A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Eddig 2023 4 db, 2024 8 db, 2025 4 db ütemezésről tudtunk...

Megint az a kérdés mint a Magyar Honvéd újság Pzh2000 írásánál... tudnak valamit vagy benéztek valamit?
PZH nál benéztek jövő honapba jönnek. (az 1. már járt is nállunk.) ukránnak nem adhatja hisz speciálisan ránkszabott rendszerekkel lett integrálva nem egy alap céges cucc... Hatalmas kártérítést kellene fizetniük nekünk nem csak az lmaradásért csúszásért ködbért haanem hadititkok kiszivárogtatásáért 3. félnek történő átadásért az azért elég komoly dolog.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
Nyilvánvalóan a sorozat berendelése 12 részre történt, és még a választások előtt. Azaz Maróth pozíciója csak a választásokig volt biztos. Tehát kellett egy összegző rész, hogy ne lifegjen a levegőben 11 rész után.
Lényeg, hogy MG és mostani fejlesztési irány maradjon és HTKA podcast menjen tovább! :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
ami nekem feltűnt h a h225m érkezésére azt mondták h 2023-26 között
a 26 nem 25 volt?
Szten a H225M egy része átcsúszhat 2026ra. Volt pár részlet még tárgyalás alatt, pl. a légi utántöltő képesség stb.De a lényeg, az első darabok jövőre terv szerint jönnek.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 743
26 194
113
Spike még csak a lynx-re meg H145M-re lett megrendelve vagy már a teljes darabszám ?

1652763502495-png.3218018
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Mit is mondott @Szittya , hogy ha Benkő megy, akkor mindenki megy?

Szerintem most ne azon rágódjunk, hogy mi vót bejelentve meg mi vót másként mondva! Legyen világos mindenkinek, hogy Zrínyi2026 most lett lehúzva a wc-n, lengyel mintát követünk ezentúl, beleraktunk időt és pénzt abba 6 évig, hogy hadipart teremtsünk és most 6 évig azon fogunk dolgozni, hogy kihúzzuk a talajt ez alól a hadipar alól.
Ne legyen igazam, de 6. gen gépet felejtsük el, jó lesz nekünk a politikai jóindulatért más típus! És a többi fegyvernemben sem kell ennyire túlpörgetni a szakmaiságot.

Lehet, most alaptalan károgónak tűnök (igazából az is vagyok, ha jól belegondolok), de én egy lyukas garast nem adnék azért, hogy ebben a 4 évben (és azon túl) nem az eddigi eredmények keresztbe verése fog zajlani. És már korábban is jeleztem, hogy alaptalan álmodozás, hogy Maróth legyen Benkő helyett, mert mi lett volna benne a logika?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 608
113
Mit is mondott @Szittya , hogy ha Benkő megy, akkor mindenki megy?

Szerintem most ne azon rágódjunk, hogy mi vót bejelentve meg mi vót másként mondva! Legyen világos mindenkinek, hogy Zrínyi2026 most lett lehúzva a wc-n, lengyel mintát követünk ezentúl, beleraktunk időt és pénzt abba 6 évig, hogy hadipart teremtsünk és most 6 évig azon fogunk dolgozni, hogy kihúzzuk a talajt ez alól a hadipar alól.
Ne legyen igazam, de 6. gen gépet felejtsük el, jó lesz nekünk a politikai jóindulatért más típus! És a többi fegyvernemben sem kell ennyire túlpörgetni a szakmaiságot.

Lehet, most alaptalan károgónak tűnök (igazából az is vagyok, ha jól belegondolok), de én egy lyukas garast nem adnék azért, hogy ebben a 4 évben (és azon túl) nem az eddigi eredmények keresztbe verése fog zajlani. És már korábban is jeleztem, hogy alaptalan álmodozás, hogy Maróth legyen Benkő helyett, mert mi lett volna benne a logika?

Bookmarkoltam később idézésre
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Mit is mondott @Szittya , hogy ha Benkő megy, akkor mindenki megy?

Szerintem most ne azon rágódjunk, hogy mi vót bejelentve meg mi vót másként mondva! Legyen világos mindenkinek, hogy Zrínyi2026 most lett lehúzva a wc-n, lengyel mintát követünk ezentúl, beleraktunk időt és pénzt abba 6 évig, hogy hadipart teremtsünk és most 6 évig azon fogunk dolgozni, hogy kihúzzuk a talajt ez alól a hadipar alól.
Ne legyen igazam, de 6. gen gépet felejtsük el, jó lesz nekünk a politikai jóindulatért más típus! És a többi fegyvernemben sem kell ennyire túlpörgetni a szakmaiságot.

Lehet, most alaptalan károgónak tűnök (igazából az is vagyok, ha jól belegondolok), de én egy lyukas garast nem adnék azért, hogy ebben a 4 évben (és azon túl) nem az eddigi eredmények keresztbe verése fog zajlani. És már korábban is jeleztem, hogy alaptalan álmodozás, hogy Maróth legyen Benkő helyett, mert mi lett volna benne a logika?

Előre nem látunk, ez igaz. Azonban a miniszterelnök a beszédében eléggé világosan fogalmazott. Erős Honvédség ! A lehetőséget adjuk már meg az új miniszternek. Hiszen Tibi Bá egy jó ember volt, de épp azért fakasztott néha mosolyt az arcunkra, hogy nyugdíjas találkozókon kívül, ahol elbeszélte a haderőfejlesztést és diskurált egyet a régi bajtársakkal, mást nem tudott hozzátenni. Igaz, feltehetően kárt se okozott. Néhány hónap alatt kiderül a Honvédség további fejlesztése milyen irányban megy majd tovább. Akkor ítéljünk, ha már látjuk mi merre. Én úgy gondolom, a megkezdett utat folytatjuk, csak talán gyorsabban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Mit is mondott @Szittya , hogy ha Benkő megy, akkor mindenki megy?

Szerintem most ne azon rágódjunk, hogy mi vót bejelentve meg mi vót másként mondva! Legyen világos mindenkinek, hogy Zrínyi2026 most lett lehúzva a wc-n, lengyel mintát követünk ezentúl, beleraktunk időt és pénzt abba 6 évig, hogy hadipart teremtsünk és most 6 évig azon fogunk dolgozni, hogy kihúzzuk a talajt ez alól a hadipar alól.
Ne legyen igazam, de 6. gen gépet felejtsük el, jó lesz nekünk a politikai jóindulatért más típus! És a többi fegyvernemben sem kell ennyire túlpörgetni a szakmaiságot.

Lehet, most alaptalan károgónak tűnök (igazából az is vagyok, ha jól belegondolok), de én egy lyukas garast nem adnék azért, hogy ebben a 4 évben (és azon túl) nem az eddigi eredmények keresztbe verése fog zajlani. És már korábban is jeleztem, hogy alaptalan álmodozás, hogy Maróth legyen Benkő helyett, mert mi lett volna benne a logika?
Szokásod félrevogonizált zagyvaság.

A Benkő megy mindenki megy se helytálló mivel nincs annyi szakember akit be tudsz vonni a fejlesztésbe hogy csak úgy csereberélj. Ahogy az előző miniszter óta sem cserélődtek ezek a pozíciók sem a parancsnokvàltás után.

Maróth sosem akart miniszter lenni, neki az a pozíció csak teher és megkötes lett volna. Nem is lett.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 743
26 194
113
Szokásod félrevogonizált zagyvaság.

A Benkő megy mindenki megy se helytálló mivel nincs annyi szakember akit be tudsz vonni a fejlesztésbe hogy csak úgy csereberélj. Ahogy az előző miniszter óta sem cserélődtek ezek a pozíciók sem a parancsnokvàltás után.

Maróth sosem akart miniszter lenni, neki az a pozíció csak teher és megkötes lett volna. Nem is lett.
Akkor a fontosabb emberek maradnak a helyükön?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Ez most egy kicsit off, de ha Benkő Tibor bácsi olvassa a fórumot, akkor legyen azzal tisztában, hogy hiányozni fog nekünk.

Jelzem, hogy a sok másik fórumozó mellett magam is sajnálom, hogy nem viszi tovább a minisztériumot és remélem, hogy kiélvezi majd a jól megérdemelt pihenését.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
2021. november 17.

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Lószállító gépjárművek beszerzése

A beszerzés 3 darab lószállító gépjármű beszerzésére és kapcsolódó felkészítés megtartására irányul.

Főbb műszaki, technikai követelmények:
A gépjármű kéttengelyes kivitelű.
Szélesség: maximum 2450 mm (tükrök nélkül).
Magasság (felépítményezett, terheletlen): maximum 3100 mm.
Gépjármű felépítményezett össztömege (GVW): maximum 3500 kg.
A motor teljesítménye minimum 160 LE.
A felépítmény legyen alkalmas legalább egyenként 600 kg súlyú és legfeljebb 190 cm marmagasságú lovak kényelmes és sérülésmentes szállítására.
Ajánlattevő (a továbbiakban: AT) feladatát képezi a lószállító gépjármű és tartozékai kezelésére, technikai kiszolgálására vonatkozó felkészítés 2 fő kezelő és 2 fő javító állomány/gépjármű esetében.
A gépjárműveket Magyarországon forgalomba helyezve, honvédségi forgalmi rendszámmal ellátva és az MH ARB nevére kiállított forgalmi okmányokkal kell átadni. A gépjárművek rendszámát az MH ARB biztosítja.
A részletes műszaki leírást és követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok (továbbiakban: KD) tartalmazzák.

Részvételi kérelmek benyújtásának határideje: 15/12/2021

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Adásvételi szerződés Lószállító gépjárművek beszerzése 2021 tárgyban.
3 darab lószállító gépjármű beszerzése és kapcsolódó felkészítés megtartására.

A beérkezett ajánlatok száma: 2

A nyertes ajánlattevő neve: LEHEL COACHBUILDER 2000 Járműipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság

A beszerzés végleges összértéke (áfa nélkül): 69 064 200.00 HUF
 
  • Vicces
Reactions: kamm and hunemperor
H

Hummen23

Guest
Előre nem látunk, ez igaz. Azonban a miniszterelnök a beszédében eléggé világosan fogalmazott. Erős Honvédség ! A lehetőséget adjuk már meg az új miniszternek. Hiszen Tibi Bá egy jó ember volt, de épp azért fakasztott néha mosolyt az arcunkra, hogy nyugdíjas találkozókon kívül, ahol elbeszélte a haderőfejlesztést és diskurált egyet a régi bajtársakkal, mást nem tudott hozzátenni. Igaz, feltehetően kárt se okozott. Néhány hónap alatt kiderül a Honvédség további fejlesztése milyen irányban megy majd tovább. Akkor ítéljünk, ha már látjuk mi merre. Én úgy gondolom, a megkezdett utat folytatjuk, csak talán gyorsabban.
Pontosabban úgy fogalmazott, hogy a Honvédségből hadsereg váljon.
Szerintem ez esetben fontos a szóhasználattal figyelni. Ajánlom meghallgatni a beszédet.