelentve (ezért is írtam több tippet), a 3 az csak a hadiipari beruházásokra vonatkozik.
    Ha tisztán csak hadiipari beruházást kellene 3-at mondani idénre, akkor:
    - kézifegyverek
    - rakéták
    - és esetleg a szingapúri jármű gyártás.

hunemperor likes this.
  20. blogen

blogen Well-Known Member

A rámpás szállítógépeket egész évben vártuk, mert elvben idénre vannak időzítve!

Ezen oldal megosztása