A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
  • Tetszik
Reactions: Venom85

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
Ő itt Tünde, egyenruhát adtak rá, amit néhanapján visel is, alezredesi rendfokozatot ajándékoztak neki, amit nem tudja mit jelent, de jól hangzik, besorozták egy testületbe, aminek szakmai tartalmáról fogalma sincs (eddig kávét főzött és iratot rendezett) és hivatásbeniségéről pedig pedig nem is hallott soha. Tündi nem katona, semmi köze a katonasághoz. Nem is értem, hogy történhetett meg ez!
kat000.jpg
Szia,

Ne vesd vissza a rendfokozataban, megdolgozott erte: ezredes, nem alezredes (az altalad idezett cikk cime szerint alezredes, de a cikken belul tobbszor, kovetkezetesen ezredesnek irjak).
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Ő itt Tünde, egyenruhát adtak rá, amit néhanapján visel is, alezredesi rendfokozatot ajándékoztak neki, amit nem tudja mit jelent, de jól hangzik, besorozták egy testületbe, aminek szakmai tartalmáról fogalma sincs (eddig kávét főzött és iratot rendezett) és hivatásbeniségéről pedig pedig nem is hallott soha. Tündi nem katona, semmi köze a katonasághoz. Nem is értem, hogy történhetett meg ez!
kat000.jpg

Ebben egyébként Blogennek momentán teljesen igaza van, tényleg szégyen hogy tartalékos alezredes lett csak azért mert megyei kormánymegbízott. Egyszer láttam élőben, a zubbony alá "elfelejtett" gyakorlópólót felvenni (lehet itt is ez volt, csak legalább felhajtotta a gallért), amikor meg elvonult előtte egy alakzat (valami rendezvényféle volt még pár éve) a mellette álló főtörzstől kérdezte hogy most akkor neki is kéne-e tisztelegnie (a főtörzstől tudom hogy ez elhangzott).
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Ebben egyébként Blogennek momentán teljesen igaza van, tényleg szégyen hogy tartalékos alezredes lett csak azért mert megyei kormánymegbízott. Egyszer láttam élőben, a zubbony alá "elfelejtett" gyakorlópólót felvenni (lehet itt is ez volt, csak legalább felhajtotta a gallért), amikor meg elvonult előtte egy alakzat (valami rendezvényféle volt még pár éve) a mellette álló főtörzstől kérdezte hogy most akkor neki is kéne-e tisztelegnie (a főtörzstől tudom hogy ez elhangzott).
azért ezzel már Vadaira mérföldeket ver :D:D legalább megkérdezi mi a protokol és tiszteleg ha kell... nem pedig rikácsol róla hogy ez mi halál és hogy neki nem tetszik ...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 661
27 823
113
Ezt csak ide bedobom megrágni, de úgy érzem megint nagyon okosnak akarnak tűnni a háfféggénél
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 199
113
Ezt csak ide bedobom megrágni, de úgy érzem megint nagyon okosnak akarnak tűnni a háfféggénél
"Szakmai körökben úgy látják, hogy Magyarország nem döntötte el, hogy missziós-expedíciós műveletekre fókuszáljon, vagy területvédelemre rendezkedjen be"

Tök egyértelműen terület védelem és ezt sem a mi találtuk ki, hanem a NATO kérés volt - amivel nyilván nem nehéz egyetérteni.
A missziós szakasz a Honvédség és NATO történetében az afganisztáni kivonulással véget ért, ez a feladatkör egyértelműen háttérbe szorult.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Ezt csak ide bedobom megrágni, de úgy érzem megint nagyon okosnak akarnak tűnni a háfféggénél
Én azt mondanám, hogy aki csak egy hangyapöcsnyit is képben van az üggyel, azelőtt egy ilyen cikkel nagyon csúnyán elássa magát, egy valaha szebb napokat is megért sajtótermék.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
"Szakmai körökben úgy látják, hogy Magyarország nem döntötte el, hogy missziós-expedíciós műveletekre fókuszáljon, vagy területvédelemre rendezkedjen be"

Tök egyértelműen terület védelem és ezt sem a mi találtuk ki, hanem a NATO kérés volt - amivel nyilván nem nehéz egyetérteni.
A missziós szakasz a Honvédség és NATO történetében az afganisztáni kivonulással véget ért, ez a feladatkör egyértelműen háttérbe szorult.
Meg ne magyarázd már! Ezzel a fossal nem kell foglalkozni. Én bírtam korábban a HVG-t, de iszonyú mélyre süllyedtek.
De ha már mégis egy félmondatra:
Azzal akarja a képzelt tanácstalanságot megmagyarázni, hogy vettek A319-est, meg vettek harckocsikat?
Édesistenem... o_O
:eek: :cool:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 199
113
Meg ne magyarázd már! Ezzel a fossal nem kell foglalkozni. Én bírtam korábban a HVG-t, de iszonyú mélyre süllyedtek.
De ha már mégis egy félmondatra:
Azzal akarja a képzelt tanácstalanságot megmagyarázni, hogy vettek A319-est, meg vettek harckocsikat?
Édesistenem... o_O
:eek: :cool:
Azért ne kapj már agyvérzést! :p
Annyit nem ér... :)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Én írtam SZBK meghallgatásáról a cikket a Portfolio-ra: a HX3 konkrétan nem hangzott el, hanem Kósa egy "közös, V4-es, 155 milliméteres, önjáró kerekes tüzérségi eszközről" beszélt.

A HX3 csak saját speki, eddig annak a beszerzéséről tudok, ami megfelel a fenti kritériumoknak.

Amúgy V4 együttműködés lehet ezen a téren eszközbeszállítás, digitalizáció, stb. terén simán. Aztán ugye Szlovákiában is lesz RM-üzem.
@Green Leader olvastam hogy szóba került a meghallgatáson a hadsereg bővítése, életpálya modell és a szolgálati nyugdíj is.
Erre milyen választ adott?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Remélem, megszünteti az összeférhetetlenséget.
Az viszont tetszik, hogy volt tartalékos katona, legalább vonzódik a területhez. Simán elmehetett volna helyette vitorlázni Balira.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Ezt csak ide bedobom megrágni, de úgy érzem megint nagyon okosnak akarnak tűnni a háfféggénél
A hetivegyesgeciségnek a szar se elég büdös, ha az nem libsibolsi szar.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Azért ne kapj már agyvérzést! :p
Annyit nem ér... :)
Én-e agyvérzést?
Szimplán megóvlak tőle, hogy "nagy ellenzéki véleményvezérként" elkezd megmagyarázni okoskodással ezt a fost. (mert már elkezdted)
A probléma ezzel az, hogy gyakorlatilag az ellenzéki média egyik fő csatornája, egy ilyen nyilvánvalóan, kizárólag az országban lévő gyülölködéshez locsolgatja az üzemanyagot. Mert ez a cikk nem szolgálja az ország érdekeit. Nyilvánvaló hazugságokkal, féligazságokkal (kiragadott adatokkal) próbál, maga a haderőfejlesztés ellen hangulatot kelteni. És egy szintbe hozni az ügyet a stadionépítésekkel - by Vadai művésznő. (nagyon süt különben, hogy a "szakmai körökben" :rolleyes: )
Az utolsó bekezdés olvasása közben pedig kimondottan szekunder szégyenérzet fogott el... o_O
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
azta rohadt mi szabadult el itt, én nem mehetek bele ebbe csak annyit mondanék, aztán magára veszi aki úgy gondolja, hogy picit szerényebben is lehetne...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 199
113
Én-e agyvérzést?
Szimplán megóvlak tőle, hogy "nagy ellenzéki véleményvezérként" elkezd megmagyarázni okoskodással ezt a fost. (mert már elkezdted)
A probléma ezzel az, hogy gyakorlatilag az ellenzéki média egyik fő csatornája, egy ilyen nyilvánvalóan, kizárólag az országban lévő gyülölködéshez locsolgatja az üzemanyagot. Mert ez a cikk nem szolgálja az ország érdekeit. Nyilvánvaló hazugságokkal, féligazságokkal (kiragadott adatokkal) próbál, maga a haderőfejlesztés ellen hangulatot kelteni. És egy szintbe hozni az ügyet a stadionépítésekkel - by Vadai művésznő. (nagyon süt különben, hogy a "szakmai körökben" :rolleyes: )
Az utolsó bekezdés olvasása közben pedig kimondottan szekunder szégyenérzet fogott el... o_O
én nem magyaráztam meg vagy védtem a cikket, csak válaszoltam a cikk egy felvetésére vagyis hogy ez a kérdés nem kérdés már elég rég óta. Területvédelemé a főszerep.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
én nem magyaráztam meg vagy védtem a cikket, csak válaszoltam a cikk egy felvetésére vagyis hogy ez a kérdés nem kérdés már elég rég óta. Területvédelemé a főszerep.
Attól, hogy per pillanat 2-3 évig ez a fő irány az aktuális geopolitikai helyzet miatt, az még nem jelenti azt, hogy egy NATO missziós feladatot ne tudna a Honvédség lehozni.
Jelzem, hogy jelenleg is elég nagy létszámú NATO missziót visz a Honvédség. Ugyebár mi adjuk - még egy kicsit - a KFOR aktuális parancsnokát.
Jelzem, hogy a Gidrán kapcsán a Honvédség parancsnoka is elmondta, hogy mindkét célt szolgálni fogja.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Ebben egyébként Blogennek momentán teljesen igaza van, tényleg szégyen hogy tartalékos alezredes lett csak azért mert megyei kormánymegbízott. Egyszer láttam élőben, a zubbony alá "elfelejtett" gyakorlópólót felvenni (lehet itt is ez volt, csak legalább felhajtotta a gallért), amikor meg elvonult előtte egy alakzat (valami rendezvényféle volt még pár éve) a mellette álló főtörzstől kérdezte hogy most akkor neki is kéne-e tisztelegnie (a főtörzstől tudom hogy ez elhangzott).
Szégyen, hogy így is ezredes (akkor léptették elő) lehet valaki. A főtiszti rendfokozat semmibevétele.
 
  • Imádom
Reactions: bel