1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. arcas

arcas Well-Known Member

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

És ha a nem kiemelt részeket olvasod össze?

A szándéknyilatkozatok aláírásával csatlakozott az együttműködést és közös gondolkozást elősegítő munkacsoporthoz.
    A csatlakozással hazánknak lehetősége nyílik részt venni a képességek potenciális közös beszerzésének lehetőségeit vizsgáló szakmai grémiumok munkájában.

Akkor mikor lesz ebből így légvédelmi beszerzés... o_O

Ha most írták alá az Amraam rendelést, akkor azt kb. 3-5 év múlva szállítják?

3. blogen

blogen Well-Known Member

A NASAMS-al megyünk az M-GBAD-ba asszem. A C-RAM itt a jó hír!

vasszekely, Gaudi, svajcibeka and 6 others like this.
  4. arcas

arcas Well-Known Member

Továbbra is úgy látom - ahogyan azt Benkő is elmondta - hogy a nagyar Lynx gyártás és fejlesztés révén mi ezeken a programokon keresztül majd eladni is akarunk..., én hazai viszonylatban erre számítok:
    • Magyar "Nasams" Lynxen
    • C-RAM Lynxen
    • Radar rendszer elemei Lynx-en

Masztiff, vasszekely, Blitz97 and 7 others like this.
  5. blogen

blogen Well-Known Member

Az európai C-RAM már elvben létezik: Skyranger! A koncepció:

Valóságban Boxeren:

Pumán így nézne ki, ez már inkább KF41-el lesz:

arcas and Pogány like this.
  6. Anti

Anti Well-Known Member

7. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Ezt se hagyjuk ki :)
    OTOMATIC:

Draco:

tong djagbu and Pogány like this.
  8. kamm

kamm Well-Known Member

9. Anti

Anti Well-Known Member

Nem :D:D

De mar nekem is volt olyan erzesem hogy jarhat ide is.

10. Terminator

11. Terminator

12. Terminator

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez így érdekesebb bulinak tűnik nekem, hogy csak négyen vagyunk benne. Persze mostánában ha vmi közös katonai együttműködésbe belépünk a németek csak ott vannak, néha csak ők. :)

15. Terminator

Ha jol latom, ez egy regi video, meg az elso L39 talalkozorol. Mar volt linkelve tobbszor. Ha jol emlekszem itt es a magyar L39 topikban. Kb. egy honapja volt az 5. talalkozo. Szerintem arrol probalj meg valamit keresni, hogy meg volt-e tartva vagy a virus miatt elmaradt. Hatha kideritunk valami reszletet megint...:)

borisz likes this.
  16. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

17. krisss

krisss Well-Known Member

Hm armcom.

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ebben igazad van. Gyakorlatilag a 2 év arra kell, hogy a 4 aláíró országnak megfelelő szoftveres és hardveres megoldást tudjanak nyújtani.
    Ugye a németek és a britek valószínűleg Boxerre pakolják. Mi Lynxre, a görögök meg pikk-pakk beáldoznak pár Leo 1-es alvázat -szerintem.
    Mindegyikben közös, hogy a Rheinmetall össze tudja őket legózni.
    Igazság szerint a célok '22- kész koncepciót várnak, '24-re pedig már a megrendelést.
    Ez nem tűnik lehetetlennek, tekintve, hogy már egy kész rendszerről beszélünk.
    Viszont így közös tornyot lehet gyártatni, viszonylag nagy mennyiségben. A tippem, hogy ebből is fog csurranni cseppenni nekünk valamilyen gyártói lehetőség. Ugye az alváza Lynxnek itt fog készülni. Magát a felszerelést szerintem mindenki maga fogja csinálni, de az egyes elemek gyártása között is lehet munkamegosztás.
    Abban is biztos vagyok, hogy ez nincs a 218db eddig megrendelt Lynxben.

tong djagbu, vasszekely and Anti like this.
  19. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Köszönöm. Egykoron RR "nagyhatalom" voltunk.

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Egyelőre ez a 4 ország kötődik komolyabban a Rheinmetallhoz. Bár a görögöknek modern platformjuk nincs hozzá, de lehet náluk is több opció. Ahogy írtam a Leo 1 alváz simán elviszi. Ráadásul - tudtommal - azokat maguknak is barkácsolják.
    De ebbe a bizniszbe pillanatokon belül.be fog ugrani az összes Boxeres ország is...;)

Ezen oldal megosztása