1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mik azok játékpuskák?

2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Gyakorló gumikarabély.

3. antigonosz

A szőke haj nem túl jó rejtőszín. Gumikarabély... :)

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom mi olyan vicces nekik mást nem adnék a kezükbe.

5. honved

honved Well-Known Member

http://hvg.hu/itthon/20160713_Oroszok_ujitjak_fel_a_honvedseg_negy_oreg_helikopteret#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

6. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Ezzel együtt jó volna, ha segítenèk-engedèlyeznék a Fulcrumok elpasszolását.

7. szittya88

szittya88 New Member

Igy eladhatatlanok a 29 esek. Ha a alapitottak vólna egy céget a malév
    Létezésekor ahol osszeállitottak volna egy hazai szakember gárdát fosulik kozbeiktatásával és adtak volna ennek a tcégnek 2 db 29 est hogy mokolgassák. Alap dolgokat épitettek volna be mint a szineskijelők itt ott
    A nem teherhordó szerkezetben modern konnyebb anyagok cserélyye vagy épp a teherhordo szerkezeteknél. Tesztelték volna az ujitásokat rendesen és a szolgálatba levo gépeknél ezt alkalmazták volna és
    Nem rohasztják kivonás után talán eladhatok lennének. De igy esélytelen plne hogy a tartalé
    Hajtomuvek már rég eladva

8. honved

honved Well-Known Member

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

9. Panzerfaust

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

</blockquote>

Arra a négyre, talán ötre gondoltam, nem a Jurassicra.
    Azokat múzeumokkal kéne barterezni, cserébe más roncsra ...
    És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.

10. honved

honved Well-Known Member

Ja, talán múzeumokkal kellene próbálkozni ,vagy amerikai magánygyűjtőkkel.

11. phaidros

phaidros Well-Known Member

Gondolom annak, ami megmaradt is jó pár millió forint az értéke, legalábbis hulladékba is többet érhet, mint rohasztani.

12. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ha engem kérdeznének azt mondanám, hogy szedjük össze egy csapatba a régi szakembereket aztán minden gépet (21,22,29) szép lassan újra rep-, majd harcképessé tennének. Ha kell akkor minden alkatrészt ki lehet cserélni.
    Ha ez megvan, akkor be lehet vonni az egyetemek több szempont szerint kiválogatott csapatait, hogy új szakemberi réteg alakuljon ki.
    Ők pedig alakítgatnák, modernizálnák őket, de ezt szittya leírta.
    Na ez az egész MNB alapítványi keretek között pénzelve :)

13. notaricon

notaricon Well-Known Member

Ez sajnos nem lenne ennyire egyszerű. Ezeknek a eszközöknek már nem csak a mechanikai/elektronikai részei kukák, hanem már anyagszerkezeti gondok is jócskán vannak, az idő vasfoga ugye...
    Ha fel akarnád támasztani őket akkor vagy kb80-90%-ban cserélni kellene mindent alkatrészbehozatallal, ami ugye pénzügyi horror kategória, vagy saját gyártás, de itt akkora a hiátus, hogy komplett iparágakat kellene felállítani a szinte semmiből, olyan műszaki-katonai titkokat kellene tudomámnyosan kikutatni, amik már több évtizede léteznek, stb.

rémálom lenne egy ilyen story, ugyanakkor kétségtelen, hogy gyönyörű feladat és csodálatos munka is lenne egyben, de finanszírozhatatlan, az eredménye pedig akkor is csak egy letűnt kor technikai szinvonala lenne (a 29-eseket kivéve)

14. antigonosz

Á, ne is törőd semmivel. Csak közben mikor olvastam felnéztem és megláttam hogy ez a MH lehetséges fejlesztési irányai topic. Remélem gumi tank is van, meg gumi katona.

15. antigonosz

</blockquote>

És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.</blockquote>
    Szerintem még Moszkvának se kellenek, mert már elvitték volna ha igen, biztos beszéltek már róla valamelyik találkozáson. Máshova meg nem lehet eladni, talán a szíreknek ingyért, de azért meg Obi van és társai herélnének ki.

16. antigonosz

Hát amit maximum ki lehetne hozni belőlük az egy egyutas célgép mint a QF-16-ok és talán ellőne rájuk az ellen pár rakétát ami pénzben és készletben fájhat nekik. Netán elrejteni közéjük pár griffet egy tömegesebb támadásnál.

17. notaricon

notaricon Well-Known Member

Hát amit maximum ki lehetne hozni belőlük az egy egyutas célgép mint a QF-16-ok és talán ellőne rájuk az ellen pár rakétát ami pénzben és készletben fájhat nekik. Netán elrejteni közéjük pár griffet egy tömegesebb támadásnál. </blockquote>

Én biztos nem csinálnék kamikazét az értékes, képzett hajózókból. Akkor már inkább automatizálnám a gépeket.

18. antigonosz

A QF -ek automatizáltak mint egy drón. Kb egy üzemképes hajtómű és fél tank benzin kellene még.

19. zeal

zeal Well-Known Member

A 21-esek kozul vagy hatot at kell festeni szurkere. A gyari szamokat at kell utni. (Erre ismerek par jo szakit.) Aztan vegig kell csusztatni a kecskemeti betonon es szolni a svedeknek, hogy mivel hasraszaltak ezert epitsek ujra. Mi olyan nehez ebben? Egyszer mar bejott. :p

20. Panzerfaust

</blockquote>

És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.</blockquote>
    Szerintem még Moszkvának se kellenek, mert már elvitték volna ha igen, biztos beszéltek már róla valamelyik találkozáson. Máshova meg nem lehet eladni, talán a szíreknek ingyért, de azért meg Obi van és társai herélnének ki.
    </blockquote>

Jó összegért (piaci ár alatt) mindent el lehet adni. És azt is figyelembe kell venni hogy ez "némileg" elavult technika. Korlátozásokkal. Megnéztem anno Hendéék hirdetését, mennyiért adnák a gépeket, és azt gondolom eléggé túlárazták.
    A hajtóművek, fegyverek hamar elmentek, a többi ugyanúgy fog járni mint a keletnémet Mi-24-esek, bontó, nem kis zsozsóért, amit nekünk adófizetőknek kell állni.
    Tisztára megérte, nemde ?
    Moszkvának persze hogy nem kell, annyi van nekik kivonva mint a szemét, ráadásul jobb változatok.
    Egyébként ha semmi nem megy, van az országban elég körforgalom, odabiggyeszteni a nagyobbak közepére egyet aztán kalap :)))

Ezen oldal megosztása