A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..." Én azért megnézném mivel lövöldöznek Ukrajnában mindkét oldalon!
 
W

Wilson

Guest
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Nem akarok ebbe a vitába beleszólni de érdekel (persze ha nem akarsz ne válaszolj)így megkérdezem tőled,te hivatásos katona vagy?.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 930
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..." Én azért megnézném mivel lövöldöznek Ukrajnában mindkét oldalon!

Kevered a szezont a fazonnal,erre nem tudok mit írni.Nézd meg, bár Ukrajnában az oroszok nem mint orosz regulári csapatok voltak jelen így nem a saját fegyverzetükkel harcoltak.Ha saját fegyverezttel harcoló oroszokat akarsz nézni kkor nézz afganisztáni,csecsen vagy szíriai képeket és videókat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 930
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Na látod ez a gond,szerinted a katonák álldogálnak egy harcban mint Napóleon katonái Waterloonál(bár Wellington ott is lefektette a sajátjait...).

De a kérdésre a válasz:igen odaállnék.Biztos eltalálnál de ott állnék egy ideig...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Nagyjából 300 méterig érdemes célzott lövést leadni AK rendszerű fegyverrel, mechanikus irányzékkal. Attól nagyobb távolságra, már elég szerencse dolga, hogy eltaláld a célt.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 317
8 046
113
600 méterről el is kell találni az embert.. ha látod egyáltalán :D . Amúgy annak idején úgy emlékszem azt tanították, 1000 méterről is lecsaphat egy kósza lövedék.. de lőttél te már 300 méterre egyszerű AK-val Fitom?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Én azt nem értem ha ennyire okosok vagytok akkor a Honvédség miért nem olvasztja be azt a sok AK/AMD-t meg lőszert szemétre való mind!?
 
W

Wilson

Guest

Nem akarok ebbe a vitába beleszólni de érdekel (persze ha nem akarsz ne válaszolj)így megkérdezem tőled,te hivatásos katona vagy?.Őr ill. felvezető voltam 3 teli tár volt nálunk!

Már mint amikor soros voltál vagy hivatásos katonaként?.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113
Én azt nem értem ha ennyire okosok vagytok akkor a Honvédség miért nem olvasztja be azt a sok AK/AMD-t meg lőszert szemétre való mind!?

Szerintem mi itt, elengedünk téged. Tudod itt többé, kevésbé, szakemberek szólnak hozzá. Még a civil kommentelők is azok bizonyos mértékig, az érdeklődésük és az ebből fakadó szakmai információs kutakodásaik folytán. Így nem írnak teljesen hülyeségeket. Néha tévedünk, de ez elmegy a többi, alapvetően konstruktív hozzászólásaink között.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Na látod ez a gond,szerinted a katonák álldogálnak egy harcban mint Napóleon katonái Waterloonál(bár Wellington ott is lefektette a sajátjait...).

De a kérdésre a válasz:igen odaállnék.Biztos eltalálnál de ott állnék egy ideig...
oot
Szerintem mi itt, elengedünk téged. Tudod itt többé, kevésbé, szakemberek szólnak hozzá. Még a civil kommentelők is azok bizonyos mértékig, az érdeklődésük és az ebből fakadó szakmai információs kutakodásaik folytán. Így nem írnak teljesen hülyeségeket. Néha tévedünk, de ez elmegy a többi, alapvetően konstruktív hozzászólásaink között.
Jól van na.Tényleg meghajlok a sok konstruktív hozzászólás után, csak hát akkor még mindig nem értem hogy ha az a bizonyos 5.56 olyan jó, akkor miért akar az Usa még is 6.8-at?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ez is egy konstuktív hozzáértő hozzá szólás,csak kérdezem:
"Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!
Na látod ez a gond,szerinted a katonák álldogálnak egy harcban........." ????????
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 930
113
Ez is egy konstuktív hozzáértő hozzá szólás,csak kérdezem:
Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!
Na látod ez a gond,szerinted a katonák álldogálnak egy harcban.........

Nem szerintem hanem még avtervezője szerint is.Bár elhiszem,hogy te 2 év őrseggel jobban értesz hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
oot

Jól van na.Tényleg meghajlok a sok konstruktív hozzászólás után, csak hát akkor még mindig nem értem hogy ha az a bizonyos 5.56 olyan jó, akkor miért akar az Usa még is 6.8-at?

Ugyanazért, amire a 7,62 jó, néha viszont sok. Az 5.56 szövetet érve a széttöredezés miatt jóval nagyobb eséllyel okoz halálos vagy mindenképpen harcképtelenné tevő sérülést, ugyanakkor az átütőerő tekintetében jóval alatta marad a 7,62-nek, emiatt jóval kisebb eséllyel üti át a védőfelszerelést. A 7.62 előnye, hogy konvencionális harcban ahol védett ellenfélre lehet számítani, nagy arányban okoz sérülést komoly védőfelszerelést hordó ellenséges erők között is, ellenben a felszerelés nélküli asszimmetrikus hadviselők ellen gyakran túl erős, mert csak áthalad a testen, viszonylag gyorsan gyógyuló sérülést, kisebb roncsolódást hagyva.

A 6.8-ból arra lehet következtetni, hogy az USA szerint az asszimmetrikus vonal elsőbbségének vége és hagyományos háborúra lehet készülni a jövőben, illetve ezt a lőszert belőtték a két űrméret közé. Na meg azon sem kell izzadniuk, hogy a ruszkik fegyvereit használják, mert az égő nekik kicsit na. :D