A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem akartam vele megbántani senkit, de lehet látni a különbséget. A tehetséges fiatalok jó része a keleti országrészből ahogy tud, menekül. Tisztelet a kivételnek. Egy ipari beruházásnak, főleg ha nagy, rengeteg tehetséges emberre van szüksége. A merci is szenved az ország közepén, pedig sz nem Heves, Szabolcs, Nógrád...

Nem menekülnének a fiatalok, ha lenne munkahely. Továbbá nyugatra is sokan kimentek, valamilyen oknál fogva, ott kapnak munkát.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Valószinűleg neked is igazad van, de akkor is azt mondom, hogy a legdrágább cuccok (legnagyobb haszon tartalommal rendelkezők) mind mind külföldiek. Én ezt értem a maradékra legózásnak.....
Egyértelmű, minden amit nem tudunk sajátot gyártani, az külföldi. Ez bőven a nagyobb tétel valóban, de amennyire lehet, annyira magyar. Valahol el kell kezdeni. Sokat tudnék erről írni, nem ide tartozik feltétlen... A megbízhatóságáról meg annyit, hogy nem problémamentes, de javítják folyamatosan, csak arról már nem szól a fáma, mert az nem hír. Gyerekbetegségeit lekűzdi, az állomány is megtanulja rendesen kezelni, jó lesz az... Mindenképpen előrelépés, hogy új, és nem 25 éves, mint a mercik...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Nem menekülnének a fiatalok, ha lenne munkahely. Továbbá nyugatra is sokan kimentek, valamilyen oknál fogva, ott kapnak munkát.
Ahogy budapesten és a nyugati országrészen is több a lehetőség, tény. Ilyen a piacgazdaság! Ahol van munka, oda mennek a fiatalok, ahol van tehetséges tömeg, ott fektetnek be. Ez országok és térségek közt is fennáll. Az erős még erősebb, gazdagabb, a szegény még gyengébb, szegényebb lesz. Öngerjesztő törvényszerű folyamat. Ezt régen az országhatár, vámok visszaszorították, most szabad rablás van! Az erősebb mindent visz. Viva EU! Na ilyeneket nem divat beleszámolni abba, hogy mit köszönhetünk Brüsszelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Loken

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 028
11 900
113
Na pár kép a MH új csapatszállító járművéről:
http://www.origo.hu/auto/20170922-uj-buszok-a-magyar-honvedsegnek.html

Még a címke is Volvo, na meg Currus. De hol az Ikarus felirat? Amúgy nekem ez Volvónak tűnik, valami luxusváltozattal. Kb a Volvó hasonló típusának alkatrészeiből legózzák össze Fehérváron. De hol gyártják a Volvó ilyen típusához az alkatrészeket? Na meg gondolom a Volvó adja le a cuccost Fehérvárnak postán. Meg kellett hálálni Szélesnek a kitartást a párt mellett.

20170922currus-busz.jpg
20170922currus-busz3.jpg
20170922currus-busz2.jpg
Széles G. mosolya őszintének tűnik...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Még, hogy nem fejlődik a sereg, nem gyárthatunk egyből Leopard A5-ös szintű harckocsit. Várjátok csak ki a folyamatnak a végét......
A buszoknak is kell egy kicsit örülni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Mindennek kell örülni legalább egy kicsit, amiben van legalább részben magyar hozzáadott érték. Persze köpködni - becsmérelni azt hogy nem egyből Leo2 szintű eszközt gyártunk - könnyebb. A sebesültszállító buszok egyébként elég könnyen átalakíthatóak mobil vezetési ponttá, s mindkét funkció hasznos sok szituációban.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Azt leírták valahol (lusta vagyok keresgetni) mennyiért szállítják eme buszok darabját, és hogy miben térnek el a civil változattol?
 
S

szpg9

Guest
Szomorú, de szerintem ez nem Ukrán, vagy Magyar, hanem világszinten létező dolog. Nincs itt új a nap alatt, ha valaki azt állítja hogy a politika és gazdasági szereplők bárhol máshol a világon nincsenek összefonódva, az álomvilágban él. A szabad verseny egy lózung. Nincs, és nem is lesz tökéletes önmagát szabályozó piac.

Ismeretségek, érdekek, haszon, kartellek, lobbisták vannak. Mindenhol.[/QUOTE]

Amit itt leírtál az így teljesen nem igaz. Minden a mértéken múlik. Magyarországon pedig ezt igen túl toltá és tolják. Valós, sőt semmilyen teljesítménnyel meg lehet gazdagodni, ha csókos vagy... . Gondolj a sok stadionra. Aztán a Modern városok programra, amiben minden megyei jogú város kap egy új versenyuszodát, azok is, ahol már van... De van még egy-két hóbort, de ízelítőnek ennyi is elég. Nem hallottam soha arról, hogy pld. korrupció miatt pld. az USA-ban az M1 Abrams helyett, mondjuk az M-60-ast tolták volna valami eszement hazafias ideológiával. Nyugodt lehetsz, ha valakinek jól jönne, simán lehetne kispuska modernizáció. A magyar helyzettel az a gond, hogy a legalacsonyabb szintig be vagy fonva a korrupciós hálóba. Ha tetszik, ha nem a modern uram-bátyám világ leér az egyes ember szintjére is. Ez pedig megfojtja a teljesítményt, az innovációt és minden olyan készséget, ami a versenyképes civil vagy hadiipari teljesítményhez kell. A külömbség az országok között ott van, hogy a társadalom mekkora szeletét tartják így ellenőrzés alatt. Magyarországon nem is indulhatsz egy pályázaton eséllyel, ha nincsen protektorod. Elmondok egy sztorit. Két évet lehúztam egy amerikai cégnél. 400 USD/munkanap bruttó díjazás mellett. A munkát pályázaton hirdették meg, jelentkeztem egy két oldalas önéletrajzzal. Nem kértek sem nyelvvizsgá papírt, sem diploma másolatot, stb. A jelentkezés után két héttel kaptam egy e-mailt, hogy itt és ekkor jelenjek meg dolgozni. Ott minden munkavállaló kapott egy-két hetet az akklimatizálódásra. Aki ezután nem tudta önnállóan ellátni a feladatát, attól megváltak, lehetett az amerikai vagy külföldi... Nem írok erről többet, de azért talán Te is ládod, hogy ott nem kebelezte be a munkavállalókat az a világ, ami itt van. Ami ott történt, MO-n elképzelhetetlen. Itt mindenről közjegyző által hitelesített papír kell, de ha nincs hátszeled, akkor nem nyertél. Ott alapvetően úgy állnak hozzá, hogy elhiszik azt, amit az önéletrajzodban leírsz. Pld. engem meg sem hallgattak személyesn, hanem az önéletrajz alapján döntöttek. De azért ott a műszaki teljesítményeket meg is becsülik, mert tudják, az előre viszi mind a gazdaságot, mind pedig a műszaki, köztük a haditechnikai fejlesztéseket. Aztán persze ott is vannak lobbisták, mert ugyebár két jó termék közül valamelyik kerülhet csak rendszeresítésre. De ez a harc nem jut le a kvalifikált munkavállalók szintjére sem...Itt meg az van, bármilyen szart megvesz az állam, ha haver vagy. És ezek után ne mondd hogy kommunista vagyok, mert nem vagyok az. Csak látom a külömbségeket...Itt a magánszféra általában gyenge ahhoz, hogy felkarolja a tehetségeket és igazán ütő dolgot önerőből hozzon létre. Itt szinte minden mögött az van, hogy politikailag kell korrektnek lenni (no nem EU-s értelemben), mert akkor szarból is kacsalábon forgó várat tudsz építeni magadnak na meg persze azoknak, akik 2segítettek". No nem önzetlenül. Az a gond, hogy az az idealista, aki nem látja az egyes országok közötti különbségeket, hanem összemossa egy masszává az egészet azzal, hogy lobbizás, korrupció mindog is volt és lesz. Persze lesz, de az nem mindegy, hogy az mennyire bénítja meg a társadalmat. Látható a topicicunk tartalmán is, hogy ezt a szegmenst tönkrevágták teljesen. Van egy barátom, aki azt mondja okos ember érdek nélkül nem hülye.. Ez igaz is... de látható a beszerzéseken, nem a honvédelem a lényeg, hanem az, hogy az egyik oldalon tett szivességeket valahogyan honorálni lehessen. Az indoklás az csak tartalmatlan lózung. És ez is van legalább rendszerszinten olyan káros az országra, mint egy háború...
 
S

szpg9

Guest
Még egy téma azoknak, akik azt hiszik a korrupció mindenhol ugyanakkora. Persze, lehet, hogy ezt is központilag sugallják az embereknek, hogy könnyebb legyen elhinni, ez az ország a létező világok legjobbika. Ugyanott, ugyanakkor, a fönököm fizetése 1300 USD/munkanap volt. Ugyanúgy pályázott, mint én, ugyanazon a pályázaton. Igaz Ő amerikai volt, de abban a beosztásban már külföldi nem dolgozhatott. Szerintetek MO-n hol vannak ilyen beosztásokra nyílt pályázatok...??, 2 év alatt 5-6 főnök elfogyott. Az alkalmatlant ott azonnal felmentették. Azt is, aki piáláson értek. Lett légyen az akár az amerikai főnők is. Nem volt senkinek sem kivételezett, kegyelmi helyzete. Aki ilyen durván vétett a szabályok ellen, azonnal mennie kellett... Nem volt szemhűnyás és nem volt kegyelem senkinek sem. Persze dolgoztunk rendesen, eredményesen. MO-n meg még mindig az járja, hogy amit szabad Jupiternek, azt nem szabad a kisökörnek. Úgy vélem, aki messzemenő következtetéseket akar levonni kis hazánk erkölcsi és gazdasági állapotáról, annak nem az M1 csatornán kellene tájékozódnia, hanem ki kellene "nemzetközileg" tekintenie. Akár a szövetségeseink irányába is. Még egy dolog. Az amiknál a munkában voltak olyan transzparensek kitéve, mint egykor itt a szockóban. Emlékszem 88-ban, mikor felszereltem az OKGT-nél, ahol a munkaruhát adták, ki volt írva a szocializmusban a legfőbb érték az ember. Azon a munkahelyen pedig, amiről írtam, az volt kiírva, első a biztonság, második a tisztelet és a harmadik a munka....És ezt komolyan is vették. Aki a beosztottakkal elragadtatta magát, azt lecseszték, persze igen kulturáltan. Minden feladatot azon a szemüvegen keresztül néztek, hogy az biztonságosan, a testi épség megóvása mellett végrehajtható-e? MO-n ma mikor viselkednek hasonlóan és kikkel? A melóssal biztos nem. Még a mérnöknek is azt mondják, mehetsz a fenébe, minimum 5-en várnak a helyedre.... Ha ezeken túl tudunk lendülni, amit erősen kétlek, akkor fokozható a gazdasági teljesítmény, ami kihat a dőntések ésszerűségére is (akár a haditechnikai beszerzések terén is). Persze korrupció akkor is lenne, de csak a társadalom kis szeletét érintené...
 
S

szpg9

Guest
Nyilván normális országokban ezekben a kérdésekben teljeskörű konszenzus és...teljeskörű transzparencia is van. Egy parlamenti választásnak semmi köze nem kéne, hogy legyen ahhoz, hogy az elvben teljesen párt és politikia semleges költségvetési szektorokban milyen programok mentén zajlik az élet.
Ez csak olyan országokban van így, mint a mienk is.
Ezért van nálunk probléma az oktatással, egészségüggyel és a honvédelemmel.[/QUOTE]

Teljesen igazad van. Mikor nekem vannak olyan projektjeim, amelyek átívelnek önkormányzati ciklusokon, mindig figyelem az eredményeket. Nem azért, mert annyira érdekel a politika, hanem azért, mert szeretném befejezni nyugodtan a munkáimat. Többször megesett, hogy FIDES-es helyett MSZP-és nyert és fordítva. Bizony ekkor többször megesett, hogy az új polgármester első ténykedése az volt, hogy azonnal kirűgott... Szóban azzal az indoklással, hogy az előző vezetőnek voltam az embere... Nesze neked kiszámíthatóság, jogbiztonság, stb-- Pedig csak műszaki projektekről volt szó...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Szerintem teljesen más történelmi hátterük van, nem bombázták őket szét a II. VH-ban, gyakorlatilag az egész bolygó nyersanyagforrásán rajta a kezük, meg egy picit amúgy is nagyobb piac mint a miénk. Nem tartom tehát korrekt összevetésnek egyből a magyar gazdaság működését az amerikaival összevetni, dehát legyen:
Amit leírtál a kinti tapasztalatodról, azt elhiszem, hogy a legfőbb dolog volt a biztonság, és az ember az érték, pragmatikusan állnak hozzá mindenhez, és csak a valós teljesítmény számít. Magyarországon is van ilyen hely, családon belül tudok neked rögtön mondani egyet, az öcsém révén. Nem fejezte be az egyetemet végül, gépészmérnöknek tanult, de nincs meg a diploma. Érzéke van, ügyes. Elment egy magyar céghez állásinterjúra, kreatív dolgokat csináltattak vele, kicsit kellett beszélni angolul is(nyelvvizsga sincs teljes, csak fél), és nyomásmérőket, egyéb a cég termékkörébe/profiljába tartozó dolgokat összerakni, kitalálni hogy mi az. Ez 5 éve volt. Bevált, szeretik, folyamatosan nő a fizu(versenyképes), szolgálati kocsi, telefon. Dolgozni kell, de megéri. Magyarország, Budapest, Magyar cég, főbb partnerek a BorsodChem, Mol. Felső vezető szinten már persze hogy menjen a cégnek, kell a személyes kontakt, de amit leírtál, hogy alacsonyabb szinten itt mindenhol a káder kell, nem igaz. Kb. még szavazni sem megy el, le se szarja a választásokat(pedig baszogatom örökké, hogy húzzon el a liberálisok ELLEN szavazni:p). Szóval van ilyen nálunk is. Aztán hogy az USA-ban meg minden fenékig tejfel, azt is kétlem. Kiváncsi lennék hogy meddig tartana találjak kint pl. egy olyan építkezést, ahol a melósok nagy része mexikói illegális feketemunkás... Trump ezzel ott választásokat nyert, hogy azt mondta, kivágja azt a pár MILLIÓ embert, akiket most "megtűr" az amcsi gazdaság. Gondolom rájuk is pont úgy vigyáztak mint rád... Ez is az USA, nem csak a csillogás...

Eltérő lehetőségeik vannak, valóban jobb átlagban ott a helyzet, de azért ne fikázzuk már magunkat állandóan, és másoktól meg ne dobjunk már hátast azonnal! Biztos vagyok benne, hogy hasonló körülmények közt kb. ugyan azt produkálnák ők is, amit mi, se többet - se kevesebbet.
 
S

szpg9

Guest
Eltérő lehetőségeik vannak, valóban jobb átlagban ott a helyzet, de azért ne fikázzuk már magunkat állandóan, és másoktól meg ne dobjunk már hátast azonnal! Biztos vagyok benne, hogy hasonló körülmények közt kb. ugyan azt produkálnák ők is, amit mi, se többet - se kevesebbet.

Én nem fikázom ezt az országot, és mást sem emelek a mennyekbe. Amit leírtam egy kiragadott példa volt. Nem írhatok le minden történetet.összevetést. Nyilván csak a legszembetűnőbb dolgokat ragadom ki...De pld. dogoztam ukrajnában is egy keveset. Igen előkelő szállodában laktam, olyan helyen, ahol az ukrán felső középosztály is lakik...(Életem két legjobb szállodájának volt az egyike ez,ami meg is lepett, mert egy oligarcháé volt, minden nemzetközi lánchoz tartozás nélkül, míg a másik egy SHERATON volt) Ezt sem tekintem mérvadónak, mert a másik oldalon ott a mérhetetlen nyomor. De egy érdekesség még. A szálloda szuperjó volt, de a szennyvize tisztítatlanul folyt be a kerítés melletti patakba. Persze néhány ezer forintnak megfelelő hrivnyáért ez semelyik hatóságnak sem fájt, bár a patak olyan büdös volt, mint a klozet.. Nem akarok erről már bővebben írni, mert csak ragoznám a témát és nem életrajz meg könyv írás a célom. De a sorok között olvasni kell tudni... És akármilyen meglepő én szeretem ezt az országot. De az szerintem az nem vezet sehova, ha akármilyen (hazafias vagy lokálpatrióta) indokból az igen nagy rendszerszíntű hibákat takargatjuk. Attól még nem leszünk hazafiak. Aztán nehéz követni agyilag azt az okfejtést, ami a világháborús pusztításokkal magyarázza -ha jól értem- a hazai korrupciót. Erre nincs mentség és nincs magyarázat, mert az én és a te, meg a többiek adóforintjai gurulnak rossz helyre...Ez egy irtózatos erkölcsi züllés...ami itt van. A buszos HM beszerzés pedig most kiverte nálam a biztosítékot, ezért emelem fel a szavam... És még egy dolog. Azok, akikról itt a buszos hírekben olvastunk, 3 hőnap alatt el tudták intézni egy országos védettségű műemlék védelmének törlését, meg ugyanezt néhány NATURA 2000-es területtel kapcsolatosan is...Te mennyi idő alatt lennél erre képes? Válaszolok rá: sosem...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
Csak legalább ne így kommunikálnák le:

"A Magyar Honvédség haditechnikai szempontból is meghatározó lesz a térségben"

„Az új buszok jó szolgálatot fognak tenni többek között a balkáni missziók és a határvédelmi feladatok ellátása során is. Mire a haderőfejlesztési program befejeződik, a Magyar Honvédség terveink szerint haditechnikai szempontból is meghatározó lesz a térségben”
https://www.haborumuveszete.hu/egye...i-szempontbol-is-meghatarozo-lesz-a-tersegben
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Eltérő lehetőségeik vannak, valóban jobb átlagban ott a helyzet, de azért ne fikázzuk már magunkat állandóan, és másoktól meg ne dobjunk már hátast azonnal! Biztos vagyok benne, hogy hasonló körülmények közt kb. ugyan azt produkálnák ők is, amit mi, se többet - se kevesebbet.

Én nem fikázom ezt az országot, és mást sem emelek a mennyekbe. Amit leírtam egy kiragadott példa volt. Nem írhatok le minden történetet.összevetést. Nyilván csak a legszembetűnőbb dolgokat ragadom ki...De pld. dogoztam ukrajnában is egy keveset. Igen előkelő szállodában laktam, olyan helyen, ahol az ukrán felső középosztály is lakik...(Életem két legjobb szállodájának volt az egyike ez,ami meg is lepett, mert egy oligarcháé volt, minden nemzetközi lánchoz tartozás nélkül, míg a másik egy SHERATON volt) Ezt sem tekintem mérvadónak, mert a másik oldalon ott a mérhetetlen nyomor. De egy érdekesség még. A szálloda szuperjó volt, de a szennyvize tisztítatlanul folyt be a kerítés melletti patakba. Persze néhány ezer forintnak megfelelő hrivnyáért ez semelyik hatóságnak sem fájt, bár a patak olyan büdös volt, mint a klozet.. Nem akarok erről már bővebben írni, mert csak ragoznám a témát és nem életrajz meg könyv írás a célom. De a sorok között olvasni kell tudni... És akármilyen meglepő én szeretem ezt az országot. De az szerintem az nem vezet sehova, ha akármilyen (hazafias vagy lokálpatrióta) indokból az igen nagy rendszerszíntű hibákat takargatjuk. Attól még nem leszünk hazafiak. Aztán nehéz követni agyilag azt az okfejtést, ami a világháborús pusztításokkal magyarázza -ha jól értem- a hazai korrupciót. Erre nincs mentség és nincs magyarázat, mert az én és a te, meg a többiek adóforintjai gurulnak rossz helyre...Ez egy irtózatos erkölcsi züllés...ami itt van. A buszos HM beszerzés pedig most kiverte nálam a biztosítékot, ezért emelem fel a szavam... És még egy dolog. Azok, akikról itt a buszos hírekben olvastunk, 3 hőnap alatt el tudták intézni egy országos védettségű műemlék védelmének törlését, meg ugyanezt néhány NATURA 2000-es területtel kapcsolatosan is...Te mennyi idő alatt lennél erre képes? Válaszolok rá: sosem...
Dehogy akarom takargatni a nagy rendszerszintű hibáinkat, van bőven. Azt próbálom leírni, hogy másnak is van, ez nem a mi sajátosságunk, világszinten probléma. Az Usa szerencsésebb történelmi helyzetben van, itt jöttek képbe a bombázások pl. így sokkal több működő tőkéje van a cégeknek, teljesen mások a fogyasztási és a vállalkozási szokások. A kis ember szintjén épp ezért kevésbé érzékelhető a korrupció, ezt el is hiszem neked. Van elég pénzük hozzá, hogy ne kelljen úgy okoskodni mint pl. Szabolcsban. Ettől még ami ott megy NAGYBAN, az sem egyszerű ám. Sorolni lehetne reggelig, hogy melyik érdekkör melyik szenátort vette meg, hogyan vesznek el nem Natura 2000 területet, hanem akár őslakos indiánoktól nekik megítélt rezervátumot olajtársaságok, de én sem akarom tovább ragozni azt, hogy nem CSAK itt van olyan erkölcsi züllés amiről írsz...
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner
S

szpg9

Guest
„Az új buszok jó szolgálatot fognak tenni többek között a balkáni missziók és a határvédelmi feladatok ellátása során is. Mire a haderőfejlesztési program befejeződik, a Magyar Honvédség terveink szerint haditechnikai szempontból is meghatározó lesz a térségben”

Persze, az is lehet, hogy tök hülyék vagyunk és észre sem vesszük, olyan változások előtt állunk, mint mikor feltalálták a puskaport. És megin a világhírű magyar szürkeállomány lesz az, ami utat mutat a világnak. Csak mi vagyunk olyan maradiak, akik szajkózzuk, hogy a kóhajító szerepét sosem tudja átvenni az ágyű. Valószínűleg olyan hadművészeti, harcászati újítás van a háttérben, ami ésszel fel sem fogható. A buszos betyárseregünk egycsapásra avulttá teszi az ARMATA-t, meg a többi páncélozott járművet. Előnyük, de csak az egyik, hogy a leváló köpenyű nyillövedékek elleni védelmük megoldott.. Ja a repesz romboló elfüstölteti az egészet... Mindennek van hátránya...Egyébként a legjobb az lenne, ha a tökös magyar katona gyalog menne a harcba, mert így jól kiba...sznánk az ellenséggel. Nem tudnák a járműveinket kilőni...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 383
113
Azt leírták valahol (lusta vagyok keresgetni) mennyiért szállítják eme buszok darabját, és hogy miben térnek el a civil változattol?
Leírták, ha jól rémlik valamikor május (?) táján egy Honvédelem.hu cikkben. Onnét rémlik nekem egy 235 milliós árcédula a parancsnoki központtá vagy mivé meg sebesültszállítóvá átalakítható típusról. Ha van kedved kikereshetnéd mert nekem időm sajnos kevés visszakutatni.

Elképzelem Szojgut ahogy buszokat (buszokat? 1db prototípust) ad át nagy csinnadrattával miközben a Farewell Slavjanka szól a háttérben. :D
 
S

szpg9

Guest
. Sorolni lehetne reggelig, hogy melyik érdekkör melyik szenátort vette meg, hogyan vesznek el nem Natura 2000 területet, hanem akár őslakos indiánoktól nekik megítélt rezervátumot olajtársaságok, de én sem akarom tovább ragozni azt, hogy nem CSAK itt van olyan erkölcsi züllés amiről írsz...

Engem speciel nem érdekel, hogy melyik szenátort, vagy magyar politikust ki vette meg addig, amíg tisztességesen tudok dolgozni és nem ér le a kottupció az én szintemig.. de leért és ez a fő probléma. Ezért nem jutunk egyről a kettőre. És a magyar viszonyokat sem hírekből, szóbeszédból ismerem, hanem a munkám folytán testközelből. (Persze sok dologról nem írhatok, mert titoktartási nyilatkozatok köteleznek, hogy fogjam a pofámat). De undorodok ettől a közegtől, veszek mély levegőt és dolgozom, nekik, mert élni kell. De közben kapom az instrukciókat, amitől legalább annyira a falhoz megyek, mint a "buszozástól". látom, nem tudlak kimozdítani a hitedből, így nem is akarlak, de úgy gondolom, ennek a világnak rossz vége lesz... Ha így folytatjuk csak szájkarate marad a kormánypropaganda, mi magunk, úgy mint az országlakosok egésze pedig menni fogunk lefelé a lejtőn. Eljön még az idő, amikor a cseheknek, szlovákoknak, lengyeleknek is csak csókolomot köszönhetünk..
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Leírták, ha jól rémlik valamikor május (?) táján egy Honvédelem.hu cikkben. Onnét rémlik nekem egy 235 milliós árcédula a parancsnoki központtá vagy mivé meg sebesültszállítóvá átalakítható típusról. Ha van kedved kikereshetnéd mert nekem időm sajnos kevés visszakutatni.

Elképzelem Szojgut ahogy buszokat (buszokat? 1db prototípust) ad át nagy csinnadrattával miközben a Farewell Slavjanka szól a háttérben. :D


Lehet hogy ezt már a széles féle Energiacella hajtja...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
szpg9

Sikerult a vilag masodik legjobban lerabolt orszagat osszehasonlitanod az usaval. Tenyleg el kell magyarazni, hogy mi a baj ezzel a peldaval?

Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Most megint mondjam azt, hogy sanszosan ezeket a buszokat jobban ki fogjuk használni mint bármilyen fegyvert?
. Sorolni lehetne reggelig, hogy melyik érdekkör melyik szenátort vette meg, hogyan vesznek el nem Natura 2000 területet, hanem akár őslakos indiánoktól nekik megítélt rezervátumot olajtársaságok, de én sem akarom tovább ragozni azt, hogy nem CSAK itt van olyan erkölcsi züllés amiről írsz...

Engem speciel nem érdekel, hogy melyik szenátort, vagy magyar politikust ki vette meg addig, amíg tisztességesen tudok dolgozni és nem ér le a kottupció az én szintemig.. de leért és ez a fő probléma. Ezért nem jutunk egyről a kettőre. És a magyar viszonyokat sem hírekből, szóbeszédból ismerem, hanem a munkám folytán testközelből. (Persze sok dologról nem írhatok, mert titoktartási nyilatkozatok köteleznek, hogy fogjam a pofámat). De undorodok ettől a közegtől, veszek mély levegőt és dolgozom, nekik, mert élni kell. De közben kapom az instrukciókat, amitől legalább annyira a falhoz megyek, mint a "buszozástól". látom, nem tudlak kimozdítani a hitedből, így nem is akarlak, de úgy gondolom, ennek a világnak rossz vége lesz... Ha így folytatjuk csak szájkarate marad a kormánypropaganda, mi magunk, úgy mint az országlakosok egésze pedig menni fogunk lefelé a lejtőn. Eljön még az idő, amikor a cseheknek, szlovákoknak, lengyeleknek is csak csókolomot köszönhetünk..
Világos, te most szenvedsz a korrupciótól, értem. Ez rossz. Nem tökéletes a helyzet nálunk sem, javítani kéne. Nincs nekem semmilyen hitem, azon túl hogy a korrupció nem magyar, hanem nemzetközi probléma...