1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

2. phaidros

phaidros Well-Known Member

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Deszantosoknak sem?

4. dudi

dudi Well-Known Member

silurusglanis

Nem.A romboló puska nem arra való,mint egy karabély,hogy a deszant után 2 másodperccel tüzelj vele.

5. wolfram

wolfram Well-Known Member

A mérete-tömege és a "csípőből tüzelési" lehetőség miatt komoly testpáncéllal szerelt ellenséges élőerő ellen én el tudnám képzelni, a karabélyok és DMR puskák (tehát nem kifejezetten mesterlövész és rombolócélra) mellett, akkor, ha már a karabély és puskalőszerek kevesek lennének, de ezen alkalmazási mód szükségessége még eléggé a jövő zenéje (tehát kissé korát megelőzőnek tűnik a cucc). Na meg így az öt lőszeres tár helyett is elkelne a 10-es. Nem is értem, miért ötöst csináltak hozzá...

6. dudi

dudi Well-Known Member

Teljesen hülyeség az ilyen felhasználási mód.

7. wolfram

wolfram Well-Known Member

Jelenleg az. Na de 20-30 év múlva? Ha esetleg bizonyos országok sima gyalogosai is olyan védő"ruhával" lesznek felszerelve (tehát nem csak kerámialapok a törzsön, mint ma), amit a 7.62x51, vagy 7.62x54R AP sem visz át?

8. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor sem egy tizenkilós csak egyes lövés leadására alkalmas kis tárkapacitású(a 10 is kevés)öntöltő puska lesz a megoldás.

9. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

<i>"Teljesen hülyeség az ilyen felhasználási mód."</i>

Ezzel én nem értek egyet. A legtöbb mai DMR a Level IV-s páncélt csak speckó lőszerrel lövi át. Mindenképpen növelni kellene a tűzerőt a DMR fegyverek terén.

Én szerintem a Gepárd úgy lenne hasznos, ha a 12.7 mm-s lőszerek helyet a .338-s Lapua Magnumot használná.
    Abból simán elférne 10-is egy tárban és a fegyver tömege is alacsonyabb lenne.
    A tűzereje is megfelelő lenne, hiszen a sima "mezei" .338-s Lapua Magnum 1000 méterről is átlövi a NATO Level IV-s testpáncélt. Ez azért nem mindegy szerintem....

10. fip7

fip7 Well-Known Member

A lőszer méreteket hasonlítsátok össze:
    Link: https://americancommondefencereview.files.wordpress.com/2011/01/keppeler-ks-v-sniper-rifle-in-338-lapua-magnum.jpg

11. xfotel

xfotel New Member

VBIED ellen véd?

12. dudi

dudi Well-Known Member

Jah csak a .338 Lapua Magnumot pocséklás nem precíziós puskából kilőni olyan mintha nem réz hanem arany köpenyesek lennének a lövedékek.A Hiúz ezen kívül nem DMR fegyver.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

Amit állítasz az jelenleg igaz, mert:
    1. A .338 Lapua Magnum-ot kifejezetten csak precíziós lövéshez gyártják. <b>Jelenleg</b>. Ennek megfelelő az ára is.
    De biztos vagyok benne, hogy lehet belőle kevésbé precíz, olcsó változatot is készíteni és nagy sorozatban gyártani.
    (Lásd. 12.7 mm-s géppuska lőszer vs. mesterlövész lőszer. Ugyan az a kaliber teljesen más ár.)
    2. Jelenleg a HIÚZ nem DMR fegyver.
    De ha kalibert váltanának az súlycsökkenéssel járna, és nőne a szállítható lőszertömeg is. Így lenne belőle DMR fegyver.

14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Őszintén én harctéri internettel látnám el elsőként a csapatokat.
    De ha már kézifegyverekről álmodozunk, miért nem egy OICW? Európában, sőt a NATO-ban mi lennénk az elsők:))

15. Luthero

Luthero Well-Known Member

Azért ez a kézifegyvergyártás nem egy olyan bonyolult dolog simán meg tudnánk csinálni. Csak egy nagyobb összeszerelő műhely kell (150-200 fő). A speciális forgácsolás és öntési ...stb munkákra bérmunkában kis és közepes vállalkozások simán elvégzi.

Kel-Tec Factory Tour (April 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=qFjVBzC2er0

Én egy alföldi kis városban élek, az elmúlt hetekben kelet számomra az otthoni műhelyembe egy két speciális alkatrészt, szétnéztem nálunk a városban és elcsodálkoztam hogy milyen gépparkkal rendelkezdő üzemek vannak . Lézeres lemezvágó gépből hármat is találtam.

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

pus 16 hüvelykes csővel, 30 lőszeres tárral, mechanikus irányzékkal, félautomata (civil) (a kivételekhez lábjegyzetes magyarázat) Ár USD-ban (amerikai kiskereskedelmi)
    FN SCAR-L 2498,89 a
    MR556 (HK416) 2948 a
    ACR 1699,99a
    Sig 516 1570-1619 a
    ARX-100 (ARX-160) 1950 c
    Cz 805 Bren S1[29] 1878,49 a
    FN-15 (M4) 1028,29 a
    Colt LE6920 (M4) 999 b
    Sig M400 (M4) 1079,89-1149,99 a
    Norinco CQ-A (M4) 699 CAD d [30]

Az AMMSZ meg gyakorlatilag a nullához közelít árban. Annyira viszont nem rossz fegyver. Ha a sok terroristának megfelel akkor ár/érték arányban talán nekünk is. Főleg hogy ki tudja meddig lesz nato, megvesszük a drága fegyót aztán 10 év és konyec. Nekem mint mozgósítható ágyútölteléknek meg sehogy se áll majd kézre az M-16 , vagy a többi műanyag puska.
    Nem 5-10000 fegyvert kell venni ha vesznek hanem 60-80000-et lásd a horvátokat anno. Ők a lakossághoz képest mennyit is vettek konkrétan?
    Az öreg Überhel pár éve még szerkesztett meg hatástalanított ha jól emlékszem fegyvereket. Amúgy is nagy fegyvermániások, de inkább a feketelőporos lövészet, vadászat terén.
    ceginfo.hu/ceg/fal-szolgaltato-gyarto-es-kereskedelmi-kft-2042972.html

17. Star Trek

Star Trek New Member

Ma láttatok az M1 híradóját?Benkő Tibor, és Kövér László Brazília Társaikkal beszélgettek.

Remélem nem csak az Olimpia miatt volt kint Benkő hanem ,hogy megnézzen egy két érdekes Brazil terméket esetleg árajánlatot kérjen rájuk.

18. krisss

krisss Well-Known Member

Brazíliában mit gyártanak amit érdemes lenne megnézni?

19. Star Trek

Star Trek New Member

A-29 Super Tucano ez elvileg levegőben is van egy hasonló kategória...

Embraer KC-390

VBTP-MR

20. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

https://en.wikipedia.org/wiki/VBTP-MR_Guarani

https://en.wikipedia.org/wiki/Astros_II_MLRS

Ezen oldal megosztása