A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Ezzel együtt jó volna, ha segítenèk-engedèlyeznék a Fulcrumok elpasszolását.

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

</blockquote>

Arra a négyre, talán ötre gondoltam, nem a Jurassicra.
Azokat múzeumokkal kéne barterezni, cserébe más roncsra ...
És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Gondolom annak, ami megmaradt is jó pár millió forint az értéke, legalábbis hulladékba is többet érhet, mint rohasztani.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha engem kérdeznének azt mondanám, hogy szedjük össze egy csapatba a régi szakembereket aztán minden gépet (21,22,29) szép lassan újra rep-, majd harcképessé tennének. Ha kell akkor minden alkatrészt ki lehet cserélni.
Ha ez megvan, akkor be lehet vonni az egyetemek több szempont szerint kiválogatott csapatait, hogy új szakemberi réteg alakuljon ki.
Ők pedig alakítgatnák, modernizálnák őket, de ezt szittya leírta.
Na ez az egész MNB alapítványi keretek között pénzelve :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Ha engem kérdeznének azt mondanám, hogy szedjük össze egy csapatba a régi szakembereket aztán minden gépet (21,22,29) szép lassan újra rep-, majd harcképessé tennének. Ha kell akkor minden alkatrészt ki lehet cserélni.
Ha ez megvan, akkor be lehet vonni az egyetemek több szempont szerint kiválogatott csapatait, hogy új szakemberi réteg alakuljon ki.
Ők pedig alakítgatnák, modernizálnák őket, de ezt szittya leírta.
Na ez az egész MNB alapítványi keretek között pénzelve :)

Ez sajnos nem lenne ennyire egyszerű. Ezeknek a eszközöknek már nem csak a mechanikai/elektronikai részei kukák, hanem már anyagszerkezeti gondok is jócskán vannak, az idő vasfoga ugye...
Ha fel akarnád támasztani őket akkor vagy kb80-90%-ban cserélni kellene mindent alkatrészbehozatallal, ami ugye pénzügyi horror kategória, vagy saját gyártás, de itt akkora a hiátus, hogy komplett iparágakat kellene felállítani a szinte semmiből, olyan műszaki-katonai titkokat kellene tudomámnyosan kikutatni, amik már több évtizede léteznek, stb.

rémálom lenne egy ilyen story, ugyanakkor kétségtelen, hogy gyönyörű feladat és csodálatos munka is lenne egyben, de finanszírozhatatlan, az eredménye pedig akkor is csak egy letűnt kor technikai szinvonala lenne (a 29-eseket kivéve)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
Nem tudom mi olyan vicces nekik mást nem adnék a kezükbe.
Á, ne is törőd semmivel. Csak közben mikor olvastam felnéztem és megláttam hogy ez a MH lehetséges fejlesztési irányai topic. Remélem gumi tank is van, meg gumi katona.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
<blockquote rel="honved"><blockquote rel="Panzerfaust">Ezzel együtt jó volna, ha segítenèk-engedèlyeznék a Fulcrumok elpasszolását.

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

</blockquote>

Arra a négyre, talán ötre gondoltam, nem a Jurassicra.
Azokat múzeumokkal kéne barterezni, cserébe más roncsra ...
És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.</blockquote>
Szerintem még Moszkvának se kellenek, mert már elvitték volna ha igen, biztos beszéltek már róla valamelyik találkozáson. Máshova meg nem lehet eladni, talán a szíreknek ingyért, de azért meg Obi van és társai herélnének ki.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
Ha engem kérdeznének azt mondanám, hogy szedjük össze egy csapatba a régi szakembereket aztán minden gépet (21,22,29) szép lassan újra rep-, majd harcképessé tennének. Ha kell akkor minden alkatrészt ki lehet cserélni.
Ha ez megvan, akkor be lehet vonni az egyetemek több szempont szerint kiválogatott csapatait, hogy új szakemberi réteg alakuljon ki.
Ők pedig alakítgatnák, modernizálnák őket, de ezt szittya leírta.
Na ez az egész MNB alapítványi keretek között pénzelve :)

Hát amit maximum ki lehetne hozni belőlük az egy egyutas célgép mint a QF-16-ok és talán ellőne rájuk az ellen pár rakétát ami pénzben és készletben fájhat nekik. Netán elrejteni közéjük pár griffet egy tömegesebb támadásnál.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
<blockquote rel="silurusglanis">Ha engem kérdeznének azt mondanám, hogy szedjük össze egy csapatba a régi szakembereket aztán minden gépet (21,22,29) szép lassan újra rep-, majd harcképessé tennének. Ha kell akkor minden alkatrészt ki lehet cserélni.
Ha ez megvan, akkor be lehet vonni az egyetemek több szempont szerint kiválogatott csapatait, hogy új szakemberi réteg alakuljon ki.
Ők pedig alakítgatnák, modernizálnák őket, de ezt szittya leírta.
Na ez az egész MNB alapítványi keretek között pénzelve :)

Hát amit maximum ki lehetne hozni belőlük az egy egyutas célgép mint a QF-16-ok és talán ellőne rájuk az ellen pár rakétát ami pénzben és készletben fájhat nekik. Netán elrejteni közéjük pár griffet egy tömegesebb támadásnál. </blockquote>

Én biztos nem csinálnék kamikazét az értékes, képzett hajózókból. Akkor már inkább automatizálnám a gépeket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
A QF -ek automatizáltak mint egy drón. Kb egy üzemképes hajtómű és fél tank benzin kellene még.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A 21-esek kozul vagy hatot at kell festeni szurkere. A gyari szamokat at kell utni. (Erre ismerek par jo szakit.) Aztan vegig kell csusztatni a kecskemeti betonon es szolni a svedeknek, hogy mivel hasraszaltak ezert epitsek ujra. Mi olyan nehez ebben? Egyszer mar bejott. :p
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="honved"><blockquote rel="Panzerfaust">Ezzel együtt jó volna, ha segítenèk-engedèlyeznék a Fulcrumok elpasszolását.

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

</blockquote>

Arra a négyre, talán ötre gondoltam, nem a Jurassicra.
Azokat múzeumokkal kéne barterezni, cserébe más roncsra ...
És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.</blockquote>
Szerintem még Moszkvának se kellenek, mert már elvitték volna ha igen, biztos beszéltek már róla valamelyik találkozáson. Máshova meg nem lehet eladni, talán a szíreknek ingyért, de azért meg Obi van és társai herélnének ki.
</blockquote>

Jó összegért (piaci ár alatt) mindent el lehet adni. És azt is figyelembe kell venni hogy ez "némileg" elavult technika. Korlátozásokkal. Megnéztem anno Hendéék hirdetését, mennyiért adnák a gépeket, és azt gondolom eléggé túlárazták.
A hajtóművek, fegyverek hamar elmentek, a többi ugyanúgy fog járni mint a keletnémet Mi-24-esek, bontó, nem kis zsozsóért, amit nekünk adófizetőknek kell állni.
Tisztára megérte, nemde ?
Moszkvának persze hogy nem kell, annyi van nekik kivonva mint a szemét, ráadásul jobb változatok.
Egyébként ha semmi nem megy, van az országban elég körforgalom, odabiggyeszteni a nagyobbak közepére egyet aztán kalap :)))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="honved"><blockquote rel="Panzerfaust">Ezzel együtt jó volna, ha segítenèk-engedèlyeznék a Fulcrumok elpasszolását.

Talán 4 gép van még, ami repülőképes lehet, vagy azzá lehet tenni. De a többi ? Még alkatrésznek se....

</blockquote>

Arra a négyre, talán ötre gondoltam, nem a Jurassicra.
Azokat múzeumokkal kéne barterezni, cserébe más roncsra ...
És még ott vannak a 21-esek, Szuhojok ... De valószínű még ilyen célra se kellenek, tele a térség repképtelen szovjet gépekkel.</blockquote>
Szerintem még Moszkvának se kellenek, mert már elvitték volna ha igen, biztos beszéltek már róla valamelyik találkozáson. Máshova meg nem lehet eladni, talán a szíreknek ingyért, de azért meg Obi van és társai herélnének ki.
</blockquote>

Jó összegért (piaci ár alatt) mindent el lehet adni. És azt is figyelembe kell venni hogy ez "némileg" elavult technika. Korlátozásokkal. Megnéztem anno Hendéék hirdetését, mennyiért adnák a gépeket, és azt gondolom eléggé túlárazták.
A hajtóművek, fegyverek hamar elmentek, a többi ugyanúgy fog járni mint a keletnémet Mi-24-esek, bontó, nem kis zsozsóért, amit nekünk adófizetőknek kell állni.
Tisztára megérte, nemde ?
Moszkvának persze hogy nem kell, annyi van nekik kivonva mint a szemét, ráadásul jobb változatok.
Egyébként ha semmi nem megy, van az országban elég körforgalom, odabiggyeszteni a nagyobbak közepére egyet aztán kalap :)))</blockquote>

Igen, még ez a verzió is gazdaságos megoldás, csak 10 évente le kell festeni. Az oroszokon kívül szvsz másnak nem lehet eladni, mert Moszkva stoppol. Ilyen kevés "kilométert futott alvázaik" lehet nem állnak nekik a pálya szélén. De nem valószínű ez sem, mert Mig-29-re nincs nagy megrendelés világviszonylatban, még full újra sem. Amúgy is legalább 10 évvel ezelőtt kellett volna ezen gondolkodni. Esetleg ingyen nekiadhatjuk a szerbeknek, némi gazdasági előnyért cserébe. A lengyel-bolgárt megtorpedózná Putyin mivel Nato országok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Épp vonaton utazom. Direkt figyeltem az elmúlt húsz percben és így eso után is vagy húsz százalékban passzentos a külvárosi/vidéki kornyezetben ez a barna.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@dudi volt már szerencséd az új egyenruhához ? ? Mert kivülről megjegyzem , használható csomagnak tünik ,de sosem a külsőség számit persze.