1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Jó hogy kiakaszt, hiszen már 3 ezerszer jobb alternatíva került ki ugyaninnen ahonnan ezek, komolyan mondom ha a Bocskai marad változatlan formában, agyérgörcsöt kapok.

2. telak

telak New Member

Hívom a mentőket krisss!

3. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Tessék nézegetni ezt az albumot, úgy látszik frissül:
    https://picasaweb.google.com/115298051584822297760/6303953471323949681#

A polár az elképesztő menő lesz:

Van nekem (illetve részben egy másik fórumtársamnak) fent egy írása a bocskairól, mik lehetnének az alternatívák, ha valakit érdekelne:
    http://combatgear.blog.hu/2016/06/22/mng_egyensapka_avagy_van-e_a_bocskainak_jovoje

Azóta ugyanez a "kolléga" kihozott egy másik formájú bocskai alternatívát.

4. tomsinner

Ezzel még kiegészíteném a képeket, meg az albumot:
    "Vad05 kolléga képeihez még annyit szeretnék hozzátenni - mielőtt net-szerte elkezdenének terjedni a képek, mint "hivatalos csapatpróba fotók" -, hogy volt valakinél egy fényképezőgép és nekiálltak fotózkodni. "

Tehát nem 100% hogy ezek lesznek az új 2015M cuccok, de az irányvonal azért megvan, és nem katasztrofális, ami már önmagában meglepő!

5. emel

emel Well-Known Member

Aminek végül is az anyagai alapjait az őt megelőző kormány rakta le. Ráadásul az a légierőfejlesztési program is hagy maga után kételyeket: A gripen volt-e a jó választás? Nem lehetett volna-e rendes C/D verziókat vásásrolni az átalakított A/B verziók helyett? stb.

Meg ugye idetartozik, hogy Orbánék vitték le a honvédelmi költségvetést 2010 után a rendszerváltozás utáni mélypontra. És amúgy sem csináltak semmit a hadsereggel már hat éve. Persze ebben minden kormány keze benne van, de most jelenleg csak az aktuális kormányra mutogathatunk. Okkal.</blockquote>

Ebben a témában mutogathatunk bármikor bármelyik kormányra teljes joggal, de a Gripen-döntést akkor is az Orbán-kormány hozta meg. Lehet róla véleményt mondani pro és kontra, de hadseregfejlesztés ügyében az utóbbi 25 évben ez volt az egyetlen pozitív, valamilyen fejlődést hozó döntés. Ha az előző kormány gazdálkodta ki hozzá a pénzt, akkor miért nem döntöttek ők róla?! Talán könnyebb volt semmit se dönteni aztán köpködni a másikat?!
    A hadsereggel meg nem "hat éve nem csináltak semmit", hanem 25 éve igenis mindig csináltak valamit, mégpedig leépítették, egyformán és válogatás nélkül mindegyik kúrmány - kivéve a Griff-döntést!!

6. vantsy

vantsy Active Member

Szerintetek lesz a részünkről valami konkrét bejelentés a fejlesztés ügyében a NATO csúcson?

7. honved

honved Well-Known Member

Aminek végül is az anyagai alapjait az őt megelőző kormány rakta le. Ráadásul az a légierőfejlesztési program is hagy maga után kételyeket: A gripen volt-e a jó választás? Nem lehetett volna-e rendes C/D verziókat vásásrolni az átalakított A/B verziók helyett? stb.

Meg ugye idetartozik, hogy Orbánék vitték le a honvédelmi költségvetést 2010 után a rendszerváltozás utáni mélypontra. És amúgy sem csináltak semmit a hadsereggel már hat éve. Persze ebben minden kormány keze benne van, de most jelenleg csak az aktuális kormányra mutogathatunk. Okkal.</blockquote>

Ebben a témában mutogathatunk bármikor bármelyik kormányra teljes joggal, de a Gripen-döntést akkor is az Orbán-kormány hozta meg. Lehet róla véleményt mondani pro és kontra, de hadseregfejlesztés ügyében az utóbbi 25 évben ez volt az egyetlen pozitív, valamilyen fejlődést hozó döntés. Ha az előző kormány gazdálkodta ki hozzá a pénzt, akkor miért nem döntöttek ők róla?! Talán könnyebb volt semmit se dönteni aztán köpködni a másikat?!
    A hadsereggel meg nem "hat éve nem csináltak semmit", hanem 25 éve igenis mindig csináltak valamit, mégpedig leépítették, egyformán és válogatás nélkül mindegyik kúrmány - kivéve a Griff-döntést!!</blockquote>

Valóban, mindenkinek nagy a sara.
    Fejlesztések a rendszerváltás óta, a teljesség igénye nélkül talán ezek voltak, említésre méltók, komolyabb dolgok....

Antall kormány:
    Orosz államadósság terhére 28 db MIG-29 vadászgép.
    BTR-80, BTR-80 A,harcjárművak, úgy 500 db talán...

Horn kormány:
    T-72 harckocsik, Fehéroroszországból, több mint 200 db., nem tudom pontosan mennyit ettünk.
    Mistral légvédelmi rakéták.

Orbán kormány ( 1998-2002. ):
    Gripen harci repülőgépek, 14 db.

Gyurcsány kormány:
    Semmi.

Orbán kormány ( 2010 - )
    MIL helikopterek, 2 db., Finnországból, 3 db, Oroszországból, használtan.

Valamint kisebb dolgok...
    Amerikai segély terhére fejlesztés, a különleges ezrednél történt még ezen időszak alatt.
    Volt még jelentősebb gépjárműbeszerzés Németországból.
    Rádiók Norvégiából.
    Stb...

Amennyiben volt még valami, írja be nyugodtan aki tud ilyesmit, mert nem biztos hogy mindent jól írtam, vagy mindenre emlékezem.

8. tomsinner

Ugyan már! Mostanában lesz az átállás elvileg a személyi felszereléseket illetően. Az 10 évre lefog nullázni mindent! :D

9. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Könnyen lehetséges :(

10. tomsinner

A 2017-es költségvetés fejezeti indoklása tartalmazza a tárca alárendeltjeinek létszámát. A 25 733 fős haderőből a végrehajtó 13 647 fő csak 53 százaléka a teljes létszámnak, a többi 47 százalék a vízfej. Papíron. A valóságban a végrehajtóknál van vagy hétezer fő hiány, a vízfejhez meg hozzá kell adni a HM tulajdonú kht.-k, zrt.-k nyolcezer fölötti létszámát. Valójában húszezer fős vízfej szív el minden forrást a ridegen tartott hét és fél ezres végrehajtó állomány elől.
    http://mno.hu/velemeny/a-magyar-haderoreformok-nem-mukodnek-1350990

11. krisss

krisss Well-Known Member

Nagyon jó cikk.

12. xfotel

xfotel New Member

A hadsereggel meg nem "hat éve nem csináltak semmit", hanem 25 éve igenis mindig csináltak valamit, mégpedig leépítették, egyformán és válogatás nélkül mindegyik kúrmány - kivéve a Griff-döntést!!</blockquote>

Valóban, mindenkinek nagy a sara.
    Fejlesztések a rendszerváltás óta, a teljesség igénye nélkül talán ezek voltak, említésre méltók, komolyabb dolgok....

Antall kormány:
    Orosz államadósság terhére 28 db MIG-29 vadászgép.
    BTR-80, BTR-80 A,harcjárművak, úgy 500 db talán...

Horn kormány:
    T-72 harckocsik, Fehéroroszországból, több mint 200 db., nem tudom pontosan mennyit ettünk.
    Mistral légvédelmi rakéták.

Orbán kormány ( 1998-2002. ):
    Gripen harci repülőgépek, 14 db.

Gyurcsány kormány:
    Semmi.

Orbán kormány ( 2010 - )
    MIL helikopterek, 2 db., Finnországból, 3 db, Oroszországból, használtan.

Valamint kisebb dolgok...
    Amerikai segély terhére fejlesztés, a különleges ezrednél történt még ezen időszak alatt.
    Volt még jelentősebb gépjárműbeszerzés Németországból.
    Rádiók Norvégiából.
    Stb...

Amennyiben volt még valami, írja be nyugodtan aki tud ilyesmit, mert nem biztos hogy mindent jól írtam, vagy mindenre emlékezem.

</blockquote>

meggyesi und gyurcsány 2db kormány

13. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Rába tehergépkocsik

14. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy szerintem az MH szempontjából inkább a NATO csúcs utáni V4 védelemi tárgyalások lesznek a fontosabbak.

15. wolfram

wolfram Well-Known Member

A bocsaki kukába való <b>szerintem</b> és bármiféle fejlesztése értelmetlen. De ez szubjektív persze... Én nagyon utálom.

De, amit fontosabbnak vélek, mégpedig az új ruhával kapcsolatban (bár nekem az újabb képeken eléggé világosnak is tűnik... mert "összárnyalatban" szerintem kb. a Pencott Greenzone-szint lenne ide is, meg úgy univerzálisan bárhová is a megfelelő...): https://picasaweb.google.com/115298051584822297760/6303953471323949681#6304330184568341442

a vállzsebek zöldje ezen verzión. Pont ez bántotta a szemem már a US4CES Transitional-on is pl. ezen a képen:

Bármiféle barnás (coyote brown, "flat dark earth", stb.) jobb lenne ennél a nagy, homogén, négyzet alakú zöld foltnál.

16. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Rába sorozat,
    M ATV,
    Humwe,
    Cougar,
    60-as aknavető,
    Gripenhez bombák, NVG sisak,
    AS 350,
    Drónok:
    http://www.hmei.hu/Documents/PNR_Preview.pdf

Nem olyan kevés ez (ahhoz képest).

Más,
    Tud valaki valamit az új pilótanélküli forgószárnyas felderítő helinkről?
    infó innen:
    http://gyomberbela.blog.hu/2016/05/20/honvedelmi_es_nemzetbiztonsagi_mozaik_ii

17. eSeM

eSeM New Member

sztem nekünk nincs állandóra m-atv, azt csak kint használták

18. tomcat1

Ja,
    még az éven lesz 10 páncélozott terepjárónk és 4 felderítő/vip/oktató gépünk.

19. tomsinner

A bocsaki kukába való <b>szerintem</b> és bármiféle fejlesztése értelmetlen. De ez szubjektív persze... Én nagyon utálom.

</blockquote>

Szerintem meg valamilyen sildes sapka az kell. Állandóan a dzsungelkalapban enni az nagyon hülye gyerekes. Én is utálom a jelenlegi bocskait, de vannak hagyományos sapkaformáink, amik ma is menőek, és némi újragondolással nagyon jó kis fejfedők lehetnének.

20. tomcat1

Ahogy én tudom:OMLT,KMCS
    http://www.honvedelem.hu/cikk/43709_uj_harcjarmuveket_kapott_a_muveleti_tanacsado_csoport
    https://en.wikipedia.org/wiki/Oshkosh_M-ATV
    used by: hungary

illetve:
    Maxx Pro Plus
    https://en.wikipedia.org/wiki/International_MaxxPro
    24db?

Ezen oldal megosztása