1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Van a görögöknek valami leonidas nevű saját apc platformjuk is amire felrakhatják.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A radar rendszer (réskitöltő) elemeit értelmetlen feltenni Lynxre szerintem. Feleslegesen drága. Annál sokkal olcsóbb platformot is lehet találni akár egy teherautó platóján is. Ráadásul annál nagyjából mindegy, hogy 1-2km-rel arrébb állítják fel (ha esetleg a nehéz terep miatt nem tudna a kiszemelt helyre eljutni), amikor egy réskitöltő radar ott kezdődik hogy 100-150km-es hatósugár alaphangon. Komolyabb rendszereknél ez nagyobb
    Ha egy (V)SHORAD rendszerre gondoltál, akkor ott lehet értelme Lynxre is pakolni, de nem biztos, hogy szükséges ez. Illetve, szerintem a Benkő a bejelentéskor elsősorban harctéri felderítőradarra gondolt, és nem légvédelmi rendszert kiszolgáló radarra.

vasszekely likes this.
  3. pöcshuszár

Az lehet, de nekem azért az sokat elmond, hogy nem a saját vasakat mókolgatták, hanem berendeltek letárolt/kivont Bradley-ket.
    OK tudom, hogy így nagybácsit is vettek maguknak, de ha van hazai, akkor minek másik.
    A Leonidas II-ből elvileg csináltak egy harmincas IFV verziót is, de azt dobták. Ugye most meg vettek Bradleyt.
    Nem az az érzésem, hogy sokat látnak még abba a Leonidas vonalba. Nem érzem a chit! :)
    Ellenben a Leo 1-esekhez még akkor is ragaszkodtak, amikor már mindenki másnak cikinek számít. Ráadásul van belőle bőven nekik.
    De ezen nem fogunk összeveszni. Csak annyira nyilvánvaló volt az RM vonal...

fedett_mókus, Pogány and krisss like this.
  4. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Sima RM vagy Rába teherautóval lehet pakolni.
    Harctéri radarra ott a Pro Patria.

5. pöcshuszár

Hölgyek!
    Ha veszitek a fáradtságot, és elmentek @Terminator linkjeire, akkor a lap alján van 1-1 pdf belinkelve (CRAM / GBAD), ami kicsi jobban körbeírja mindkét légvédelmi megállapodást. A CRAM nagyjából egyértelműen a Skyranger rendszer (ugye ez a Mantis ágyú mobil rendszerének a neve) a 4 országban történő implementálását jelenti.
    A másik egy sokkal érdekesebb ügy.
    Mert a 10 országos GBAD projekt, az tulajdonképen egy közös modern FDC fejlesztését jelenti mind a 10 ország eltérő GBAD rendszere számára.
    Mert ugye a 10 országban vannak NASAMS meg minden mást IS alkalmazó országok.
    Azt gondolom, hogy ebben az esetben is már egy meglévő, működő rendszert fognak továbbfejleszteni, hogy mindenki mindenkivel tudjon mindent csinálni.
    A résztvevő országok ha végignézzük, akkor elég érdekesek. Tüntetőleg nincs benne az USA. Viszont benne vannak az olaszok, az angolok, és a németek.
    3 ilyen nagyágyú nekem azt modatja, hogy MBDA. Méghozzá az az FDC, ami az EMADS-ot is hajtja (sajnos nem tudom, hogy milyen FDC hajthatja a TLVS-t is, ). Na annál van beígérve a full nyitott architektúra, meg hogy tailored.
    Azért is gyanús lehet az ügy, hogy pl. mi nagyon elhatárolódtunk a norvégoktól. És ugye a NASAMS lényegét (és egyben a norvég elemet) pont az FDC adta.
    De most olvastam nemrég, hogy a hollandok is modernizálni akarják a saját NASAMS ütegeiket.

6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

8-10 bentlakásos katonai suli a cél 2030-ig.

7. Mokiengine

Mokiengine Active Member

A pályára irányítás jegyében -nem találtam más topicot - egy kis érdekességet megosztanék.
    Anno az MHSZ-ben a repülőmodellezés és 1:1 repülés támogatása fontos elem volt, így már gyermek korban finoman lehetett megszerettetni a repülést és későbbiekben már igazi (katonai-kereskedelmi) pilóták is születtek így. Ma az MHSZ utódszervezetében - nemrégiben megalakult honvédelmi Sportszövetség - sajnos nem szerepel az RC repülés és 1:1 repülés támogatása stb.....

Íme egy külföldi példa hogyan is kéne ezt itthon csinálni Francia légierő pilótája és egy Francia mentőhelikopter pilótája, aki repülőmodellezéssel kezdte és idáig jutott..... épp velük készül népszerűsítő videóriport

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=59d2871f39076e4f8a2daf8838fad805&oe=5FB9B117

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=010bef6b25f568782f2c30d0c6da791b&oe=5FB8F1E6

https://www.facebook.com/ffaeromode...FI9Fu2vlWknVPUy16Ylwzjinin26aILMA7GidAhMTBRWA

anonim999 likes this.
  8. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Háááát a 0:36 - 0:54 közötti részt én nem raktam volna be vágóképnek sem. Én tényleg nem értem a videó szerkesztőit.... :-( :-( vagy ha az a cél, hogy egy fiatal kiskamasz visítva felröhögjön akkor az sikerült. :-(

Ocses likes this.
  9. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

Csak jelezném itt az idiótákat nem igazán szeretjük.
    Nem tudom mi ebben a videóban a rossz ? Tudod nem az agyatlan katonákra van szükség, az elméleti és fizikai játékos feladatokra is szükség van, ha véletlen oktatásban vagy az élsportban lenne tapasztalatod , lehet nem írnál ilyeneket.

10. Sivatagiróka

így értem mire gondolsz , annyi hogy szerintem a típussal földi támogatási feladatok is elláthatóak , amivel egy olcsó és saját típus állna rendelkezésre , de igazad van képzésre nftc képest gyengusz.

tonyo likes this.
  11. Sivatagiróka

most sikerült :D

tonyo likes this.
  12. Mokiengine

Mokiengine Active Member

:) Királyi többes nélkül jelzem, hogy az idiótákat én sem szeretem :)
    Nem a teljes videóval, hanem a megjelölt résszel van bajom, ami nem a kiképzés módszertanát kritizálja, hanem a képi megjelenítés formáját.
    Ergo hiába van egy jól kigondolt kiképzési - oktatási projekt ha tehetségében megkérdőjelezhető szakember készít egy promó videót.
    A megszólítandó fiatal érdeklődőknek számít, hogy mit és hogyan tálalsz nekik. . . ezt nagyon komolyan kell venni és fel kéne ismerni végre már a jelentőségét.

therob, Tegin and dudi like this.
  13. tonyo

tonyo Well-Known Member

Legalább egy félig meddig "csupasz" Mi-24 es harcértéket nyerünk e vele?

Sivatagiróka likes this.
  14. Sivatagiróka

LMzek 2.0 likes this.
  15. Sivatagiróka

:D
    Értelek ,de képzés része inteligencia felmérés és csapatmunka.
    Ott van csalogatásnak a fiataloknak a lövészet és a szimulátor, most egy tankot nem vezethetnek :D :D

16. dudi

dudi Well-Known Member

De jó...

Sivatagiróka likes this.
  17. Sivatagiróka

Nem találtam föld-levegő rakétát rá, de lézerirányítású bombát írnak, szóval szerintem azért szerintem többet is.
    20mm gépágyú azért az oda tud csatogtatni, persze nem lesz nagy javadalmazás.

18. Sivatagiróka

L-159 re ezeket a fegyvereket írták, azért idővel remélem NG is ráintegrálják.
    "

19. dudi

dudi Well-Known Member

AMRAAM?Majdnem drágább az olyan radar ami ki is tudja szolgálni az AMRAAM-ot mint maga a gép...

tonyo, Anti and fedett_mókus like this.
  20. Sivatagiróka

Kérdés csak Dudi.
    Az AIRBUS SAMOC ezt nem helyettesíti ?? Szóval , hogy ha egy földi 3d radar beméri az ellenséget , akkor csak platform a l-39NG indítja a AMRAAM-ot , de Én személy szerint AGM-65 Maverickre gondoltam ami használható lenne . JTAC nem tudja NG-nek megvilágítani a célpontot?

Ezen oldal megosztása