[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ukrajnában egy 250ezres hadseregből 75ezer állítólag a fronton lévő, szóval korábbi felvetésre nem 1:6 a harcoló egységek aránya. És én is nagyon szkeptikus vagyok, hogy 1,5 millió sorkatonát valaha is behívnának majd egy jövőbeli háborúban.
Az, hogy a papíron lévő tartalékoson túl legyen fegyver elraktározva, az mondjuk reális érv.
Az, hogy a fronton van az szerintem viszonylag tág fogalom. Arcvonalban szerintem nincs ennyi. Mondjuk a 250 ezres számot kicsit sokallom, de majd okosabbak megírják.

Igen, biztos több kell, de nem mindegy, hogy 1,5 milliónál kell több, vagy 750 ezernél. Mert ahogy dudi is írta, nem csak géppuska kell, mert az kevés. Tehát akkor mindenből több kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
917
2 277
93
Ukrajnában egy 250ezres hadseregből 75ezer állítólag a fronton lévő, szóval korábbi felvetésre nem 1:6 a harcoló egységek aránya. És én is nagyon szkeptikus vagyok, hogy 1,5 millió sorkatonát valaha is behívnának majd egy jövőbeli háborúban.
Az, hogy a papíron lévő tartalékoson túl legyen fegyver elraktározva, az mondjuk reális érv.
Javítsatok ki ha nem így van, de szerintem náluk ez kb úgy működik, hogy a forró pontokon van az elit vagy legalábbis csak olyan aki harcoló beosztásban van, a háttérben/nyugisabb szakaszokon meg kb az összes többi alakulat emberi egészítik ki őket. Kb. mint nálunk a határ, rotálásban. Én is kicsit sokallom hogy ennyien lennének a fronton.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 845
4 835
113
Túl van lihegve ez a Gesta sztori. Nem lesz rendszeresítve, szó nincs róla, a dolog embrionális állapotban van. Inkább arról lehet szó, hogy hosszabb távon saját márkát kellene felépíteni saját termékekkel. Mondjuk én a helyükben inkább a lényegesen egyszerűbb,nagy tömegben eladható golyós és sörétes vadászfegyverekkel kezdtem volna, de Maróth lövészfegyvereket kért a fejlesztőktől. Szerintem sokkal fontosabb volt az Iris-T, Meteor vagy a Karayel jelenléte a repülőnapon. Nagy kérdés volt, hogy amit bemutattak az rendszeresítve is lesz vagy csak kiállítók? Ezeket a cégeket kérték fel a kiállításra, nagyon valószínű, hogy rendszeresítve is lesznek. Szerintem bejelenthetnék az új Hirtenberger av-k beszerzését is, ha már a cég is áttelepül hozzánk. Költsége össze nem hasonlítható a korábbi beszerzésekkel, de a jelentősége óriási. Magáért beszélt, hogy melyik vadászgéptípusok voltak jelen és melyik nem. Szerintem az F-35-t elfelejthetjük. Tetszett, hogy a katonák és a cégek képviselői is elég nyíltan beszéltek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Nem értem, hogy miért lett ekkora vita a Gestamen fegyvercsaládból. Engem nem zavar, ha többféle fegyver közül lehetne választani. Most is az egyik katonának jó a BREN, a másik meg szídja.
(Én ezek közül még mindig az AK-t választanám, ha az életem múlna rajta.)
Ha jó lesz akkor marad, ha xar, akkor szalad.
Rossz az idő.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
K

kamm

Guest
Kedd reggel... :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Elég kerek. Lényegében minden kérdés megválaszolva.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 070
27 310
113
A gépkarabély a Magyar Honvédség által használt 5,56x45 és 7,62x39-es kaliberű lőszerek mellett az újfajta amerikai 6,8x43-as lőszert is képes befogadni
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 875
12 403
113
Ha jol ertem az uj generacios magyar(ami nyilvan jobb kell hogy legyen mint ha Bren ha mar uj generacio...) megy a tartalekosoknak a profiknak meg jo lesz a Bren is? WTF? :eek:
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Korrekt írás, tényleg megválaszol mindent és még ide egy kis reklámra is futotta :D
Viszont meglepődve olvastam a benne lévőket, amik itt elég heves vitákat váltottak ki. A fejlesztést, tesztelést jó ötletnek tartom, kell is. Támogatni is kell az ilyen kezdeményezést de a rendszeresítésnél vannak fontosabb területek is.
 
H

Hummen23

Guest
Mostmár örülünk.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 049
2 743
113
Ha jol ertem az uj generacios magyar(ami nyilvan jobb kell hogy legyen mint ha Bren ha mar uj generacio...) megy a tartalekosoknak a profiknak meg jo lesz a Bren is? WTF? :eek:

Szerintem:
"Az új fegyvercsaládra azért van szükség a Ceska Zbrojovkától megvásárolt licenc alapján gyártott fegyverek ... előállításuk viszont relatíve költséges."
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 084
13 483
113
Ha jol ertem az uj generacios magyar(ami nyilvan jobb kell hogy legyen mint ha Bren ha mar uj generacio...) megy a tartalekosoknak a profiknak meg jo lesz a Bren is? WTF? :eek:
Az vélhetoen csak maszlag. Ha a Brennel az a gond, hogy túl szofisztikált és drága, akkor a új fejlesztés elsodleges célja egy másodvonalas "volksturmgewehr" lehet. Mert egy igazi generációs ugráshos csakis még szofistikáltab, azzaz drágab fegyver kellene, sok elektronikával.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Ha jol ertem az uj generacios magyar(ami nyilvan jobb kell hogy legyen mint ha Bren ha mar uj generacio...) megy a tartalekosoknak a profiknak meg jo lesz a Bren is? WTF? :eek:
Első körben most az volt a lényeg, hogy összehozzanak egy olyan csapatot Magyarországon, akik tudnak fegyvereket fejleszteni, külön bónusz, ha még sikerül is valamit rendszeresíteni a most legyártott prototípusok közül.

A valódi következő generációs fegyverek fejlesztése szerintem csak évek múlva indul el, nem feltétlen ezek lesznek azok.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 875
12 403
113
Első körben most az volt a lényeg, hogy összehozzanak egy olyan csapatot Magyarországon, akik tudnak fegyvereket fejleszteni, külön bónusz, ha még sikerül is valamit rendszeresíteni a most legyártott prototípusok közül.

A valódi következő generációs fegyverek fejlesztése szerintem csak évek múlva indul el, nem feltétlen ezek lesznek azok.
Koszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Green Leader