A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Csákvárt már elnyelte a föld, Mezőkövesdet most nyeli. Kunmadaras betonja is romokban hever.

Kunmadarason a pálya jó, de a gurulóutakból van olyan, ami bűnrossz. A szovjetek a pályát és néhány gurulóutat pár évvel a kivonás előtt egy NSzK céggel(!) amerikai technológiával újították fel. Akkor még hosszútávra terveztek.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Azért egy szegedi Gripen felszállást megnéznék. 1185 m x 30 m aszfaltos pályánk van, tömeggel kapcsolatos infó nincs. Ilyen orrmotoros kis gépek vannak rajta :D
2015 Turku Airshow - 500 m-en belül megállt!
A teherbírása 20 tonna. Amúgy egy Gripen leszállást én is megnéznék. Láttam már leszállni Szegeden sok mindent - jó lenne egyszer egy Gripen is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Brutális kêpeket láttam dilettációkról az elmorzsolódott beton téglalapok közt a Panoramion. Akkor nyilván ezek voltak a felújítatlan gurulóutak...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
2015 Turku Airshow - 500 m-en belül megállt!
A teherbírása 20 tonna. Amúgy egy Gripen leszállást én is megnéznék. Láttam már leszállni Szegeden sok mindent - jó lenne egyszer egy Gripen is.
RIAT-on mindig közönségsiker ahogy a pálya felénél lévő összekötő guruló úton(szépmagyarul, nem tudom mi a szakkifejezés) kifordul leszállás után. A többiek mindig túlfutnak rajta. (kivéve a Rafale)
 
M

molnibalage

Guest
1. Lacháza egy élő reptér, kisgépekkel, légiforgalommal. A Trabant felújítva is Trabant marad, ez nem érv.
Rudi erre már válaszolt...

2. Ki mondta, hogy senki sem venné meg? Pláne dinamikusan növekvő gazdaság mellett, gyorsan fejlődő várossal?
Az ugyen megvan, hogy az érveléstechnika alapja sincs meg? Ez nem bizonyítás...

Akkor miért nem F-15E-t vettünk?
Ezt a hülyeséget most komolyan kérded...?

Prezentálni tudom, a Top Gun 1989-es első számát, ha kell... de a honvédelmi érdeklődésem még azt is megelőzi 3-4 évvel.
Ez most komoly? Ez érv..?

És még válaszolhatnék kiterjedt részletességgel a felvetéseidre, de az a helyzet, hogy egy nap nekem is 24 órából áll, különösen nem a hétvégéimet nem szeretném meddő vitára pazarolni.
Oh ,persze. AO kommentje meg egy pillanatra se zavarjon meg.


A másik az, hogy a jelenben gondolkozol, arra nem gondolsz, hogy mi lesz 5-10 éven belül. Hogy a szlovákoknak éppen mijük van vagy nincs, az a jelen állapotot tükrözi, csakúgy, mint az a tény, hogy a copperhead 20 km-t tud. De már most vannak GPS és lézer/infra/akármi vezérlésű MRLS rakéták a piacon. A fejlődés állandó és dinamikus.
Ennyi erővel halálcsillagot is feltételezhetnék.

Én azt látom, hogy teljesen járatlan vagy témában, sületlenségeket hordasz összevissza..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Mikor voltak otthon?

Amúgy szerintem nem ördögtől való egy második gripen alakulat, de csak egy másik reptéren.

Hát, szerintem nagyon nagy baromság addig beszerezni egy második századnyi gépet, amíg a mostaniak sincsenek megfelelően felszerelve. Viszont abban egyetértek, hogy ha egy második századot is veszünk (egyébként szerintem két századnyi gépre lenne szükségünk, ami kb. 30 darab lenne, de csak azután, ha már a katonák személyi felszerelését, a tüzérséget, légvédelmet rendbe tettük, vannak korszerű IFV-ink, stb.), azokat tényleg egy másik reptérre kéne telepíteni. Két reptéren két század. Egy reptéren telepítve a teljes légierőnk nagyon sebezhető...

A NAMS azért nem jó, mert a jenkik akkor blokkolnák, amikor kedvük van, azt meg kétlem, hogy mi fel tudnánk/akarnánk törni a szoftverjét, főleg mivel elvileg a Gripenhez kapott rakétákat sem bízták ránk.

Ez a blokkolás-téma jelenleg nem több, mint legenda. Bizonyíték semmi rá. És a Gripeneink esetében is csak az AIM-120 kérdőjeles, Az AIM-9 és az AGM-65 esetén még csak szóba sem került ilyesmi. NASAMS-be meg elvileg mehet majd IRIS-T, meg Meteor is.



Ezt most komolyból írtad?

Komoylan kérdezem.

Irán ugye a forradalom előtt jól bevásárolta magát jenki technikával, de miután rosszban lettek, még egy csavart sem kaptak hozzá - a kontrákat most hagyjuk - sőt, inkább felfegyverezték ellenül Irakot.



Ez nem Zs kategóriájú komment.

Kevésbé valószínű ellenünk egy uruguayi katonai agresszió, mint mondjuk egy román (vagy egy amerikai)

Szerinted a jenkik hagynák, hogy mi a román F16-osokat lövöldözgessük, akár Debrecen vagy Szolnok fölött is?

Inkább a görög-török konfliktus(oka)t kéne megnézni. Tudomásom szerint abba sem szóltak bele a jenkik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Márpedig Pápa esetén ez lenne a helyzet. (arról még nem is beszélve, hogy az Sz-300 rendszereik eleve lehetetlenné tennék a működést Pápáról, max. csak nagyon alacsonyan repülve tudnánk operálni. )

Milyen Sz-300 rendszerek? A szlovákokéra gondolsz? Arra az egy ütegre, ami valószínűleg már rég üzemképtelen? Kb, mint a MiG-29-eseik (3 gépük tud repülni állítólag, legalábbis úgy 2 éve még ez volt a helyzet).


Annak csak annyi célja volt, hogy fogyjanak a Tomahawk-ok, nem az, hogy valóban kárt is tegyenek a szír reptérben (szinte az összes mellément).

"szinte az összes mellément"

He? Talán nem ugyanazokat a műholdképeket láttuk? Vagy megkajáltad a propagandakamut?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ide még nem linkelték, úgyhogy beteszem én. Vannak már "terepes" fotók a 2015M gyakorló + zöld kiegészítők kombinációjával. Elégedett vagyok nagyon ezzel a vonallal. Ezen a vidéken egyértelműen látszik, hogy barnával, vagy multi-mintás cuccokkal teleaggatva magukat már nagyon terepidegen lenne a szín. Lásd a leghátsó katonát, a zöld meg nem csak jó, de meg is töri a világosbarna masszává összefolyó emberi alakot, ezért nehezíti a szemmel való észlelésüket. Ez Koszovó, de Magyarországon is ilyenek a színek.
kep.php

http://www.honvedelem.hu/cikk/63922_kitelepulesi_gyakorlaton_a_kfor_harcaszati_tartalek_zaszloalj
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Ide még nem linkelték, úgyhogy beteszem én. Vannak már "terepes" fotók a 2015M gyakorló + zöld kiegészítők kombinációjával. Elégedett vagyok nagyon ezzel a vonallal. Ezen a vidéken egyértelműen látszik, hogy barnával, vagy multi-mintás cuccokkal teleaggatva magukat már nagyon terepidegen lenne a szín. Lásd a leghátsó katonát, a zöld meg nem csak jó, de meg is töri a világosbarna masszává összefolyó emberi alakot, ezért nehezíti a szemmel való észlelésüket. Ez Koszovó, de Magyarországon is ilyenek a színek.
kep.php

http://www.honvedelem.hu/cikk/63922_kitelepulesi_gyakorlaton_a_kfor_harcaszati_tartalek_zaszloalj

Hivatalosan coyote brown kiegészítők lesznek csak azokra nincs pénz.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
2015 Turku Airshow - 500 m-en belül megállt!
A teherbírása 20 tonna. Amúgy egy Gripen leszállást én is megnéznék. Láttam már leszállni Szegeden sok mindent - jó lenne egyszer egy Gripen is.
Oké, de utána feltankolva, harcászatilag felaggatva fel is tudna-e szállni?
 
T

Törölt tag 1586

Guest