1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Minden lesz.... (és valójában semmi)

2. öreg járőr

öreg járőr Member

Jön Benjamin Netanjahu meg szór minket és a V4 et csúcstechnikás izraeli fegyverekkel nagyon ócson. Jaj bilibe lógott a kezem b@sszus.

3. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

jó kérdés, alapvetően nincsenek szöveg értési problémáim, de ezt elég nehéz dekódolnom :)

danielblack likes this.
  4. tomsinner

tomsinner Active Member

A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal. Ha ez a bocskai, legyen, de haladjunk már azért a korral, sokkal jobbá lehetne tenni anélkül, hogy komolyan változtatnánk a jellegén. Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom. Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.

antigonosz likes this.
  5. honved

honved Well-Known Member

Magyar katonák, bizony valamilyen formában, a nemzeti hovatartozást jelképező cuccot is viselnek. Szerintem semmi baj a sapkával, de akkik hordják, tudják mit lehetne esetleg változtatni rajta. Talán ennyit kellene. Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)

alfa74 and tomsinner like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

A piros fehér zöld-nél semmi nem jelképezi jobban a magyarságot te nagyon hülye!!!

alfa74, therob, svajcibeka and 4 others like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

A többit (amerikás rész)nem is minősítem mert igyanolyan veretes marhaság.

Sulaco likes this.
  8. kopoltyu

kopoltyu New Member

Igazabol laikuskent azt latom hogy ez a zrinyi2026 csak egy lufi...se egy epkezlab terv se egy megtervezett menetrend (gondolom meg most is par vizfeju az asztal felett gornyed a hm-ben es probal valamit osszehozni amit elsore nem rohog ki mindenki)magyar hadiipar ,k+f meg a tobbi egy vicc, penztemeto lenne eredmenyek nelkul . mit tudunk mi gyartani ? tankot,helikoptert,agyut raketat,radart ,komoly elektronikai felszerelest? NEM ! max nehany teherautot,egyenruhat,esetleg loszert granatokat..... fegyvergyartas ? uzletileg eletkeptelen mekkora mennyiseg az amire igeny piac lenne? max :50k mert ugye azt senki nem hiszi hogy a nemzetkozi piacon is labdaba tudunk rugni ? Tud valaki valamilyen fejlesztesi tervrol? menetrendrol ? miut mikor cserelnek ,szereznek be ,mikor indulnak a tenderek milyen koltsegkeret van ra ?

fip7, svajcibeka and krisss like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy az a helyzet, hogy ilyen véleményt KMZ-sek előtt hangoztatsz, esélyes, hogy pofán vágnak. Szóval erre majd azért figyelj oda. Legalábbis arra, hogy adott esetben kinek az érdekeit védenék...

therob, svajcibeka, sirdavegd and 2 others like this.
  10. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)

Ez már a te egyéni véleményed. De ezzel a hozzáállással nem lesz itt komoly hadsereg soha. A potenciális katonáknak korszerű és "divatos" cuccok kellenek, ezzel lehet őket megfogni, nem holmi nosztalgikus révüléssel.

A szimbolizmus lehet fontos, de ahhoz fel kell építeni a "brandet", egy olyan brandet, amire vevők a fiatalok. A bocskai nem az. A KMZ-s témán meg kár rugóznod. Ők vannak, más nincs. Örüljünk nekik, meg annak, hogy legalább ők jó képzést kapnak, van harci tapasztalatuk, meg aránylag normálisan fel tudnak szerelkezni.

Díszelgésnél bánja a kánya, hogy mit hordanak. Szoliban szart ne hordjanak, ne kényszerítsék őket rá.

[/QUOTE]Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)[/QUOTE]

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.

molnibalage, Sulaco and sirdavegd like this.
  11. tomsinner

tomsinner Active Member

Szerintem meg amerikai (tipusú) egyenruhát, sisakot, fegyvert viselni egy magyarnak azért már elég hányingerkeltő. A gírdóknak oké hogy ez kell, de nem vagyunk amerikai gyarmat, hogy az egyenruhájukat viseljük, és tudtommal nincs előirányozva a NATO-ban sem, hogy az övéket kell.

12. tomsinner

tomsinner Active Member

Szimbolizmusról meg jelképekről beszéltem, nem arról, hogy szerintem mit gondolnak. Elhiszem hogy hazafiak, de amerikai (tipusú) egyenruhában elég sz@rul jön ez ki. Gondoljunk bele a régi remdszerben ha oda jön hozzád egy szovjet egyenruhát viselő magyar, mennyire érzed (civil fejjel!) úgy, hogy ő a te hazád fia, a te hazádért harcolna, nem azért, akinek az egyenruháját viseli.

13. tomsinner

tomsinner Active Member

Amennyiben az amerikai haderő sapkája lenne, akkor ma már világdivat lenne a bocskai. :)[/QUOTE]

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.[/QUOTE]
    A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.

tindalos likes this.
  14. wolfram

Az akkor is szar lenne, ha amerikai, ha orosz, ha kínai. Divatos lehetne talán, de akkor is szar.[/QUOTE]
    A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.[/QUOTE]

A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
    A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...

Sulaco, krisss and sirdavegd like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

A barett is egy szar, mégis divatos, meg hordják. És szerintem nem kell egy katonának divatosnak lennie. Legyen a cucca korszerű, kényelmes, funkcionális, de minden körülmények közt látsszon, hogy magyar, vagy melyik nemzethez tartozik. Őszintén nem hiszem, hogy ez kurucinfós nagymagyarkodás lenne, ami miatt nem haladunk sehova. Egészséges nemzet tudatról van szó, az adott kor szellemében.[/QUOTE]

A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
    A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...[/QUOTE]

Elég szigorú vagy ma.:D
    Definiálnád a mélymagyar szó jelentését?
    Csak, hogy tudjam mi vagyok.
    :rolleyes:

tomsinner likes this.
  16. wolfram

A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...[/QUOTE]

Elég szigorú vagy ma.:D
    Definiálnád a mélymagyar szó jelentését?
    Csak, hogy tudjam mi vagyok.
    :rolleyes:[/QUOTE]

Ja, valóban nem vagyok túl jó passzban...

Fentebb definiáltam. :) De bemásolom újra: Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)

17. krisss

krisss Well-Known Member

A különlegeseknek elő van irányozva a multicam NATO szinten.

sirdavegd likes this.
  18. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

:)
    Egységsugarú adófizetőként (ilyen 1.0-ás hagyomanyos magyar magyarként) én pont magasról letojom, hogy milyen ruhában van a honvéd (mennyire népiesch, trendy, randombullshit -> pluszvégtelen), csak legyen célszerű és tudjon benne dolgozni. Az, hogy a Magyar Néphadsereg úgy néz ki mint egy múzeum és még egy csádi milícia is jobban fel van lassan fegyvezerezve mint a sajátjaim az én pénzemből - na az már marhára dühít.
    Innentől azon nyünnyögni, hogy az egy szem rendesen felszerelt alakulat kinézetre túl ámerikai elég oktalan dolog - ez van, onnan jön a segíj, ha a saját politusainkon múlna, akkor max matyómintás ágyékkötőben tudnának harcolni botokkal, phalanxban.

molnibalage, alfa74, tindalos and 2 others like this.
  19. ms07

ms07 Well-Known Member

Fogadjunk, hogy szabin vagy, és megütött a meleg + sör/bor kombó :D

Pocok75 and sirdavegd like this.
  20. anonim999

anonim999 New Member

Remélem még nem volt ez a videó:

Ezen oldal megosztása