A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Tata (nehéz), Debrecen/Hódmezővásárhely (közepes) és Szolnok (különleges/könnyű, ejtőernyős, mittudomén) lesz.
Ha ezt a 3 alakulatot fel tudjuk szerelni minőségi technikával, elég emberrel, vállalható fizuval, beszerezzük a légvédelmi technikát, kiképzőgépeket, összes helikoptert, katonai szállítógépeket, esetleg még még némi Gripent, normális drónokat, hidd el, örülni fog itt mindenki.
Ennél nem fussa többre, ez is elég lesz. De ezt 1.7-2%-ből meg kell tudni csinálni, meg is lehet.
Ez egy nem túl nagy, de NATO-szintű haderő lesz és nem fognak Washingtonban/Brüsszelben körberöhögni, mint eddig. A szomszédok előtt lesz respektünk.
Nagyon bízom abban, és ez baromi fontos - mert enélkül semmi nem fog menni - hogy a régi technikával együtt a régi szemléletet/bunkóságot is kidobtuk.
Látom félrebeszélünk, Én azt mondom, hogy Tata soha nem lesz normálisan feltöltve mint egy "vidéki" rész:
Pl.: Apám 450-500k körül keres Győrben míg ugyan az vagy hasonló munka nálunk már csak 280-320k nettó. Remélem érted.
Én nem a felszereltségről beszéltem, hanem arról, hogy Tata megtartása a nagy bezárási hullámok között a 90-es években és a 2000-es évek elején elhibázott döntés volt, mert már akkor látszott, hogy az a terület gazdaságilag jobban fog fejlődni és így a potenciális katonákat az ipar jobban felszívja, ugyan ez a baj az arrabonával is.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Miért rendelték volna meg? Ha minden terv szerint halad, sem szállítják le a megrendelt állományt ‘27 elött. Van 7 évük utánrendelni.

Miért tették volna? Simán lehetett volna egy hosszú távú program, mégsem lett az.

Gyorsan majd reagál a légierö meg a különlegesek. A lövészek meg legyenek táposak, az a dolguk.

Nem tudnak mennyiségben reagálni.

Hogyne lehetne! Ha egy darab helyett 2 darabot gyártasz valamiböl, máris felezed a fejlesztési és az infrastrukturális, eszköz-költségeket.

Azokat már kifizette a magyar állam az adófizetők pénzéből.

500 km-en spórolsz ideális esetben 5 órát. (Amire akkor van szükség, ha a Záhonyban állomásozó dandárodat hirtelen Zegerszegre akarod átrakni.) Nem gyöztél meg.

Mennyi idő alatt ássa be magát valaki egy nagyobb városban szerinted? Ja, pár óráról beszélünk, hogy egy képzett ellenség menetből védekezésbe menjen át és még néhány óra alatt a helyi eszközöket felhasználva már komoly harckocsiárkokat is kiásott a főbb irányokban!

Az attól függ. Lehet a szétkapott infra partizánakció, (ballisztikus) rakéták, loitering munition, whatever eredménye, nem feltétlenül tüzérségé; vagy egy már korábban belött térségben kell áthaladnod. Teljesen mindegy. Annyi a lényeg, hogy akkor a kerekesnek már nincs elönye.

Senki nem fog utakat lőni, max hidakat. A karabahi háborúban Lora tüzérségi rakétával próbálták a lacsini folyósó egyik kulcsonfontosságú hídját telibekapni. Pár méter hijján majdnem sikerült is. Max ilyesmire kell számítani. Szerinted miért a szentesi műszakiak maradtak meg anno a kilencvenes években? Ja, pont azért, hogy ilyen esetben hadihidat is rögtönözzenek helyben!
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Szerintem mindkettötöknek igaza van.
Egyrészt Eger meg (föleg!) Kalocsa jobb választás lett volna munkaerö (és lefedettség) szempontjából, de már mindegy; ugyanakkor meg mindhárom nagy régióba (Dunántúlra is) szükség volna egy-egy (középtávon - nehéz) dandárra.

Bár az is egy valid kérdés, hogy védelmi szempontból a Duna-Tisza közén mi lenne a jobb: Kalocsa vagy valami a Kecskemét-Szolnok-Budapest háromszögben (mondjuk Táborfalva).
Kalocsa-HMVH tengely, mint a Balkán kapuja, vagy valami, ami bevédi Kecsót/Szolnokot és Bp alatt van.

Ez persze (egyelöre?) csak ilyen álom-dilemma.

Ezen már én is gondolkodtam, hogy Tatán ténylegesen is fel fog-e állni a nehézdandár, vagy csak alacsony feltöltöttséggel. (Tulajdonképpen arra jutottam, hogy egyik jelenleg használt laktanya sincs igazán a funkciójának teljesen megfelelő helyen, de a legrosszabb tán a kecskeméti repülőtér.)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Látom félrebeszélünk, Én azt mondom, hogy Tata soha nem lesz normálisan feltöltve mint egy "vidéki" rész:
Pl.: Apám 450-500k körül keres Győrben míg ugyan az vagy hasonló munka nálunk már csak 280-320k nettó. Remélem érted.
Én nem a felszereltségről beszéltem, hanem arról, hogy Tata megtartása a nagy bezárási hullámok között a 90-es években és a 2000-es évek elején elhibázott döntés volt, mert már akkor látszott, hogy az a terület gazdaságilag jobban fog fejlődni és így a potenciális katonákat az ipar jobban felszívja, ugyan ez a baj az arrabonával is.
Amúgy sincs értelme semmilyen komolyabb szárazföldi alakulatot állomásoztatni a Dunántúlon. Semmilyen fenyegetés nincs abból az irányokból!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Kalocsa közelebb van a potenciális ellenségeinkhez :)
A lerohadt laktanyákat is el kell engedni szerintem. Egy tatai diszlokációnak szóba jöhető dandárközpontok Kecskemét vagy Cegléd lehetnek, szigorúan zöldmezősen. Debrecen, Hódmezővásárhely nincs teljesen rendben, mert túl közel van román határhoz, de legalább főirányban vannak!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 905
4 743
113
Megoldás:
Tata= nehéz dd.
Debrecen= közepes dd.
Tata kapja a Leo-t, Pzh-t, Lynxet.
Debrecen nehézből max. Lynxet kap, és majd kap új kerekest, amikor a Btr-ek kifutnak.
Szerintem nem fognak átvariálni semmit, az eddigi beszerzések is sokba kerülnek már.
El tetszett olvasni a híreket? Tata közepes, majd nehéz dandi. Debrecen fejlesztése Tata után kezdődik. A KRDD pedig az usákok hajlandóságán múlik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Emberek, először is gondoljunk bele abba, mi is kell ahhoz, hogy egyáltalán valaki megkísérjen gyorsan betörni az országba. Egy kis politikai eszkaláció és készültség emelés ami nem két nap alatt zajlik le.

Pár óra, Masszív dróncsapásokat egyidőben néhány kerekes zászlóalj lerohanja határmenti dandár laktanyáit (Debrecen és Hódmező), aztán ezzel meg is semmisült a magyar haderő kétharmada (igazából a dróncsapásokkal várnék, hátha a teljes felszerelést meg tudom szerezni sértetlenül)! Utána van idő mozgósítani, akkor már igazából csak a Magyarországot megszálló erőket kell útnak indítani!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 905
4 743
113
Tata mindig is csak a második dandár lesz a sorban (vagy harmadik a kettő közül).
Vajon miért.
Ha érdekel valakit, hogy akkor miért lesz Leo 2, meg Pzh Tatán, javaslom olvasgassa a Z26 neten elérhető programját. ;)
Ja, az nem az, az a debreceni Zrínyi. :eek: Bocs...
A tatait nem találom sehol a neten. :rolleyes:
Tata először talán gépesített lövész dandárrá válik, majd tovább fejlődik. Javíts ki, ha rosszul írtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 144
119 561
113
Pár óra, Masszív dróncsapásokat egyidőben néhány kerekes zászlóalj lerohanja határmenti dandár laktanyáit (Debrecen és Hódmező), aztán ezzel meg is semmisült a magyar haderő kétharmada. Utána van idő mozgósítani, akkor már igazából csak a Magyarországot megszálló erőket kell útnak indítani!
És nincs előtte poltikai viszony romlása meg semmi? Ezt melyik csatorna reggeli matinéjában láttad?
Nincs olyan, hogy puff megtámadlak holnap mert én most azt gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and BJani

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 905
4 743
113
Tata mindig is csak a második dandár lesz a sorban (vagy harmadik a kettő közül).
Vajon miért.
Ha érdekel valakit, hogy akkor miért lesz Leo 2, meg Pzh Tatán, javaslom olvasgassa a Z26 neten elérhető programját. ;)
Ja, az nem az, az a debreceni Zrínyi. :eek: Bocs...
A tatait nem találom sehol a neten. :rolleyes:
Kedveském. Te olvasgattad a Z 2026 teljes költeményét? Amennyiben nem, kérlek ne fantáziálgass.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
A lerohadt laktanyákat is el kell engedni szerintem. Egy tatai diszlokációnak szóba jöhető dandárközpontok Kecskemét vagy Cegléd lehetnek, szigorúan zöldmezősen. Debrecen, Hódmezővásárhely nincs teljesen rendben, mert túl közel van román határhoz, de legalább főirányban vannak!

Megoldaná a dolgot, ha lenne a keleti országrészben (mondjuk Kalocsa) és a nyugatiban is egy-egy nehézdandár. Amiatt is jó volna, mert valszeg a munkaerőhiány miatt viszonylag alacsony feltöltöttségű lenne mindkettő. Csak politikai akarat kell hozzá, mert a 2% elbírná, ugyanis annak a zöme a személyi juttatások és azok terhei, és nem az ügyesen eloszott fejlesztések, amik ráadásul lízingdíjak formájában is realizálódhatnának.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 144
119 561
113
Van kinyomtatva is? Én csak a neten elérhető első verziót ismerem, kíváncsi lennék, miben különböznek!
semmi konkrétum ilyen kis képeskönyvecskék igazából csak az elért eredményeket fényezi és hangzatos szólamokat tesz a jövőre. A toborzó irodákban szokott lenni belőle.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Látom félrebeszélünk, Én azt mondom, hogy Tata soha nem lesz normálisan feltöltve mint egy "vidéki" rész:
Pl.: Apám 450-500k körül keres Győrben míg ugyan az vagy hasonló munka nálunk már csak 280-320k nettó. Remélem érted.
Én nem a felszereltségről beszéltem, hanem arról, hogy Tata megtartása a nagy bezárási hullámok között a 90-es években és a 2000-es évek elején elhibázott döntés volt, mert már akkor látszott, hogy az a terület gazdaságilag jobban fog fejlődni és így a potenciális katonákat az ipar jobban felszívja, ugyan ez a baj az arrabonával is.
És belsős infok alapján mondod ezt.