1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem letromfolás volt vagy ilyesmi, hanem azért, hogy olvassa csak minél több ember. :)

danielblack, misinator and honved like this.
  2. honved

honved Well-Known Member

A facebookon van egy olyan, hogy
    Persze, de addig is nehogy a migránsok megtudják, mi milyen könnyen átkelnénk , a dróton. :) tEHÁT CSAK NEKTEK. :)

alfa74 and fip7 like this.
  3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Na ezt a söptei sztorit még nem hallottam. :) Én belógtam Tatán egy üveg Johnee Walkerral a hónom alatt a kerítésen át a kapu előtt vagy 50m-re, aztán séta fel a körletbe. :D

4. antigonosz

Van ilyen valahol index blogos-

5. misinator

misinator Well-Known Member

Kívánságod parancs!

Jelentem a rendezvény hozta a tavalyi színvonalas formáját: Tömegközlekedési járművek tömkelege, javítócsarnok látogatás (tényleg nagyon igényes, színvonalas!) veteránjárművek (vagy 135 db...), Holdviola koncert, motorosrendőrök, csoki, perec, amit szeretsz.

Na kérem: Magyar Honvédség, technikai és járműbemutatóval:
    Hát vót'...
    A legkorszerűbb könnyű szállítójárművekkel, Gripen(!) is volt látható, meg korszerű, világszínvonalú fegyverek, felszerelések, eszközök...

Na jó, volt egy Donbasszból idetévedt orosz katonai konvoj is, csak lopva tudtam lefényképezni, azért ilyen elmosódott, de pont jó lesz még bizonyítéknak az ukrán helyzet topikba.

Ezt a három képet meg Torsen társunknak küldöm szigorúan szakmailag;)

Zene is legyen hozzá!

sirdavegd, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  6. antigonosz

Te vagy a fehér pólós RPG-s?

7. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Ott voltam én is.;)

antigonosz and misinator like this.
  8. torsen

torsen Well-Known Member

Szép darab, Volvo 1800 ES, ma úgy hívnák, Shooting Break. Bár a felni nem tűnik eredetinek, de jól meg van csinálva. Nagy pénztemető egy ilyen. Nekem a nevemen van (nem én pénzelem csak "élvezem") egy napsárga '69-es VW 1300 Kafer.. Nagy szívás, de imádjuk.

misinator and fishbed like this.
  9. vantsy

vantsy Active Member

10. misinator

Nem, én a Hosszú Árnyék vagyok;)

11. misinator

Legközelebb ilyen eseményre HTKA-s pólóban kéne menni, hátha összefutunk, s bemutatkozhatnánk egymásnak, jót dumálhatnánk.

...vagy nekiesünk egymásnak, mint a fórum egy pár klasszikusan hírhedt vitapárosa:
    Mivan!?, mivan!? Mi vót' a múltkor az a beszólás!? Gyere ki a toborzósátor mögé!:hadonaszos:
    Máris lenne közelharc bemutató:rolleyes:

Luthero, fip7, krisss and 1 other person like this.
  12. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

ulipppppoooon ne csak HTKA felirat legyen, hanem a nickje is! :D

bartinieffektus, fip7, krisss and 6 others like this.
  13. honved

honved Well-Known Member

Új a sisak, a sisakháló több sisakon is van. Rendszeresített darab, vagy egyedi beszerzés lehet ? Az AK fém részein nem látok kopást, tehát újnak tűnik. Lehet hogy továbbiakat újítottak fel ? Netán csak összeszedték a nem egészen 200 db-ot és kiosztották most 1 századnak ? Esetleg valaki tud vmi infót ?

fip7 and fishbed like this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

A magyar honvédség hetven év legénységi igény után rendszeresítette az első sisakhálóját! Eddig legföljebb csomózhattál ilyet!

tomsinner likes this.
  15. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Szerintem jogos a hiszti, hiszen ahogy írod ekkor már fél éve helyzet volt. Ez idő alatt bőven meg kellett volna oldani a normális elhelyezést.

sirdavegd likes this.
  16. antigonosz

Az az első támaszték nem azért lett felszerelve hogy ott fogják a fegyvert? Mert eddig azért ment a sírás hogy a mi régi AK-inkon nincs és valamiért xar nélküle célozni. Amúgy jó melege lehet, vagy nem érez, zubbony+kesztyű 30 fokban a napon? Szerintem sanszosan PR fotó lesz.

17. krisss

krisss Well-Known Member

Ez is csomózva (álcahálóból vágva van, hogy a pár darab szürke ne üssön el a zöld sisakoktól) Egyébként még mindig azt a 200 darab AK-t osztogatjuk :D
    Hát a közel keleten meleg van mégsem veszed le a kesztyűt sosem ha terepen vagy, max feljebb hajtod a zubbony ujját. A kesztyűt mindig érdemes fent hagyni, senkinek sem hiányzik, hogy valami bökős szarba tenyereljen aztán elfertőződjön a keze.

szuvorov, marton, fip7 and 4 others like this.
  18. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Gondolom nem airsoftoztál soha. Világéletemben (na jó, 10 éve) én is így jártam ki játszani. Zubbony plusz kesztyű az teljesen alap terepen. Amúgy egy normálisabb lövészkesztyű annyira nem vészes, mint egy téli. Nekem amerikai bőr-kevlár kesztyűm van, közel sem olyan meleg, mint pl a magyar cérnakesztyű. Itt pl látszik is, mit hordok:
    http://combatgear.blog.hu/2015/06/11/jacket_combat_mvp_mtp_dp

19. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Pl. hogy Németország legyőzheti a fél világot egyedül, holokauszt, stb.
    És hogy miért sajnos? Jópár millió ember megmenekült volna, ha legkésőbb 1944-ben eltávolítják a hatalomból.

20. honved

honved Well-Known Member

Ja gondoltam. :) Lényeg a látszat. Legalább ez az egy század nézzen ki valahogy, ha másért nem, a média és az éppen aktuális ellenőrök kedvéért.

antigonosz likes this.

Ezen oldal megosztása