A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
1 738
2 954
113
Ez a merjünk kicsik lenni.
Nem kell szemérmesebbnek lenni a nyugati befektetőkkel, mint amennyire ők voltak azok, mikor idejöttek az alacsony bérekért és az állami támogatásért. Ha nem tetszik nekik, akkor fel is vásárolhatják a gyárat vagy a termék jogait, jó szokás szerint. Vagy akár tehetnek egy jó ajánlatot a nyugati gyártásra. :)
Inkább azt mondanám, hogy "merjünk okosak, megfontoltak és előrelátók lenni"!
Így már konkurenciát jelentünk a nyugati fegyvergyáraknak, kétszer is meggondolják, hogy velünk bérgyártassanak. A két üzleti modell üti egymást.

Egy demó projekt mégis miről szóljon, ha nem erről. Ha van innovatív ötleted ami garantálja a piaci sikert, akkor léci oszd meg velünk!
Egy BARS-rendszerű 6.8 gépkarabély tuti vinne minden tendert!

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
14 942
44 181
113
Igen, és időközben találtam egy rövid, de velős cikket is, ahol többek között erről is írnak itt:
A releváns szövegrész pedig: "Másrészt a kiállított Gripen E mock-up mellett álló magyar JAS-39C-n először volt látható, a Diehl által gyártott korszerű IRIS-R légiközelharc-rakéta, amit valószínűleg sisakcélzóval együtt szerez be a közeljövőben a honvédség. Az AIM-120 látóhatáron túli légiharcra alkalmas rakéták mellé, pedig az MDBA által gyártott Meteor (AMRAAM-nál nagyobb) extra hatótávolságú légiharcrakétát vesz Magyarország. Utóbbihoz valószínűleg a JAS-39C/D-k lokátorának korszerűsített AESA változatát is beépítik a repülőgépekbe."

Itt is legyen meg.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
389
677
93
Nem értem, hogy miért lett ekkora vita a Gestamen fegyvercsaládból. Engem nem zavar, ha többféle fegyver közül lehetne választani. Most is az egyik katonának jó a BREN, a másik meg szídja.
(Én ezek közül még mindig az AK-t választanám, ha az életem múlna rajta.)
Ha jó lesz akkor marad, ha xar, akkor szalad.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
1 315
1 710
113
Ez az 1,5 millió behívható hadköteles, honnan jön?
Alapban a behívható korosztályban 18-50 között van 2 millió férfi.
És ebbe beleesik kb 30 ezer rendőr, különböző szolgálatok, fegyveres testületek dolgozói (NAV, börtönőrök stb) 10-en ezres nagyságban, eü dolgozók, katasztrófa védelmisek, illetve a haderő (tervezett 30+20 ezer fő), akik már alapban bent vannaka rendszerben; és még jönnek az elítéltek (sarkítva). De még sem az önkormányzati, se a nmezetiségi önkormányzat képviselői (képviselőjelöltjei) sem hívható be.

Tehát kiesik kapásból több százezer behívható. (Ha jól emlékszem, hogy kiket nem lehet behívni). De még jönnek, akik külföldön tartózkodnak. Tehát nagyjából ott tartunk, hogy másfél millió körül járunk. És akkor még le kell venni az alkalmatlanok, egyéb nem behívható, 3 és 3+ gyerekesek és a behívásnak nem eleget tevők számát.

Meglepődnék, ha lenne 1,5 millió valóban behívható. Szerintem örüljünk, ha a 2 millió főből 1/3-át be lehetne hívni.

Ja , és 10 év múlva már az érintett korosztály is nagyon meg fog csappanni.
Korfa:

Törvények:

Ukrajnában egy 250ezres hadseregből 75ezer állítólag a fronton lévő, szóval korábbi felvetésre nem 1:6 a harcoló egységek aránya. És én is nagyon szkeptikus vagyok, hogy 1,5 millió sorkatonát valaha is behívnának majd egy jövőbeli háborúban.
Az, hogy a papíron lévő tartalékoson túl legyen fegyver elraktározva, az mondjuk reális érv.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
5 895
11 047
113
Ukrajnában egy 250ezres hadseregből 75ezer állítólag a fronton lévő, szóval korábbi felvetésre nem 1:6 a harcoló egységek aránya. És én is nagyon szkeptikus vagyok, hogy 1,5 millió sorkatonát valaha is behívnának majd egy jövőbeli háborúban.
Az, hogy a papíron lévő tartalékoson túl legyen fegyver elraktározva, az mondjuk reális érv.
Az, hogy a fronton van az szerintem viszonylag tág fogalom. Arcvonalban szerintem nincs ennyi. Mondjuk a 250 ezres számot kicsit sokallom, de majd okosabbak megírják.

Igen, biztos több kell, de nem mindegy, hogy 1,5 milliónál kell több, vagy 750 ezernél. Mert ahogy dudi is írta, nem csak géppuska kell, mert az kevés. Tehát akkor mindenből több kell.

• Tetszik
Reactions: Vogon

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
453
847
93
Javítsatok ki ha nem így van, de szerintem náluk ez kb úgy működik, hogy a forró pontokon van az elit vagy legalábbis csak olyan aki harcoló beosztásban van, a háttérben/nyugisabb szakaszokon meg kb az összes többi alakulat emberi egészítik ki őket. Kb. mint nálunk a határ, rotálásban. Én is kicsit sokallom hogy ennyien lennének a fronton.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
2 535
3 232
113