A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
A második hozzászólás egész érdekes: "Csak nyűg a hadsereg a magyar kormánynak. De miért nem eresztik szélnek az egészet?" Véleményem szerint olyan 2014 végéig 2015 elejéig egy jelentős nyűg volt a kormányzat a részére. Ezért is maradtak el bizonyos beruházások. Szerencsékre (mások szerencsetlenségére) 2015 elejétől beindult a menekült áradat. Amitől a kormányzati fejekben változás kezdődőt. De nem elégé! Határvadászok toborzása,rendőrség megerősítése stb.Továbbá a honvédség "se" maradjon ki meg a károgó szájakat is be kell tömni valamivel.(Ironikus módon nem akartak ők fejlesztéseket. Szokásos Fidesz taktikát követve belöktek valamit 2014 körül amivel elcsámcsognak itthon és külföldön. De "vesztükre" szerencsékre belenyúltak a lecsóba rendesen) Gyorsan kiírták a helik felújításra a sztenderd. Amire már úgy is szükség volt,meg a szokásos tili toli reklámfogásokkal fűszerezve (ruhák felszerelések). Ennyivel le is akarták volna tudni az egészet. De az életnek más tervei adódtak.Most már eljutottak egy olyan szintre Kormányzati fejekben is,hogy már lépni kell! A geopolitika tényezők rosszabbak lettek. Most már tudják,érzik hogy egy krízishelyzet esetén a belügyi alakulatokkal nem fognak semmire se menni. Esetleges tűz oltásra jók lesznek,de megfékezésre már semmi kép. A lépéskényszer most már ott van a lábakban. Kérdés mikor óhajtják megtenni a lépést? Szerintem mindenképp megvárják az orosz szankciók végét (2018 január) és a választásokat. Lesznek fejlesztések? Szerintem igen. És nem csak maszatolás szinten. Én jövőre egy 75-100 mrd os csomag bejelentését várok + ba. Amit a haverokkal nem herdálhatnak el. Ugyanis ez a nagy tesó é lesz.( új eszközők beszerzésében) Miért is? Egyszerű. Kezdik veszélyben érezni a zsebüket. Most nem az unios pénzek lenyúlására gondolok. Ami már a zsebükben van.Ilyen olyan beruházás,befektetés címszó alatt. Itthon s külföldön. Elkezdték érezni a veszélyt. Még lightossan amolyan figyelemfelhívás szinten.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 222
119 881
113
19944493_1793112724047174_7154391525171494187_o.jpg


Most az akasszuk ki Tomsinnert rovatunk következik :D
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Kriss abban ne légy már annyira biztos. Azoknak a szankcióknak már értelmük nincs. Csak politikai szinten.Ha mégis diletás módon meghoszabitják,akkor marad az eu + valamilyen made in china vagy más ország. Tudom nato kompatibilitás stb. De a politikai színtér változni fog. Lépniük mindenképp kell mint írtam. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a hazai iparba vajon mennyit akarnak majd invesztálni? 10-15 mrd ot vagy nagyobb őszeget? Remélem nem az előbbi számot. Mert az csak maszatolásra lesz elegendő. (rohadtul jól jönne a hazai iparnak egy 80-100 mrd os csomag 4-5 éves tervben lebontva)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 222
119 881
113
Kriss abban ne légy már annyira biztos. Azoknak a szankcióknak már értelmük nincs. Csak politikai szinten.Ha mégis diletás módon meghoszabitják,akkor marad az eu + valamilyen made in china vagy más ország. Tudom nato kompatibilitás stb. De a politikai színtér változni fog. Lépniük mindenképp kell mint írtam. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a hazai iparba vajon mennyit akarnak majd invesztálni? 10-15 mrd ot vagy nagyobb őszeget? Remélem nem az előbbi számot. Mert az csak maszatolásra lesz elegendő. (rohadtul jól jönne a hazai iparnak egy 80-100 mrd os csomag 4-5 éves tervben lebontva)
Ebben egyetértünk, csak szerintem itt orosz technika nem lesz új beszerezve. (amit bánok is meg nem is)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
De egy kényelmetlen merev szar ez az egesz zsebnyi tépőzár. Én egyből lemütöttem róla, itthonra nem kell az :D
Ezt már máskor is meg akartam kérdezni, hogy ha mondjuk tarlón, vagy csak egy réten, erdőben mászkálsz ilyenben, akkor a az a rész, amire nincs felrakva semmi, az nem megy tele toklásszal, meg mindenféle szeméttel?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
D

danielblack

Guest
A választásokig én is maximum az új ruházat elterjedését, esetleges ellátásbeli-logisztika beli javulást, és a helikopter nagyjavítást gondolom valószínűnek.
De ez nem is lenne nagy gond, ha a választásokig szépen tartalékolnának, aztán egy nagyon jó árat kialkudva 1-2 nagy fegyvercsomag keretében szereznék be a technikát részletfizetési megoldással (amihez kell az anyagi háttér/garancia a hitelezőknek).
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
A választásokig én is maximum az új ruházat elterjedését, esetleges ellátásbeli-logisztika beli javulást, és a helikopter nagyjavítást gondolom valószínűnek.
De ez nem is lenne nagy gond, ha a választásokig szépen tartalékolnának, aztán egy nagyon jó árat kialkudva 1-2 nagy fegyvercsomag keretében szereznék be a technikát részletfizetési megoldással (amihez kell az anyagi háttér/garancia a hitelezőknek).

"az ÉLET az álmodozás megrontója".... :D