1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

29-es vagy Szu-300PMU-ra (SA-10B) gondolsz, amit export változat és az oroszok nem használták?

2. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Az amcsiknáll a 300 Blackout tűnik befutónak amitől azt várják hogy az 5,56 NATO ás a 7,62×39 tulajdonságait ötvözze.

Magyarul végre lesz NATO köztes lőszer.

zeal likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Hát kb :D

4. zeal

zeal Well-Known Member

Mostanaban kepeznek ujra szakikat. Vannak magyar fegyvertervezok, csak tobbnyire kulfoldon kapnak munkat. Nem lenne ordogtol valo valamelyik bevalt fegyvert picit attervezni. Kijavitani az esetleges hibait es atszabni a nekunk tetszo kaliberre. En erre a megoldasra szavaznek.
    Ciki, nem ciki, de en azon a velemenyen vagyok, hogyha ennyi sem megy sajat erobol, akkor bizony be kell szantani nehany egyetemet is, mert kulonben minek vannak. Picit radikalis velemeny, de vallalom.

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mikor dobták fel a saját fegyver gyártást? Meg a lőszer gyártást? Történt valami azóta? Ismét elment 1 év.

6. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Ja pont egy éve. Voltak lépések, meg bizottságok, de még mindig semmi.

7. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Erre is gondolhatok, és még sok minden másra is.
    A lényeg - és innen indult ki a téma - hogy nem telepítünk/működtetünk a potenciális ellenségtől 50 km-re repülőteret.
    A többi már részletkérdés. És tudom, hogy az ördög a részletekben van, de ha már koncepció szintjén elszúrjuk a dolgokat, akkor már édes-mindegy, hogy mi van a részletekben.

8. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Akkor már inkább az 55* ös SiG széria.

9. tarzaan

10. tarzaan

A tehergép az amúgy minek? Mert honvédelmi feladatokra nem kell, csak a missziósakra.

11. tarzaan

Miért gondolod jobbnak a Gredelt,?

Valahol olvastam, hogy a kitűnő teljesítmény adatait több mint fél méteres csőhosszal tudta elérni.

12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én értem, hogy ez a migránsdolog hírtelen jött, de ennyi idő alatt igazán lehetett volna javítani az ellátáson és körülményeken.

marton likes this.
  13. tarzaan

Na most képzeld el mi lett volna, ha még lőnek is rájuk...

antigonosz likes this.
  14. honved

honved Well-Known Member

Most gondold át, ez egy migránsok okozta határőrzési feladat, békeidőben. Mi lenne egy hirtelen kitörő fegyveres konfliktus esetén ? Az ellennek nem kellene mást tennie, mint téli időszakban felsorakozni a határ mentén, ami kiváltja a Honvédség ilyen irányú felvonulását is, esetleg. Akkor honvédeink, egy héttel a felvonulás után, feltehetően éhen halnak, illetve megfagynak. Ugye, az igazság pillanat milyen tud lenni ? Persze a cikkben lehet túlzás is, de a Honvédség esetében a leírtak mind megtörtént dolgok is lehetnek. Sajnos a sereg felső vezetése, vezetésre teljesen alkalmatlan.

antigonosz, dudi and fip7 like this.
  15. fip7

fip7 Well-Known Member

tarzaan

"Miért gondolod jobbnak a Gredelt,? "

Mert 200 méteren, rövid csőből kilőve is jóval nagyobb kárt okoz az emberi testben, mint az 5.56, miközben hosszú csőből kilőve (LMG/DMR) 800 méteren már nagyobb a tűzereje és a pontossága, mint egy 7.62X51-s NATO lőszernek.
    A 6.8-s lőszer kifejezetten CQB lőszer, nem alkalmas se DMR-be , se LMG-be.

Ursa Maior

Én még nem jöttem rá arra, hogy a 0.300 AAC mitől tud többet egy 7.62X39-nél...
    De szívesen meghallgatom a véleményed róla, hogy miben tud többet , mint az eredeti orosz.

16. tarzaan

A top komment a cikk alatt:

Így törődik a NER a saját katonáival, akik a nyomorult kerítésüket védik. Ez legyen tanulság minden fidesz-szavazónak. Ezek bizony gond nélkül az út szélén hagynak.

17. tarzaan

Szia!

A Grendel-Remington összevetésre értettem.

A magam részéről nem hiszek benne, hogy a 6,5-7mm-es lőszer kiválthatná az LMG-ket.
    Golyószóró szerepkörben persze jó lenne - arra 556-ot meg 762x39-et is használnak - de LMG-nek inkább egy, a jelenegi 3-3,5kJ-nál akár kétszerte erősebb, Lapua Magnum/Winchester Magnum/7.62mm UKM tartanék célszerűnek.

18. tarzaan

Ahogy olvasom, annyival jobb, hogy ugyanazzal a tok alsó résszel alkalmazható, mint az 556x45mm-es lőszer, vagyis elvileg egyszerűbb egy 556-oskarabély átszerelése arra a kaliberre.

19. fip7

fip7 Well-Known Member

tarzaan

Az LMG az könnyű géppuskát jelent, ilyen például az RPK vagy az M249. Itt teljesen ideális lenne a Grendel alkalmazása.
    A PKM a 7.62X54R-s lőszerével nem LMG, hanem általános célú géppuska. Oda tényleg célszerűbb lenne a .338 LPM.

20. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Túl nehéz :/

Ezen oldal megosztása