1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Beat it fedezte fel a CGB-on:
    "Beat it! 2016.07.17. 14:06:07
    Na ezt csemegézzétek ki:
    honvedelmibeszerzes.kormany.hu/download/0/88/71000/szerzodit_87002_16-72_038.pdf
    6700 darab kalap, 12.0000 darab nadrág és 12.000 darab zubbony. 15M - ez tehát az új. Ennyit az építő javaslatok felhasználásáról... :D Hogyan veszik figyelembe a próbázó csapatok javaslatait, ha közben 12 ezret legyártanak?
    Gondolom két váltással kap mindenki, ezért van feleannyi kalap a csomagban. Az egységár viszont kicsit soknak tűnik: bruttó 30 ezer egy nadrág??? 7.500 a kalapért? Mikor egy eredeti boonie-t az ember kb 2.000-ért megvesz a boltban... "

2. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Lehet hogy a speciális anyag megdrágítja (tűzálló) , de inkább a szokásos hadiipari túlszámlázás lesz ez is.
    Anno a honvédségi esővédő ruhát 11 ezerért vettem, a Honvédség hivatalosan 25 ezerért szerezte be.

3. krisss

krisss Well-Known Member

A térkép nem aktuális szerintem semmiképpen. Veszprém és pápa is még mindig aktív és az is marad, a létszám viszont majdnem stimmel bár nem annyi a hivatalos.

4. honved

honved Well-Known Member

Lehet hogy a speciális anyag megdrágítja (tűzálló) , de inkább a szokásos hadiipari túlszámlázás lesz ez is.
    Anno a honvédségi esővédő ruhát 11 ezerért vettem, a Honvédség hivatalosan 25 ezerért szerezte be. </blockquote>

Nem tudom hogy működik az állami szférában, de a cég, ahol dolgozom, mindent drágábban tud beszerezni, mint egy magánember, ugyanabból a termékből. Hallottam mindezt, egy beszerzésen dolgozótól. Amiért is mindenről, még egy ajtókilincsről is árajánlatot kérnek először, utána szerzik be.

5. honved

honved Well-Known Member

MI-24 ?????

http://mno.hu/belfold/megosztott-honvedelmi-tarca-1352211

6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

A közbeszerzés magyar módja igencsak drága mulatság, mindegy hogy ki és mit szerez be. Ez Magyarország. Sok minden fordítva működik, mint ahogyan normális lenne.

7. honved

honved Well-Known Member

Nem biztos, hogy csak a közbeszerzés, mert én a versenyszférában dolgozom. Jól tudom hogy a magánszemélyek esetében ,az energia, áram, gáz, más áron van, mint egy vállalkozás estében ? Cégnek drágább. Erre, illetve ilyesmikre gondoltam, mikor az egyenruhaárak kapcsán írtam, az előbb.

8. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Augusztus 1-től még nehezebb lesz beszerezni.

9. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ezeknek a "felcsatolható" térdvédőknek van értelmük? Én ahány képet láttam "élesben", mindegyiken el-le volt csúszva néhány emberen... Használt már innen valaki ilyet? Dudi?
    Nem lenne sokkal jobb a nadrág térdén helyet kialakítani neki és behelyezhetőset használni, ha kell, mint a Crye-nél is:

Valaki már írta azt hiszem, de ezt én sem értem... Ha nem a rip-stop-os anyagot tervezik véglegesnek, akkor miért azzal tesztelnek?

A második képen lévő "környezetben" nagyon is jónak tűnik a rejtőképessége, de továbbra is tartom, hogy lehetne sötétebb árnyalatú egy kicsit...

Ha helyesen értelmezem a képeket, akkor ez az "eredeti":

És elvileg ez lesz az a bizonyos "világosabb", rendszeresítendő verzió:

Ez még elmegy talán, de ha tényleg kitalálnak valami fullsivatagi rikítóan világos árnyalatot, akkor menjenek a picsába!

10. dudi

dudi Well-Known Member

Igen van értelme és ha lecsúszva láttad az valószínűleg direkt volt.

11. honved

honved Well-Known Member

Térdvédő fontos felszerelése volt egykoron a német ejtőernyős vadászoknak is, legalábbis róluk készült világháborús fotókon sokszor feltűnik.
    Szárazföldi katonáknak minek, ezt válaszolja meg az, aki használt ilyet.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Bundesarchiv_Bild_101I-527-2348-21%2C_Kreta%2C_Fallschirmj%C3%A4ger_vor_Start_mit_Ju_52.jpg

12. dudi

dudi Well-Known Member

honved

Azért,hogy ne fájjon a térded ha sokat kell térdelni.

13. honved

honved Well-Known Member

Persze, én is gondoltam hogy védelmi funkciója van a testen. :)

14. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

<b>Beállt katonának Novák Előd</b>
    http://hirtv.hu/ahirtvhirei/beallt-katonanak-novak-1352458

15. phaidros

phaidros Well-Known Member

Tegnap azon gondolkodtam, hogy ez a hír vajon melyik témakörbe illene...

16. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ez amolyan Kantinos...

17. torsen

torsen Well-Known Member

Miért??? A magyar haderő lehetséges fejlesztési iránya! :)

18. kaktusz

:D Na persze... Ha ez fejlesztés :p

19. kaktusz

http://www.origo.hu/itthon/20160719-f-16-os-vadaszgepek-huztak-at-a-fovaros-felett-nato-kikepzes-kezdodott-papan.html

A kép alatt: "A Szuhojok utódai: Martin-Lockheed F-16 vadászgép. Ilyet láttak hétfő délután Budapest felett"
    :D

20. kaktusz

Esküszöm a 15 éves keresztlányom jobbat írt volna

Ezen oldal megosztása