A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A barett is szar. Szoliba nem való. Baseball, vagy ez: https://www.blacks.co.uk/mens/114627-the-north-face-mens-logo-military-cap-black.html, vagy boonie. Az utóbbi a legjobb, mert védi a tarkót is.
A "nagymagyarkodás" csak egy tünet, nem pedig ok. Annak a tünete, hogy sok az "okos", aki mindenhez ért, a fotelből. Mint a futballnál is...




Ja, valóban nem vagyok túl jó passzban...

Fentebb definiáltam. :) De bemásolom újra: Hányigerem van a "kurucinfós" "nagymagyar" mentalitástól, amikor olyanok osztják az "eszet" akiknek eszük ágában sem lenne felszerelni "merőkmárvótaksorkatonahúszéve" (vagy még az sem), de kurvára tudják a tutit (sorkatonaság, hogy tanulja meg a büdös kölyke a tiszteletet (persze a harcértéke le van fosva...), meg lőni mindenre, ami mozog, meg MiG-29, meragrippppppenazszar és stb.). Nézd el nekem, kérlek, de nagyon elegem van ezekből a destruktív, komplexusos egoista f.szfejekből. :)
:)
Egységsugarú adófizetőként (ilyen 1.0-ás hagyomanyos magyar magyarként) én pont magasról letojom, hogy milyen ruhában van a honvéd (mennyire népiesch, trendy, randombullshit -> pluszvégtelen), csak legyen célszerű és tudjon benne dolgozni. Az, hogy a Magyar Néphadsereg úgy néz ki mint egy múzeum és még egy csádi milícia is jobban fel van lassan fegyvezerezve mint a sajátjaim az én pénzemből - na az már marhára dühít.
Innentől azon nyünnyögni, hogy az egy szem rendesen felszerelt alakulat kinézetre túl ámerikai elég oktalan dolog - ez van, onnan jön a segíj, ha a saját politusainkon múlna, akkor max matyómintás ágyékkötőben tudnának harcolni botokkal, phalanxban.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Szerintem meg amerikai (tipusú) egyenruhát, sisakot, fegyvert viselni egy magyarnak azért már elég hányingerkeltő. A gírdóknak oké hogy ez kell, de nem vagyunk amerikai gyarmat, hogy az egyenruhájukat viseljük, és tudtommal nincs előirányozva a NATO-ban sem, hogy az övéket kell.

Fogadjunk, hogy szabin vagy, és megütött a meleg + sör/bor kombó :D
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
hmm, ez a furcsa, girdózás és amerikaikat kiszolgálás és miért nem matyó mintával díszített sujtásos gatyában mászkálunk talpig piros-fehér-zöldben, mert amúgy másoljuk a gyaur nyugatot az egyenruhánkkal dolog, a combat gear-on is mindig előjön, ott is egy bosszantó faszság és nyálverés, és itt sincs másként
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 592
113
A Magyar Honvédség nevében benne van, hogy magyar. Kell ami utaljon ránk. Ha neked hányingered van a nagynemzerimagyarkodástól, az a te bajod, de kell valami, ami látványban is ránk utal. Ha ez a bocskai, legyen, de haladjunk már azért a korral, sokkal jobbá lehetne tenni anélkül, hogy komolyan változtatnánk a jellegén. Ha a jó cucc az amerikai, stb, én azt elutasítom. Pl a KMZ-seken a karpajzson kívül már semmi nem jelképezi, hogy ők magyarok, adott esetben a Haza érdekeit védenék, nem Amerikáét. A szimbolizmust nagyon fontosnak tartom.

A magyarság legelemibb jelképe:
b8348328-09e6-a5eb-9b3e-50074927b194-700.jpg


Nem tudom hogy lehetne ennél bárhogy jobban jelképzeni a magyarságot, de azt hiszem, hogy az amúgy is valamilyen a katonákat nevetségessé tevő elmebaj lenne, mint a királyi testőrség bohócai a két háború között:

05_2010_02.jpg

(félreértés ne essék, annak ellenére, hogy a haza évtizedekig járatta őket ebben az izében, lényegében néhány repülőtér őrségét leszámítva csak ők voltak, akik fegyverrel szálltak szembe a megszálló ellenséges német csapatokkal!)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 028
11 900
113
A díszegyenruha ne tévesszen meg téged, a m.k. Honvédség egyik legjobban felszerelt és kiképzett alakulata volt, mint ahogy bármely testőr alakulatba sem a kripliket válogatják össze.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
:)
Egységsugarú adófizetőként (ilyen 1.0-ás hagyomanyos magyar magyarként) én pont magasról letojom, hogy milyen ruhában van a honvéd (mennyire népiesch, trendy, randombullshit -> pluszvégtelen), csak legyen célszerű és tudjon benne dolgozni. Az, hogy a Magyar Néphadsereg úgy néz ki mint egy múzeum és még egy csádi milícia is jobban fel van lassan fegyvezerezve mint a sajátjaim az én pénzemből - na az már marhára dühít.
Innentől azon nyünnyögni, hogy az egy szem rendesen felszerelt alakulat kinézetre túl ámerikai elég oktalan dolog - ez van, onnan jön a segíj, ha a saját politusainkon múlna, akkor max matyómintás ágyékkötőben tudnának harcolni botokkal, phalanxban.
Ja, akkor ez úgy megy, hogy a szponzor mezét kell viselni?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Magyar katonaként az orosz fegyver nem gáz????Tényleg elképesztően szemellenzős és buta vagy.

MAGYAR ÉGRE MAGYAR UFO-T!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Tudtommal azokat itthon gyártották, licencben. Amit írtam egységes egészként értettem, így együtt azon az apró pajzson kívül semmi nem utal arra, hogy a KMZ-sek nem amerikaiak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 871
113
Tudtommal azokat itthon gyártották, licencben. Amit írtam egységes egészként értettem, így együtt azon az apró pajzson kívül semmi nem utal arra, hogy a KMZ-sek nem amerikaiak.
Amúgy az a lényege a különlegeseken a viszonylag egyforma cuccnak, hogy Afgánban a tenoristák ne tudják megállapítani a származási országot.
 
  • Tetszik
Reactions: endre