1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

2. marton

marton Well-Known Member

Köszönöm krisss!
    Elég jó kis cuccnak tűnik.

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Kabát helyett van?

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem,semmi helyett nincs mert eddig nem volt pulóver rendszeresítve mindenkinek.

5. antigonosz

Hogyhogy? Nem volt molinó? Meg volt az a műszálas kardigán is zöld színben a könyökén bocimintás kopóréteg. Jó tudom ez polár. Nekem is volt anno, speciel én nem szerettem, nem csak a kék színe miatt.
    Egyébkén ha már honvédségi pulóver a téma, kb 2000 körül mikor a tiszthelyettesit végeztem láttam egy diákon egy barnásszürke elég vastag pulcsit, a nyakat is jól védte, és a rába minta volt felvarrva rá kopórétegnek könyéken meg itt ott. Biztos hogy nem maszek divat volt, viszont azóta se találkoztam olyan pulcsival. Sajnos nem tudtam megkérdezni honnét szerezte, valszeg valami bennfentes főmufti kölke volt. Valaki nem ismeri azt a darabot véletlenül? Igaz rábából volt minden össze vissza, van is itthon egy két ritkaság a padláson félretéve.

6. krisss

krisss Well-Known Member

Valószínűleg a bocimintás pulcsihihoz mintadarab, csak sok volt a maradék rába anyag.

A polár pulcsi a határhelyzet miatt került most elő nagyobb számban, hogy ne fagyjon be az állomány segge a kerítés mellett.

7. dudi

dudi Well-Known Member

antigonosz

A molinót nagy eufémizmus pulóvernek nevezni.

8. antigonosz

Lehet , bár jobb minőségűnek tűnt és a színe is más volt. Utána lehet nézni ezeknek valahol?

9. marton

marton Well-Known Member

Én a tisztjeim irodájában (amikor nem voltak ott) fotózkodtam egy ilyen pulóverben. :D A zsebe és a könyöke volt mintás.

10. antigonosz

Na akkor mégis csak létezik. Elég ritkaság lehet. Valami ehhez hasonló volt:

11. dudi

dudi Well-Known Member

2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
    http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes

12. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Valami hasonlót akartam írni én is.
    Visszatérve a kötött, boci koptatós pulóverhez, nekem is van olyanom. Hihetetlen vastag pokróc anyagból van. Télire első osztályú laktanyás/őrruha stb lehetne, ha védené a nyakat, meg belehetne tűrni a gatyába. Így se nem igazán meleg, se nem igazán kellemes viselet. Mindenesetre elfér a gyűjteményben, de ez sem az a honvédségi szerelés, amit használnék. Nem is használom.

Jut eszembe, a hétvégén vettem 3000 ft-ért a Decathlonban barna vadászpulóvert (cipzáras polár, leányzó mondta, hogy az néz ki jobban, én meg hallgattam rá. Csak otthon jutott eszembe hogy minden kiegészítőm hozzá zöld, úgyhogy veszek egy olyat is). Kellemes anyagból van nagyon, és relatíve olcsó. Érdemes lenne vele foglalkozni ha engedélyezik.

13. blogen

blogen Well-Known Member

Nem egészen, mert az egyik katona a második világháborús hagyományt követi, amikor is kincstári álcarögzítő sisakháló helyett zsinegből csomóztak sajátot a sisakjukra! Tehát már van visszalépés a VSZ-hez képest is!

https://i.img.ie/jGP.jpg

14. papa11

papa11 New Member

Érdekes de nekünk ilyen volt a tártáska és nem a szimatszatyor.

15. krisss

krisss Well-Known Member

Nem is láttam még sose kincstári álcarögzítő sisakhálót. Olyan tuti nincs rendszerben mióta ezt a céget MH-nak hívják. :D

16. blogen

blogen Well-Known Member

Azért szép, hogy vannak felszerelési tárgyak, amiknek a hiányát a második világháború óta nem sikerült orvosolni. Végül is ennek függvényében már az is valami, hogy oldalzsebes és terepszínű nadrágban vannak!

17. eSeM

eSeM New Member

az ott a híres műbőr tártáska?

18. aquarell

aquarell Well-Known Member

Hagyomànyőrzők ?

19. dudi

dudi Well-Known Member

20. honved

honved Well-Known Member

Gyalázat, hogy még mindig rendszerben van.

Ezen oldal megosztása