1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ja, amit még akartam, Jociék tesztelgetik az Arsenal Stryk-ot. Ez azért jó, mert neki ugye Glock van "rendszeresítve", szóval lesz összehasonlítási alapjuk.

therob, Luthero and krisss like this.
  2. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

:D Pont úg néz ki mint a humor topicba rendszeresen betett országokat ábrázoló golyók, pláne így napszemüvegben. Én nem is tudom hogy bírtuk ki annak idején a sorkatonaságot rendszeresített napszemüveg nélkül.

fip7, vilmoci, tomsinner and 5 others like this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ez közvetett visszaigazolás lehet a stryk rendszeresítéséről?

5. wolfram

Á, ez még önmagában nem. Te is tudod, hogy ők sokmindent kipróbálhatnak, használhatnak (mázlisták, sóhaj... :D ), amiből soha nem lesz nagyobb mennyiség beszerezve. De, ha beválik nekik, akkor reménykedjünk, hogy végre lecserélik a P9-eket...

krisss likes this.
  6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

7. Luthero

Luthero Well-Known Member

Inkább PA- 63 cseréljék már le. Múlt héten lőttem PA -val de nem is olyan szőrnyű mint ahogy emlékeztem.

antigonosz likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Elvileg a rendőrség és a honvédség azonos piszolyt fog kapni.

9. wolfram

Pedig az nagyon szörnyű. Tizenöt éve lőttem vele, de örökre bevésődött a diszkomfort. :( :D De azokat amúgy is már rég kukázni kellett volna. Látom néha rendőröknél és tisztára hagyományőrző-feeling. :(

10. Luthero

Luthero Well-Known Member

Az anatómiai lőlapnak a kék színű honalj részébe olyan kicsi szórással lőttem (10m) , hogy több találat is egymásba szakadt. Ezen nagyon elcsodálkoztam.

11. antigonosz

Könnyebb és kisebb még a bevezetendő Stryke B-nél is. Sokat számít a súly ha 12 órát cipelni kell, és gyakorlatilag soha sem lesz élesben használva. De ettől függetlenül igen, cseréljék le mert haladni kell a korral és az idővel.

12. wolfram

Azért kissé furcsa ezt a te tolladból olvasni, amikor a karabélynál meg szerinted nem baj, ha "30-40 dekával" nehezebb. :p De nem akarok kötekedni, viszont a PA-t én rühellem, bocsi. :) Inkább cipelnék egy 25 százalékkal nehezebb Glockot, Stryk-ot, a maga nagyobb teljesítményű lőszerével, nagyobb tárkapacitásával, fényévekkel jobb ergonómiájával.

13. antigonosz

A kalát nem cipeltem egész nap.:)

14. wolfram

Ja, hát így érthető. :)

15. krisss

krisss Well-Known Member

Egy normális övön, normális tokban nem zavaró a súlya.

16. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Igen, ezeket kb minden arra érdemes fórumon átbeszéltük.

17. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Én P9RC-vel lőttem. Mikor kézbe vettem, egyből csak néztem, hogy WTF. Nem ilyen bűn ronda meg nagy jószágra emlékeztem a képekről. Nem is csodálom, hogy a rendőrök, ha választhatnának a két rossz közül, akkor a PA-t választanák. Az legalább könnyű.

18. krisss

krisss Well-Known Member

Nem ronda az, csak úgy néz ki mint egy 1911-es Colt meg egy M9-es berette donw kóros szerelemgyereke.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Tekintve,hogy Browning hi-piwer klón így inkább az M9 hasonlít rá mint fordítva.

fip7 likes this.
  20. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A görögöknél Mirage lőtt F16-ot, nem fordítva:)

Ezen oldal megosztása