1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

RWR és LWR miért nincs?

2. Negan

Negan Well-Known Member

Jakérem,néked margaság.A ténylehesen harcoló haderőknek meg meg nem az.Meg akik komoly haderőt fejlesztenek,azoknak sem az-lásd a konaiak lemásolták a BH-t,az AH változatot is.....El lehet menni hozzájuk,és elmagyarázni nékik,hogy milyen fogalmatlan idióták-vagy az is lehet,hogy nem ők azok....

3. krisss

krisss Well-Known Member

Rudinak az a fixa ideálja, hogy amit nem látott a gépeken lefotózva az nincsen.

4. rudi

rudi Well-Known Member

Nem tudom...
    Bizonyára mert nem vettek hozzá.
    Mind az RWR nek, mind az LWR nek vannak jól látható külső szenzorai.
    Ha ezeket nem látod az azt jelenti hogy nincsenek ilyen rendszerek a gépen.
    Ez nem olyan amit el lehet dugni.
    Meséket lehet kitalálni, de én azokból már kinőttem.

5. krisss

krisss Well-Known Member

Vagy nincs rá egyelőre feltéve amíg amúgy teljesen kiképzett állomány sincs és a gépekre jelenleg is rendszereket integrálnak mert új mint a rosseb. De erről @tindalos érdemes megkérdezni ő a helikopter műszaki.
    A múltkor azon sápítoztál, hogy miért nincs ATGM rajta meg nem is lesz meg nem is vettünk meg nem is lesz... Akkor is agyhugykövet kaptam meg most is.

6. rudi

rudi Well-Known Member

Én speciel olyat hogy a H145 ön soha nem lesz ATGM nem mondtam (ha tálász ilyet, nosza, linkeld be)
    Mutass egy olyan H145 őst - bárhol a világon - amelyikre fel van téve RWR vagy LWR...
    Ha nem találsz ilyet (persze te hogy is találnál...elvégre saját bevallásod szerint is "agyhugyköved" van:D:rolleyes:) ne csodálkozz...nincs ilyen.
    Ennek ellenére erre sem mondom hogy soha nem lesz rajta.
    Az viszont biztos hogy ebben a körben nem vettünk hozzá...;)

7. krisss

krisss Well-Known Member

Ahogy mondtam integrálas alatt van elég sok minden és mivel a harckész szint elérése mind a pilótáknak mind a gépeknek mind a műszakiaknak még kb 2 év az, hogy most nincs rajt nagyon nem azt jelenti, hogy nem lesz mire el kell érni a készültséget.

borisz, Centurio, tonyo and 4 others like this.
  8. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

9. krisss

krisss Well-Known Member

Ebben lehet túloztam bevallom, de arra emlékszem, hogy akkor is azt írtam, hogy lesz atgm és be is lesz jelentve előbb utóbb.

honved likes this.
  10. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

A 145M-hez nincs LWR és RWR most az biztos. 225M-hez viszont... Majd persze.
    Mindenki nagyon várja már, hogy ki lehessen beszélni.

11. rudi

rudi Well-Known Member

Igen, tudjuk hogy néhány dologot fejlesztenek (MUM-T) és néhány dolog integrálását tervezik, vagy már hozzá is kedtek.
    Az hogy ezekből mi fog majd felkerülni a magyar gépekre teljesen nyitott kérdés...

Ami tény hogy MOST nincs olyan fénykép amin egy H145 ös RWR és LWR szenzorokkal lenne szerelve.
    Valószínű - szerintem - hogy nem lenne akkora kihívás integrálni ezeket a H145-re mert a Magyar (és az összes többi önvédelmi rendszerrel szerelt) gépeken jelenleg látható Hensoldt AMPS-MLR-nek van RWR-rel és LWR-rel szerelt változata is.
    https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/page-46#post-615275

Nem kell ezt kibeszélni...meg kell venni, fel kell szerelni és akkor mindenki tudni fogja mi van, akinek van szeme.

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem ennek itt is van létjogosultsága.
    Egyrészt ez a magyar vonatkozású dolgoknak a legszéleskörűbb ömlesztőhelye, másrészt ez a rendelet megágyaz az Afganisztáni villámgyors kivonásnak.
    A fő probléma, hogy nem nagyon marad más lehetőségünk, mint a vészhelyzeti kivonás, mivel ha sokáig húzzuk, akkor lassan a mi katonáinknak kell lekapcsolni a villanyt. Szóval egy elég érzékeny helyzet lesz amikor elrendelik a kivonást. És akkor éppen ez alkalommal fog számításba jönni, hogy mi az amit hazahozunk, és mindezt milyen repülőkkel fogjuk megoldani. A rendelet is azt sugallja, hogy maga a kivonás nem biztos, hogy direkt hazaszállítást jelent, hanem fel kell készülni, hogy egy barátságos, de közeli ország területére vonják ki a csapatokat. Onnan meg már a katonák jöhetnek az A319-esekkel. A fegyverek, felszerelések meg szállítógépekkel.
    Nem lehetséges, hogy nem véletlenül a Logisztikai ezred adja a - várhatóan utolsó - kontingenst? Gondolom, hogy már javában megy a csomagolás.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Alig van kint emberünk mióta bezárt az OMLT, meg a PRT szóval nem sok minden van kint. Kontingensünk sincs kint. Szóval nem olyan húzós onnan hazacuccolni.

14. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

És jelenleg még a Mazar-i repteret használhatják az A319-esek?
    Ott a felszerelés mekkora mértékben a sajátunk?

15. AlbaRegia

AlbaRegia Active Member

Vajon mennyire valós szám ez a 250 db kebabos kocsi? Esetleg mire fogjuk őket használni? Ezekkel fogunk missziózni a btr-ek helyett?

16. kamm

kamm Well-Known Member

Hat ha annal jobban vedettek, akkor en nem banom... a kebabosokrol az a hir jarja, hogy arban a BTR szintjen vannak, viszont *elvileg* Stanag L4 vs BTR L2-3, nem...?

17. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

Kebabos kocsi = Maxxpro? vagy mire gondltok

18. krisss

krisss Well-Known Member

Meg a 6 millió éves soft hmwv-k a Balkánon

fedett_mókus likes this.
  19. kamm

kamm Well-Known Member

Jelcinek.

20. szzsolt81

szzsolt81 Well-Known Member

Van olyan újságíró aki a T-72n álló R. Szilárd képe alá azt írta, a z államtitikár uraság az új A4-en.

fonak9 likes this.

Ezen oldal megosztása