Az arma úszóképes, a pars nem az, így én az armara szavazok, mivel páncélvédettség és technológia szintjén azonosnak mondhatóak.
Megemlíteném még, hogy az armyrecognition.com szerint a parsra eddig csak 25mm-es fegyverzetet raktak míg az armára 30mm-es jár, így a lőszer logisztika azonos lehet a pumával.
Pars is úszóképes bizonyos tömegig és olyan tornyot raknak rá amit akarsz. A malájoknál pl van Denel tornyos variáns 30mm-es ágyúval és 4 ingwe atgm-el. HA igaz lesz a beszerzés, akkor reméljük legalább a torony német lesz, hogy egyszerűsítse a logisztikát a Puma tornyával, ami közeli rokonságban áll a Lance toronnyal. Bár nyilván egy Lance torony +level 5(6) védelemmel biztos, hogy nem fog úszni a Pars sem... Megint csak a malájoknál az úszóképes apc verzió FNSS Sharpshooter egyszemélyes toronnyal van ellátva 25mm-es Bushmasterrel. Bár mintha lehetne bele tenni 30mm-es ágyút is, nem 100%.
Ha választani kell az Arma és Pars között, akkor inkább az utóbbi. Modernebb, kiforrottabb, nagyobb fejlesztési potenciál, jobban is reszelgeti a gyártó, elég csak a már meglévő rengeteg alváltozatra gondolni. Most már a 3. generáció fejlesztése folyik. Amíg az Arma-ból igazából csak a csupasz apc verziókat sikerült eladni a közel-keleti országoknak. Most tekintsünk el a Rabdan ifv-től, mint az Arma evolúciójától, mert az nálunk nem játszik...
Amúgy az FNSS a Pars gyártója a BAE Systems és a Nurol Holding közös leányvállalata 49-51%-ban. A Nurol Makina-tól meg tudjuk, hogy jönnek az mrap-ok, így adná magát egy kedvezményes szerződésben.
DE várjuk ki a végét, itt akkor lesz bármi biztos, HA megkezdődik az első példányok leszállítása. (Nem kell izgulni ezen

)